Skip to content

Jak korzystać z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie?

5 de sierpień de 2021
2017 08 07 0005

Twój iPad i iPhone są wyposażone w ekranowe klawiatury dotykowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć starą dobrą klawiaturę fizyczną i pisać na niej. Oto jak zacząć.

Co będziesz potrzebował

Na szczęście do tego nie potrzeba wiele — wystarczy klawiatura Bluetooth. Prawie każda klawiatura Bluetooth będzie działać. Osobiście jestem wielkim fanem różnych kompaktowych klawiatur Anker, w tymten(18 USD), który działa z dowolnym komputerem i urządzeniem mobilnym, ale ma również klawisze zaprojektowane do pracy na urządzeniach z systemem iOS. tenLogitech K380(30 USD) jest również podobny, ale ma również przyciski łatwego przełączania, które pozwalają przełączać się w locie między urządzeniami, które są sparowane z klawiaturą.

1628150599 975 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

Oczywiście można również kupić klawiatury Bluetooth zaprojektowane specjalnie dla iPadów, często jako część „etui”, które próbują zmienić iPada w coś w rodzaju laptopa. Są one jednak zwykle o wiele droższe niż zwykłe klawiatury Bluetooth. Własność AppleInteligentna klawiatura kosztuje 169 USD, ale jest to prawdopodobnie najbliższe natywnej obsłudze klawiatury, jeśli masz iPada Pro.

Jeśli nie masz iPada Pro lub po prostu chcesz czegoś nieco tańszego, toMóczdobądź kilka etui na klawiaturę za przyzwoitą cenę, na przykładSmukła książka Zagga(55 USD) iFolio Ankera(33 USD), żeby wymienić parę.

Jeśli chcesz używać klawiatury MacBooka, możesz pobrać oprogramowanie, takie jakType2Telefonlub1Klawiaturaza 10 USD, ale w tym przewodniku skupimy się na użyciu standardowej klawiatury Bluetooth.

Parowanie klawiatury Bluetooth

Proces parowania jest taki sam jak w przypadku innych urządzeń peryferyjnych Bluetooth. Zacznij od otwarcia aplikacji Ustawienia na iPadzie lub iPhonie i wybierz „Bluetooth”.

1628150600 616 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

Włącz Bluetooth, jeśli jest wyłączony.

1628150600 240 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie


Następnie włącz klawiaturę Bluetooth i uczyń ją wykrywalną. Często jest do tego dedykowany przycisk na klawiaturze — zwykle jest toSymbol Bluetooth. (Niektóre klawiatury mogą wymagać naciśnięcia klawisza Fn, jeśli symbol Bluetooth znajduje się na zwykłym klawiszu).

1628150600 50 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

Gdy klawiatura jest w trybie parowania, pojawi się na liście możliwych do podłączenia urządzeń Bluetooth na iPadzie lub iPhonie w sekcji „Inne urządzenia”. Dotknij go, aby go podłączyć.

1628150600 587 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

Następnie wprowadź sekwencję cyfr, a następnie klawisz „Enter” na klawiaturze.

1628150600 338 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

To wszystko! Twoja klawiatura Bluetooth zostanie teraz podłączona do iPada lub iPhone’a i możesz zacząć pisać bez konieczności korzystania z wirtualnej klawiatury ekranowej. Zarówno klawiatura, jak i iPad lub iPhone zapamiętają, że są sparowane. Dlatego następnym razem, gdy będziesz chciał użyć klawiatury, po prostu ją włącz — nie będziesz musiał ponownie przechodzić przez proces parowania.

Podstawowe pisanie

1628150600 255 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

Gdy otworzysz dokument lub notatkę na urządzeniu z systemem iOS, po prostu dotknij palcem pola tekstowego, aby umieścić tam kursor i zacznij pisać. Ponieważ nie ma obsługi myszy, nadal będziesz musiał poruszać się po interfejsie palcem, tak jak zwykle.


Podczas pisania klawiatura ekranowa nie będzie wyświetlana, dopóki klawiatura Bluetooth jest sparowana, co zapewnia większą powierzchnię ekranu podczas pracy. Gdy tylko wyłączysz klawiaturę Bluetooth i dotkniesz innego pola tekstowego, klawiatura ekranowa natychmiast wróci.

Skróty klawiszowe

1628150600 942 Jak korzystac z klawiatury fizycznej na iPadzie lub iPhonie

iOS zawiera różne skróty klawiaturowe, których można używać również z klawiaturą Bluetooth, w tymCommand+Ckopiować,Command+Vwkleić iCommand+Zcofnąć, tak jak na każdym Macu. (Jeśli używasz klawiatury przeznaczonej dla komputerów z systemem Windows, klawisz Windows będzie działał jako klawisz Command). Deweloperzy aplikacji mogą również dodać obsługę własnych skrótów klawiaturowych specyficznych dla aplikacji, dzięki czemu Twoja ulubiona aplikacja może mieć własne skróty oprócz domyślne. Oto kilka skrótów, których możesz użyć:

  • Command+Tab:Przełącza między aplikacjami
  • Polecenie + spacja:Wyszukiwanie w centrum uwagi
  • Command+T:Otwórz nową kartę w Safari
  • Command+Shift+R:Włącz tryb czytnika w Safari
  • Command+N:Rozpoczyna nową wiadomość e-mail w aplikacji Mail, nową notatkę w Notatkach lub nowe wydarzenie w aplikacji Kalendarz

W zależności od posiadanej klawiatury Bluetooth mogą być również klawisze dedykowane konkretnym funkcjom iOS, takim jak przycisk Home, przycisk wyszukiwania Spotlight i inne. I oczywiście wymienione powyżej skróty to tylko garstka tego, co możesz zrobić. Pełną listę skrótów klawiszowych znajdziesz tutajta strona w witrynie wsparcia Apple, który jest przeznaczony dla komputerów Mac, ale większość z nich działa również na iOS.

Czy ten post był pomocny?