Skip to content

Jak korzystać z HomePod z Apple TV?

9 de lipiec de 2021
IMG 3996 copy

HomePod firmy Apple to świetny mały głośnik i chociaż możesz odtwarzać muzykę AirPlay z iPhone’a, możesz również bezprzewodowo podłączyć go do Apple TV przez AirPlay. Oto jak to zrobić.

Najpierw słowo ostrzeżenia

Zanim zaczniesz używać HomePod jako nowej konfiguracji głośników kina domowego, ważne jest, aby wiedzieć, że używanie HomePod w ten sposób nie jest tak naprawdę jego przeznaczeniem.

1625846151 73 Jak korzystac z HomePod z Apple TV

Na początek HomePod działa tylko z Apple TV i nie ma innych wejść telewizyjnych. Na przykład, jeśli często poruszasz się tam iz powrotem między Apple TV a oglądaniem kabla na innym wejściu, nie będziesz mógł używać HomePod jako głośnika podczas oglądania kabla.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że sam AirPlay ma trochę opóźnienia, ponieważ jest to protokół bezprzewodowy. Jednak Apple TV i HomePod są wystarczająco inteligentne, aby to rozpoznać i zrekompensować opóźnienie, dzięki czemu wideo i dźwięk są odpowiednio wyrównane. Zła wiadomość jest taka, że ​​tak naprawdę działa to tylko w przypadku treści wideo. Jeśli grasz w jakiekolwiek gry na swoim Apple TV, opóźnienie jest bardziej widoczne.

Musisz także ponownie podłączyć HomePod do Apple TV za każdym razem, gdy ponownie uruchamiasz jedno z urządzeń. A jeśli kiedykolwiek powiesz Siri, aby odtwarzała muzykę na HomePod, HomePod odłączy się od Apple TV.


Wreszcie HomePod jest kompatybilny tylko z Apple TV 4 i Apple TV 4K. Więc jeśli masz starszy model, jesteś SOL.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że będziesz mógł trochę kontrolować odtwarzanie wideo za pomocą Hey Siri na HomePod. Czynności takie jak odtwarzanie/pauza, głośność i szorowanie można wykonywać za pomocą głosu. Więc jeśli już, to przybliży Cię to o krok do możliwości sterowania Apple TV za pomocą głosu.

Jak podłączyć HomePod do Apple TV?

Jeśli chcesz to wypróbować, konfiguracja jest dość prosta. Gdy HomePod i Apple TV są w tej samej sieci, zacznij od przytrzymania przycisku Odtwórz / Wstrzymaj na pilocie Apple TV przez około trzy sekundy, aż na ekranie pojawi się menu.

1625846151 0 Jak korzystac z HomePod z Apple TV

Menu umożliwia wybór wyjścia audio. W takim przypadku będziesz chciał wybrać swój HomePod.

1625846151 523 Jak korzystac z HomePod z Apple TV

Po wybraniu HomePoda obok niego pojawi się znacznik wyboru. Naciśnij przycisk „Menu” na pilocie Apple TV, aby wrócić do ekranu głównego.

1625846152 150 Jak korzystac z HomePod z Apple TV

Stamtąd możesz zacząć z niego korzystać jak zwykle. Możesz nawet nadal używać pilota Apple TV do regulacji głośności HomePod lub użyć panelu dotykowego na samym HomePod. W prawym górnym rogu ekranu pojawi się wskaźnik pokazujący poziom głośności.

1625846152 712 Jak korzystac z HomePod z Apple TV


W zależności od aplikacji, której używasz do odtwarzania treści wideo, możesz zauważyć zwiększone opóźnienie podczas wstrzymywania lub przeglądania wideo, ale w końcu zsynchronizuje się bez problemu.

Czy ten post był pomocny?