Skip to content

Jak korzystać z czujników drzwi Smarthome wokół metalu?

15 de lipiec de 2021
IMG 5500 copy 650x300

Czujniki otwarcia/zamknięcia, takie jak te dołączone do zestawu Samsung SmartThings, doskonale nadają się do automatyzacji niektórych czynności po otwarciu drzwi lub okien. Ale jeśli masz problemy z ich prawidłowym działaniem, może to być spowodowane tym, że metal na drzwiach lub oknie powoduje problemy z systemem magnesów używanym w czujnikach. Oto jak możesz to obejść.

Obejście jest dość proste, chociaż nie wygląda najładniej i nie do końca się wtapia. Ale przynajmniej działa. Czujnik Tessor zasadniczo musi znajdować się co najmniej kilka cali od najbliższego kawałka metalu, aby zapobiec zakłóceniom.

Najpierw spróbuj zamontować czujnik normalnie, aby najpierw sprawdzić, czy działa. Nawet jeśli drzwi zawierają trochę metal, nadal może działać dobrze. Są to głównie drzwi, które są mocno wykonane z metalu (takie jak bramy garażowe), gdzie zwykle napotykasz problemy. Jeśli jednak tak zrobisz, ta sztuczka powinna pomóc.

Powyższy obrazek pokazuje, jak wygląda produkt końcowy – czujnik drzwi zamontowany na górze mojej bramy garażowej, który znajduje się kilka cali od najbliższego kawałka magnetycznego metalu. Konfiguracja jest dość prosta, ale wymaga odrobiny kreatywności.

Co będziesz potrzebował

1626357254 73 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Aby to zrobić, potrzebujesz kilku narzędzi i materiałów, w tym:


Po zakupie aluminiowa obróbka blacharska (pokazana powyżej) będzie miała kształt litery L, ale jest na tyle giętka, że ​​można ją wygiąć w płaski element za pomocą lekkich kurków z młotkiem. To jeden z powodów, dla których używamy do tego aluminium: jest bardzo miękkie i można je łatwo zginać zgodnie z wolą, co pozwala na największą personalizację. Jest również niemagnetyczny, więc nie będzie kolidował z czujnikiem.

Krok pierwszy: zamontuj czujnik

Zaczniemy od zamontowania większej części czujnika z boku o kilka cali od drzwi (lub powyżej). W tym przewodniku robię to z moją bramą garażową, więc jest trochę inna niż zwykłe drzwi, ale koncepcja jest taka sama. Ponadto prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić kilka własnych zmian, aby i tak działały w Twojej konkretnej sytuacji.

1626357255 821 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

W każdym razie można go zamontować za pomocą dołączonych śrub lub pasków samoprzylepnych 3M. Śruby umożliwiają bardziej solidne połączenie, a paski 3M są szybsze i łatwiejsze, ale istnieje ryzyko odpadnięcia czujnika, jeśli klej osłabnie z upływem czasu.

Krok drugi: wyprodukuj ramię przedłużające do magnesu

Teraz nadchodzi trudna część. Mniejsza część czujnika magnesu musi być zamontowana na drzwiach, ale także musi znajdować się kilka cali od nich. Aby tak się stało, musimy wykonać wysięgnik, który łączy drzwi z magnesem. Tutaj do gry wchodzi aluminiowa obróbka blacharska.

Jak wspomniano powyżej, spłaszcz aluminium w pasek za pomocą młotka – nie powinno to wymagać dużego wysiłku, a możesz nawet użyć rąk, aby wykonać dużo gięcia.

1626357255 181 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Następnie z jednego końca zmierz kilka cali i wygnij go pod kątem prostym, aby utworzyć kształt „L”. Może wcale nie będziesz musiał zginać aluminium w zależności od drzwi i miejsca montażu czujnika, ale w moim przypadku musiałem. Ta niewielka część jest tym, co zostanie zamontowane na drzwiach.

1626357255 952 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu


Następnie weź skrawki blachy i – na drugim końcu – przytnij aluminiowy pasek do określonej długości, której potrzebujesz.

1626357255 230 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Otrzymasz coś takiego:

1626357255 827 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Krok trzeci: Zamontuj wysięgnik do drzwi

Zanim będziesz mógł zamontować wysięgnik, musisz wziąć wiertarkę i wywiercić kilka małych otworów, w które będą wkręcane metalowe wkręty. Musisz również wywiercić te same otwory w drzwiach, w których zamontujesz przedłużenie ramię. Te otwory muszą mieć tylko nieco mniejszą średnicę niż wkręty do blachy.

1626357255 479 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Następnie weź blachowkręty i wkręć wysięgnik do drzwi za pomocą wiertarki i wiertła krzyżakowego.

1626357255 82 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

W tym momencie możesz dokonać drobnych korekt w aluminium i wygiąć je, aby dobrze pasowało. Pamiętaj, że między wysięgnikiem a czujnikiem potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca, aby przymocować magnes.

1626357256 513 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Krok czwarty: przymocuj magnes do wysięgnika

Na koniec przymocuj magnes do wysięgnika. Upewnij się, że montujesz go na ramieniu w miejscu, w którym magnes spoczywa tuż obok czujnika. Śruby tutaj nie będą działać, więc do zamontowania magnesu użyj dołączonego paska samoprzylepnego 3M.

1626357256 47 Jak korzystac z czujnikow drzwi Smarthome wokol metalu

Jak wspomniano powyżej, nie wygląda to tak ładnie, ale przynajmniej działa i jest to najlepsze rozwiązanie, aby czujniki otwarcia/zamknięcia działały wokół metalowych drzwi i okien.

Czy ten post był pomocny?