Skip to content

Jak korzystać z Menedżera filmów YouTube

31 de lipiec de 2021
yt lede 1

YouTube Studio twórcówmoże być nieco trudna w nawigacji, ale w menu i kartach ukrytych jest wiele funkcji, które mogą być przydatne jako twórca treści.

Strona Przegląd kanałów

1627712536 178 Jak korzystac z Menedzera filmow YouTube

Na Filmy znajdziesz przegląd wszystkich przesłanych plików. Tutaj możesz sprawdzić liczbę wyświetleń, zobaczyć, które filmy zostały usunięte (co jest obecnie powszechnym zjawiskiem w YouTube) i mieć szybki dostęp do zakładek edycji dla każdego filmu. Możesz osiągnąć prawie to samo ze strony swojego kanału, ale aby edytować konkretny film z tego miejsca, musisz kliknąć film, a następnie kliknąć „Edytuj”. Robiąc to na stronie Filmy, oszczędzasz jedno kliknięcie.

W menu rozwijanym dla każdego filmu uzyskasz szybki dostęp do wszystkich funkcji edycji, które oferuje YouTube.

1627712536 727 Jak korzystac z Menedzera filmow YouTube

W tym miejscu możesz edytować adnotacje, karty i ekran końcowy swojego filmu, a także pobrać film z YouTube, a nawet go usunąć.

Kliknięcie „Informacje i ustawienia” (lub po prostu „Edytuj”) powoduje przejście do głównej strony ustawień filmu.

1627712537 118 Jak korzystac z Menedzera filmow YouTube


Stąd możesz wiele zrobić. Najbardziej przydatne funkcje poza edycją tytułu i opisu znajdują się w zakładce „Ustawienia zaawansowane”. Możesz wyłączyć lub zmienić sortowanie komentarzy, zmienić kategorię i podkategorię swojego filmu (jeśli tworzysz filmy o grach, powinieneś umieścić tutaj tytuł gry) i wyłączyć osadzanie na innych stronach.

Możesz także zmienić miniaturę z przykładowymi miniaturami u góry lub przesłać własną. Miniatury YouTube mają wymiary 1280×720 lub 720p.

Karty

1627712537 994 Jak korzystac z Menedzera filmow YouTube

Jeśli chcesz, możesz umieścić informacje w prawym górnym rogu, takie jak link do innego filmu, kanału lub link. Te karty są przydatne, gdy wspominasz o czymś w filmie i musisz podać link.

Adnotacje na ekranie końcowym

Wiele osób zapomina, że ​​może tworzyć adnotacje na ekranie końcowym. Możesz dostosować filmy, które wyświetlają się na końcu Twojego filmu, co pomoże innym oglądać Twoje treści po tym, jak skończą z jednym filmem.

1627712537 383 Jak korzystac z Menedzera filmow YouTube

Możesz dodawać elementy ręcznie lub importować je z innego filmu.

1627712537 251 Jak korzystac z Menedzera filmow YouTube

Możesz dodać przycisk subskrypcji na środku ekranu, pokazać swój najnowszy film, konkretny film lub playlistę albo po prostu pozwolić YouTube wybrać z Twojego kanału. Cokolwiek robisz, jest to lepsze niż pozostawienie tego pustego.


Ponieważ ten ekran pojawia się w ciągu ostatnich kilku sekund Twojego rzeczywistego filmu, większość YouTuberów integruje to ze swoim zakończeniem. Gdy już masz szablon, który Ci się podoba, możesz zaprojektować swoje outro wokół niego, aby stworzyć fajnie wyglądające ekrany końcowe.

Źródło obrazu: PixieMe/Shutterstock

Czy ten post był pomocny?