Skip to content

Jak korzystać z Instapaper w UE

7 de lipiec de 2021
1625645078 preview 7 1024x469 1

Instapaper jest obecnie zablokowany w UE z powodu przepisów RODO, które weszły w życie w maju. Każdy, kto odwiedza witrynę Instapaper z adresu IP w UE, otrzymuje informację, że Instapaper jest „chwilowo niedostępny” i „zamierza przywrócić dostęp tak szybko, jak to możliwe”. Zobaczmy, jak to obejść.

Unijni użytkownicy Instapaper mają teraz dwie opcje. Pierwszym z nich jest skorzystanie z opcji pobierania, aby wyeksportować wszystkie artykuły, a następnie zaimportować je do Pocket — głównego konkurenta Instagrama. Drugi sposób na pracę wokół bloku. Ponieważ mamy już pełny artykuł na temat tej pierwszej opcji, przyjrzymy się tutaj drugiej opcji.

Przedstawiamy VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to usługa, która przekierowuje ruch komputera przez serwer w innej lokalizacji. Oznacza to, że możesz użyć VPN, aby wyglądało to tak, jakbyś przeglądał Internet z USA, które bardzo wygodnie nie jest częścią UE.

Mamy pełny artykuł o tym, jak wybrać odpowiednią sieć VPN do swoich potrzeb i zdecydowanie zalecamy przeczytanie go. W krótkiej wersji zalecamy jednak korzystanie z jednej z dwóch aplikacji:

  • ExpressVPN jeśli jesteś gotów zapłacić za najlepszą dostępną sieć VPN.
  • TunelNiedźwiedź jeśli chcesz darmowej sieci VPN; limit 500 MB miesięcznie jest więcej niż wystarczający do korzystania z Instapaper.

Oba są dostępne w systemach Windows, macOS, iOS, Android i innych.

Jak korzystać z Instagrama z VPN

Ponieważ Instapaper jest przeznaczony do czytania w trybie offline, w rzeczywistości całkiem dobrze nadaje się do użytku z VPN; nie musisz mieć włączonej sieci VPN przez cały czas, co pozwala zaoszczędzić dużo przepustowości i kłopotów.

Na Twoim smartfonie

Jeśli otworzysz teraz aplikację Instapaper na swoim smartfonie, zobaczysz wszystkie swoje artykuły, które wciąż czekają na przeczytanie. Tyle, że nie możesz synchronizować żadnych nowych artykułów. Za każdym razem, gdy próbujesz zsynchronizować, Instapaper wykrywa Twój adres IP w UE i odmawia. Oznacza to, że musisz używać VPN tylko wtedy, gdy chcesz synchronizować nowe artykuły.

Otwórz VPN i włącz go. Prezentuję to za pomocą TunnelBear na moim iPhonie.

1625645077 677 Jak korzystac z Instapaper w UE1625645077 272 Jak korzystac z Instapaper w UE

Teraz otwórz aplikację Instapaper i pociągnij w dół, aby zsynchronizować. Wszystkie nowe artykuły zostaną pobrane. Następnie możesz odłączyć się od VPN i czytać jak zwykle.

1625645077 322 Jak korzystac z Instapaper w UE1625645077 259 Jak korzystac z Instapaper w UE

Jeśli korzystasz z integracji Instapaper z innymi aplikacjami, takimi jak Safari, czytnik RSS lub klient Twittera, musisz również połączyć się z VPN przed próbą wysłania artykułu.

W Twoim komputerze

Na komputerze najłatwiej zauważysz, że Instapaper jest zablokowany w UE, ponieważ za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę, przestaniesz nawet widzieć swoje artykuły. Oznacza to, że aby przeczytać zapisane artykuły, musisz korzystać z VPN przez cały czas przeglądania witryny Instapaper.

1625645078 630 Jak korzystac z Instapaper w UE


Połącz się ze swoją siecią VPN. Prezentuję z TunnelBear na Macu, ale proces będzie wystarczająco podobny, niezależnie od używanej konfiguracji.

1625645078 104 Jak korzystac z Instapaper w UE

Teraz, gdy wejdziesz na stronę Instapaper, będziesz mógł normalnie przeglądać swoje artykuły.

1625645078 92 Jak korzystac z Instapaper w UE

Będziesz także mógł korzystać zakładka Instapaper lub rozszerzenie przeglądarki wysyłać artykuły na smartfona do czytania offline, a także wszelkie posiadane aplikacje, które integrują się z Instapaper.

Na Twoim Kindle

Co zaskakujące, integracja Kindle z Instapaper wydaje się działać dobrze. Spodziewałem się, że spowoduje to zamieszanie, którego nie byłem w stanie obejść z VPN. Zamiast tego, ponieważ faktycznie dostarcza przez serwery Amazon, twoja dzienna lub cotygodniowa seria artykułów zostanie wysłana do twojego Kindle jak zwykle.

Niespełnienie przez Instapaper rozporządzenia RODO na czas jest niezwykle irytujące. Jedynymi powodami, dla których nie wyskoczyłem ze statku, jest to, że poruszanie się po nim jest dość bezbolesne i mam nadzieję, że wkrótce wszystko naprawią. Jeśli nie, to wygląda na to, że przeniosę się do Pocket.

Czy ten post był pomocny?