Skip to content

Jak korzystać z narzędzia Grab w systemie OS X do zaawansowanych zrzutów ekranu

1 de sierpień de 2021
img 55ef218c51584

OS X zawiera mnóstwo bardzo przydatnych narzędzi. Folder Narzędzia zawiera bardziej wszechstronne narzędzie do zrzutów ekranu o nazwie Grab, które przewyższa domyślne funkcje zrzutów ekranu OS X, z których możesz już korzystać codziennie.

Zrzuty ekranu można łatwo wykonywać w systemie OS X, wystarczy użyć „Cmd + Shift + 3” do ujęć pełnoekranowych i „Cmd + Shift + 4” do ujęć zaznaczonych. Wynikowe snapy są następnie automatycznie zapisywane na pulpicie, więc nie trzeba nawet otwierać innego folderu.

Alternatywnie możesz dodać „Kontrolę” do swoich skrótów, co spowoduje skopiowanie zrzutów ekranu do schowka zamiast ich zapisywania.

Narzędzie Grab dodaje kolejne zrzuty ekranu, do których można uzyskać dostęp z menu „Przechwytywanie” lub za pomocą dowolnego powiązanego skrótu klawiaturowego.

1627815535 195 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do

Jeśli uzyskasz dostęp do Preferencji, możesz wybrać inny typ wskaźnika i wyłączyć lub włączyć dźwięk zrzutu ekranu.

1627815535 961 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do


Przyjrzyjmy się każdemu typowi przechwytywania i porozmawiajmy o tym, co robią.

Chwycenie wyboru można wykonać za pomocą skrótu klawiaturowego „Shift + Cmd + A” i pozwoli ci wybrać część ekranu. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że pojawi się mała podpowiedź umożliwiająca śledzenie położenia wskaźnika na ekranie.

1627815536 938 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do

Przechwytywanie okna („Shift + Cmd + W”) jest wystarczająco proste do zrozumienia. Kiedy go użyjesz, wystarczy, że wybierzesz okno, które chcesz zapisać.

1627815536 940 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do

Podobnie, przechwytywanie ekranu to nic innego jak przechwytywanie pełnoekranowe, podobne do tego, które można uzyskać za pomocą „Shift + Cmd + 3”. Korzystając z narzędzia Grab, przechwytywanie można łatwo wykonać za pomocą „Cmd + Z”.

1627815536 432 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do

Na koniec, funkcja przechwytywania ekranu w czasie pozwala na nieco inscenizację zrzutów ekranu, uruchamiając dziesięciosekundowy licznik czasu, co oznacza, że ​​będziesz mieć dziesięć sekund na przeniesienie dowolnych okien lub menu, które chcesz otworzyć, aby wszystkie zostały uwzględnione w twój strzał. Dostęp do tej opcji można uzyskać za pomocą skrótu klawiaturowego „Shift + Cmd + Z”.

1627815536 923 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do

Wreszcie, za każdym razem, gdy przechwycisz dowolny z czterech wyżej wymienionych typów zrzutów ekranu, otworzy się on w przeglądarce obrazów Graba. Następnie możesz zdecydować, czy masz strzał, do którego chciałeś, czy musisz spróbować ponownie.


Zamknięcie przeglądarki spowoduje wyświetlenie okna dialogowego zapisywania, które pozwoli zachować nowy zrzut ekranu, wybrać miejsce jego zapisania, nadać mu odpowiednią nazwę i dodać tagi lub po prostu odrzucić go, klikając „Nie zapisuj”.

1627815536 430 Jak korzystac z narzedzia Grab w systemie OS X do

Chociaż Grab niekoniecznie jest skomplikowanym narzędziem, dodaje więcej opcji i elastyczności ponad domyślne ustawienia systemu. Chociaż nie jest tak wszechstronny jak aplikacja do zrzutów ekranu, taka jak Skitch, dla użytkowników, którzy mają stosunkowo proste potrzeby, Grab oferuje główne opcje zrzutów ekranu, których większość użytkowników prawdopodobnie kiedykolwiek będzie potrzebować.

Masz pytanie lub komentarz, który chcesz dodać? Zachęcamy do pozostawienia wszelkich opinii na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?