Skip to content

Jak korzystać z partycji przywracania, aby włamać się do komputera Mac z systemem OS X Lion

17 de lipiec de 2021
Banner

Włamanie się do komputera Mac przy użyciu dysku rozruchowego OS X jest trywialne, ale nowe komputery Mac używają partycji przywracania do instalacji systemu operacyjnego. Oto, jak możesz użyć tej partycji, aby zresetować hasło użytkownika i włamać się na komputer Mac.

Wszystkie laptopy z systemem OS X 10.7 „Lion” lub laptopy uaktualnione do wersji Lion mają partycję przywracania umożliwiającą łatwe odzyskiwanie systemu operacyjnego. Ta łatwa w użyciu partycja odzyskiwania umożliwia hakerom włamanie się do komputera Mac bez konieczności korzystania z żadnych dodatkowych narzędzi.

Aby zresetować hasło użytkownika na komputerze Mac z systemem Lion, musisz najpierw ponownie uruchomić komputer i przytrzymać klawisze Command+R (⌘+R). Gdy na ekranie pojawi się szare logo Apple, możesz zwolnić klawisze. Twój komputer powinien automatycznie uruchomić się na partycji odzyskiwania.

Zacznij od wyboru języka, a następnie przejdź do Narzędzia -> Terminal w menu.

1626539454 81 Jak korzystac z partycji przywracania aby wlamac sie do komputera

Gdy terminal się otworzy, wpisz polecenie

resetpassword

a narzędzie do resetowania hasła uruchomi się automatycznie.

1626539454 54 Jak korzystac z partycji przywracania aby wlamac sie do komputera

Po otwarciu narzędzia wybierz użytkownika, dla którego chcesz zresetować hasło, i wprowadź nowe hasło (lub nic, aby wymazać hasło).

1626539454 634 Jak korzystac z partycji przywracania aby wlamac sie do komputera


Uruchom ponownie komputer i możesz zalogować się na konto przy użyciu nowego hasła.

Jedynym sposobem ochrony użytkownika komputera Mac przed tym atakiem jest ustawienie hasła oprogramowania układowego lub zaszyfrowanie dysku twardego. Nawet jeśli partycja odzyskiwania zostanie usunięta z dysku twardego, haker może automatycznie przywrócić partycję za pomocą funkcji odzyskiwania internetowego firmy Apple. Więcej szczegółów na temat tych opcji znajdziesz w przyszłych artykułach.

Czy ten post był pomocny?