Skip to content

Jak korzystać z Google Chrome, aby uzyskać zdalny dostęp do komputera?

31 de lipiec de 2021
chrome remote 0

Przyjrzeliśmy się niektórym z różnych sposobów, w jakie można uzyskać zdalny dostęp do komputera, w tym za pomocą TeamViewer i VNC, ale jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę Chrome, możesz zrobić to samo, używając tylko rozszerzenia przeglądarki.

Nie ma znaczenia, czy korzystasz z systemu Windows, czy OS X (niestety użytkownicy Linuksa są pozostawieni na lodzie), wszystko, czego potrzebujesz, to Pulpit zdalny Chromerozbudowa.

Kup sobie kopię dodatku z Sklep internetowy Chrome– kliknij przycisk Dodaj do Chrome, a następnie Dodaj.

1627707703 718 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

Musisz zainstalować rozszerzenie zarówno na komputerze, z którego chcesz korzystać zdalnie, jak i na wszystkich komputerach, których chcesz używać do łączenia się. Zacznij od komputera, którym chcesz sterować.

W rzeczywistości jest to zaskakująco duże rozszerzenie, ważące około 22,6 MB, ale mimo to instaluje się bardzo szybko. Po zainstalowaniu kliknij Nowa karta, aby uzyskać dostęp do narzędzia zdalnego dostępu z listy zainstalowanych aplikacji.

1627707703 965 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do


Przy pierwszym uruchomieniu Pulpitu zdalnego Chrome musisz przyznać mu uprawnienia dostępu do komputera. Kliknij Dalej, upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google, a następnie kliknij „Zezwól na dostęp”.

1627707703 324 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

Pulpitu zdalnego Chrome można używać na dwa sposoby – aby zaoferować komuś zdalną pomoc lub przejąć zdalną kontrolę nad innym własnym komputerem. Kliknij przycisk „Rozpocznij” w sekcji Moje komputery. Kliknij przycisk „Włącz połączenia zdalne”

1627707703 541 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

Ze względów bezpieczeństwa musisz wybrać kod PIN, aby chronić komputer, więc wprowadź i potwierdź kod, który ma co najmniej sześć cyfr, a następnie kliknij OK.

1627707703 316 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

Będziesz także musiał kliknąć Tak w oknie dialogowym Kontrola konta użytkownika, które się pojawi, aby zezwolić na zmiany. Gdy to zrobisz, wprowadź ponownie kod PIN i kliknij Potwierdź, a następnie OK.

1627707704 490 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

Teraz zwróć uwagę na maszynę, której chcesz użyć do przejęcia kontroli nad swoim pierwszym komputerem. Wykonaj te same kroki, aby zainstalować niezbędne rozszerzenie w Chrome. Upewnij się, że jesteś zalogowany na to samo konto Google, a następnie autoryzuj dostęp do rozszerzenia.

Kliknij przycisk Rozpocznij w dolnej części strony i powinieneś zobaczyć wpis dotyczący drugiego komputera. Domyślnie jest to oznaczone nazwą maszyny, ale możesz to zmienić, klikając ikonę ołówka po prawej stronie i wprowadzając nową nazwę.

1627707704 796 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do


Aby rozpocząć sesję zdalną, kliknij nazwę komputera, z którym chcesz się połączyć, wprowadź skonfigurowany kod PIN i naciśnij Połącz.

1627707704 232 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

Możesz wskoczyć i przejąć kontrolę nad swoim zdalnym komputerem, tak jakbyś siedział przed nim. U góry ekranu znajdziesz wysuwaną szufladę, w której jest ograniczona liczba opcji.

Przycisk Rozłącz nie wymaga wyjaśnień, natomiast menu „Wyślij klawisze” umożliwia wysyłanie kombinacji klawiszy do zdalnego komputera bez ich przechwytywania przez komputer lokalny.

1627707704 518 Jak korzystac z Google Chrome aby uzyskac zdalny dostep do

W menu „Opcje ekranu” możesz włączać i wyłączać tryb pełnoekranowy, a także wybierać między wyświetlaniem zdalnego pulpitu w jego natywnej rozdzielczości lub skalowanym w celu dopasowania do rozmiaru okna przeglądarki.

Czy ten post był pomocny?