Skip to content

Jak korzystać z Google Home, aby zapamiętać, gdzie umieszczasz swoje rzeczy?

20 de lipiec de 2021
homepassport 650b 650x300

Google Home może pomóc Ci zapamiętać ważne rzeczy, na przykład miejsce, w którym umieściłeś paszport lub jakie jest Twoje hasło do sieci Wi-Fi. Oto jak go używać, aby zapamiętać wszystkie rzeczy, o których ciągle zapominasz.

Nowe polecenie „zapamiętaj” umożliwia robienie ustnych notatek o konkretnych rzeczach, o których prawdopodobnie zapomnisz. Działa najlepiej w przypadku czegoś, co prawdopodobnie nie zmieni się zbyt często, na przykład w przypadku przechowywania karty ubezpieczenia społecznego lub kodu do bramy mieszkania. Prawdopodobnie nie powinieneś również używać go do prywatnych informacji, takich jak numery kart kredytowych, ponieważ każdy w domu (w tym goście) ma do niego dostęp.

Aby korzystać z tej funkcji, nie musisz zmieniać żadnych ustawień ani włączać usługi innej firmy. Dopóki Twój Google Home jest podłączony do Internetu – a w przeciwnym razie byłoby to całkiem bezużyteczne – powinien być zaktualizowany i gotowy do pracy.

Najpierw musisz dać mu coś do zapamiętania. Zacznij od powiedzenia „Ok Google, pamiętaj, że włożyłem paszport do skrytki”.

1626764995 789 Jak korzystac z Google Home aby zapamietac gdzie umieszczasz swoje

Jeśli chcesz przypomnieć sobie te informacje, poproś o nie, mówiąc „Ok Google, gdzie jest mój paszport?”

1626764995 934 Jak korzystac z Google Home aby zapamietac gdzie umieszczasz swoje


Google przeczyta wszystko, co powiedziałeś wcześniej. Google wydaje się wyszukiwać słowa kluczowe, aby uzyskać odpowiednią informację. W powyższym przykładzie możesz zapytać „gdzie jest mój paszport?” lub „gdzie jest moja skrytka?” a Google wyświetli ten sam wynik (nawet jeśli drugi tak naprawdę nie odpowiada na właściwe pytanie).

Czasami może to spowodować konflikt, jeśli użyjesz tych samych słów kluczowych w wielu miejscach. Na przykład dodałem „Pamiętaj, że moja skrytka jest w mojej szafie”. Następnie zapytałem „gdzie jest moja skrytka?” a Google powiedział mi, że mój paszport jest w mojej skrytce. Zwykle nie powoduje to problemu, ale prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli każda pamięć będzie tak unikalna, jak to tylko możliwe.

Jeśli chcesz usunąć coś, o co prosiłeś Google, możesz poprosić Google o zapomnienie. Na przykład „Ok Google, zapomnij, że mój paszport jest w mojej skrytce”.

1626764996 378 Jak korzystac z Google Home aby zapamietac gdzie umieszczasz swoje

W takim przypadku musisz być dość konkretny. Jeśli powiesz „Ok Google, zapomnij, gdzie jest mój paszport”, Google nie będzie wiedział, jak w tym pomóc.

Czy ten post był pomocny?