Skip to content

Jak korzystać z kafelka, aby znaleźć klucze, portfel lub cokolwiek innego?

22 de lipiec de 2021
tilelede 650 650x300 1024x469 1

Jeśli zgubisz telefon, możesz do niego zadzwonić lub zlokalizować go za pomocą GPS. Jeśli jednak zgubisz inne ważne rzeczy, takie jak klucze lub portfel, zwykle nie masz szczęścia. Płytka do śledzenia pęku kluczy i gadżetów do kartspróbuj rozwiązać ten problem, umożliwiając dzwonienie do cennych przedmiotów z telefonu.

Co to jest kafelek?

Tile to urządzenie do śledzenia urządzeń z obsługą Bluetooth, które łączy się ze smartfonem. Występuje w dwóch formach. Płytka Mate(25 USD) to mały, kwadratowy brelok, który jest niewiele większy niż jedna czwarta. Posiada otwór w jednym rogu, dzięki czemu można go przymocować do breloczka, torebki lub plecaka. Jest też Płytka Slim(30 USD), co jest cieńszym kwadratem niż Mate, ale szerszym. Jest tak wysoka jak jedna karta kredytowa i tak cienka jak dwie lub trzy. Z łatwością zmieści się w portfelu lub notebooku bez dodawania dodatkowej objętości.

Chociaż każdy kafelek sam w sobie jest trochę drogi, możesz zdobyć pakiet, aby zaoszczędzić pieniądze, na przykład ten 4-pak z dwoma Tile Mates i dwoma Tile Slimsza 90 dolarów. Ponadto możesz zdobywać punkty, zapraszając znajomych, aby otrzymać darmowe kafelki. Jeśli zaprosisz dwóch znajomych, możesz otrzymać darmowego Mate, a czterech znajomych za darmo Slima. Niezła sprawa, jeśli znasz wielu zapominalskich ludzi.

Możesz sparować swojego Tile z telefonem, aby móc go zlokalizować, gdy jesteś w pobliżu. Jeśli jesteś w zasięgu Bluetooth, możesz otworzyć aplikację, znaleźć brakujący obiekt i dotknąć „Znajdź”, aby zadzwonił. Płytka odtworzy wtedy głośny dzwonek. Następnie możesz podążać za dźwiękiem, aby odkryć, że zostawiłeś klucze na kuchennym blacie, tuż przed sobą jak idiota.

Gdy nie znajdujesz się w zasięgu Bluetooth, aplikacja Tile może pokazać Ci ostatnią znaną lokalizację kluczy lub portfela na mapie. Oprócz pamiętania, gdzie byłeś, kiedy Twój telefon był ostatnio w pobliżu cennych przedmiotów, Tile korzysta również ze społeczności Tile członkowie, aby znaleźć swoje rzeczy. Na przykład, jeśli zostawiłeś swój portfel na pasku, a w pobliżu są inni użytkownicy kafelków, lokalizacja Twojego portfela będzie stale aktualizowana, o ile ktoś inny będzie w zasięgu. Jest to szczególnie przydatne, gdy Twój portfel zostanie gdzieś zabrany lub zabrany. Społeczność Tile nie jest gwarantowanym sposobem śledzenia twoich rzeczy, ponieważ nie ma wielu użytkowników Tile na całym świecie, ale jest to lepsze niż poleganie wyłącznie na własnym telefonie.


Jako bonus, kafelki zawierają również mały przycisk w każdym pęku kluczy lub karcie. Po dwukrotnym kliknięciu tego przycisku kafelek zadzwoni na Twój telefon, nawet jeśli jest wyciszony. Tak więc, jeśli idziesz do drzwi i masz klucze, ale nie możesz znaleźć telefonu, możesz zadzwonić za pomocą kilku kliknięć. Okazuje się, że był w twojej tylnej kieszeni. Oczywiście.

Jak skonfigurować nowy kafelek

Aby skonfigurować Tile, musisz pobrać i zainstalować aplikację Tile dlaAndroidlub iOS. Kiedy po raz pierwszy otworzysz aplikację, musisz utworzyć konto, jeśli jeszcze go nie masz, i zalogować się.

1626945903 571 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek1626945903 874 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Musisz upewnić się, żeTile ma dostęp do Bluetooth telefonu i lokalizacji GPS. Jeśli je wyłączyłeś, na następnej stronie zostaniesz poproszony o ich włączenie. Musisz również pamiętać, że Bluetooth i GPS są niezbędne do zlokalizowania i śledzenia kafelków. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał je wyłączyć, aby oszczędzać baterię, nie będziesz mógł dzwonić swoimi kafelkami.

1626945903 561 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek1626945903 326 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Twój telefon zostanie dodany jako pierwsze urządzenie Tile na Twoim koncie. Nawet bez Tile Mate lub Slim możesz używać aplikacja w sieciznaleźć swój telefon. Kliknij „Rozumiem”.

1626945903 587 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Dotknij symbolu plusa u góry ekranu.

1626945904 713 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Jeśli nie potwierdziłeś swojego adresu e-mail, musisz to zrobić, zanim będziesz mógł dodać jakiekolwiek kafelki. Na adres e-mail podany na koncie otrzymasz sześciocyfrowy kod. Wpisz go, aby kontynuować.

1626945904 193 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek


Następnie wybierz model kafelka, który musisz dodać do swojego konta.

1626945904 398 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

W następnym kroku chwyć kafelek i kliknij przycisk pośrodku pod logo. Umieść kafelek obok telefonu, aby go sparować. Aplikacja pokaże się również na ekranie.

1626945904 303 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek1626945904 511 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Po sparowaniu kafelka powinieneś zobaczyć jasny niebieski ekran z informacją, że kafelek został aktywowany.

UWAGA: po tym momencie nie będziesz mógł dodać swojego kafelka do innego konta bez kontaktu z płytką. Ze względów bezpieczeństwa Tile pozwala tylko ukryć kafelek w aplikacji lub przenieść go na konto innej osoby (w tym celu należy wysłać e-mail do pomocy technicznej). Jeśli chcesz całkowicie usunąć swój kafelek, musisz skontaktować się z pomocą techniczną dotyczącą kafelków, a nie będzie można go ponownie użyć. Ma to na celu zapewnienie, że złodziej nie będzie mógł łatwo usunąć kafelków z Twojego konta w przypadku kradzieży Twoich rzeczy.

1626945904 908 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Następnie możesz wybrać, na czym zamierzasz użyć swojego kafelka. Możesz wybierać spośród gotowych kategorii, takich jak klucze lub portfel, lub wybrać własną niestandardową etykietę. Kafelki nadal działają w ten sam sposób, bez względu na to, co wybierzesz, ale to pomaga łatwo znaleźć to, czego szukasz na liście.

1626945904 472 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Na ostatnim ekranie możesz przetestować swój kafelek, dotykając zielonego przycisku Znajdź. Spowoduje to, że kafelek będzie dzwonił, dopóki nie klikniesz na nim logo.

1626945904 776 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek1626945905 745 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek


Możesz powtórzyć ten proces dla wszystkich potrzebnych płytek.

Jak znaleźć swoje rzeczy za pomocą płytki?

Istnieją dwa sposoby korzystania z kafelka, aby znaleźć swoje rzeczy. Możesz użyć telefonu do zlokalizowania kafelka lub użyć kafelka do zlokalizowania telefonu. W przypadku pierwszego otwórz swoją aplikację.

Tutaj zobaczysz listę wszystkich obiektów Tile (w tym telefonu). Ikona po prawej stronie pokaże stan połączenia kafelka. Ciągła zielona linia wskaże, że Twój telefon jest podłączony do kafelka. Kropkowana zielona linia oznacza, że ​​Twój kafelek jest w pobliżu, ale jeszcze się nie połączył. Może to pomóc Ci znaleźć kafelek, gdy znajduje się w domu, ale nie masz pewności, w którym pokoju się znajduje. Przechodź z pokoju do pokoju, aż linia się zmieni Ciągła.Szara linia oznacza, że ​​Twój kafelek nie znajduje się w pobliżu.W takim przypadku użyj funkcji mapy, aby dowiedzieć się, gdzie ostatnio widziano kafelek. Stuknij kafelek, który chcesz znaleźć, aby kontynuować.

1626945905 441 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Na ekranie poszczególnych kafelków możesz zobaczyć opcje znajdowania swoich rzeczy. Jeśli jesteś w zasięgu, dotknij zielonego przycisku Znajdź, aby zadzwonić do kafelka. Jeśli chcesz zobaczyć mapę, gdzie znajdują się Twoje rzeczy, stuknij Opcje, a następnie wybierz „Wyświetl na mapie”.

1626945905 90 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek1626945905 347 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Przycisk „Wyświetl na mapie” pokaże Ci, gdzie Twój kafelek był ostatnio widziany na mapie. Możesz przesuwać i powiększać, aby zobaczyć, gdzie to jest. Jeśli inny użytkownik aplikacji Tile znajdzie Twoje urządzenie, lokalizacja powinna zostać zaktualizowana. To nie jest gwarancja, ale możesz mieć szczęście.

1626945905 895 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek

Możesz także użyć swojego kafelka, aby znaleźć swój telefon. Kliknij dwukrotnie przycisk wewnątrz logo, a telefon powinien zacząć dzwonić, nawet jeśli jest wyciszony. Gdy znajdziesz swój telefon, zobaczysz powiadomienie o alercie. Stuknij w „Znaleziono”, aby wyłączyć dzwonienie.

1626945905 294 Jak korzystac z kafelka aby znalezc klucze portfel lub cokolwiek


Najlepiej, gdy po skonfigurowaniu kafelka przez większość czasu o nim zapomnisz. Płytka nie jest idealnym sposobem na znalezienie rzeczy, jeśli kiedykolwiek zgubisz je poza domem, ale może pomóc Ci zorientować się, że zapomniałeś czegoś przy barze lub znajdziesz klucze w poduszkach na kanapie. To mały kawałek umysłu, który może Ci pomóc, gdy najbardziej tego potrzebujesz.

Czy ten post był pomocny?