Skip to content

Jak korzystać z prywatnego przeglądania, aby ukryć swoje ślady na Androidzie?

28 de lipiec de 2021
00 lead image private browsing android

Prywatne przeglądanie umożliwia surfowanie po Internecie bez zapisywania jakichkolwiek informacji o historii przeglądania i pobierania, plików cookie, danych formularzy lub historii wyszukiwania. Przeglądarki dostępne na komputery PC zapewniają sposoby przeglądania prywatnego, ale co z prywatnym przeglądaniem na telefonie lub tablecie?

Prywatne przeglądanie na urządzeniu mobilnym jest łatwe. Pokażemy Ci, jak to zrobić w Google Chrome, Firefox i Dolphin na Androida oraz jak korzystać z dwóch innych przeglądarek na Androidzie, zaprojektowanych specjalnie do przeglądania prywatnego, Dolphin Zero i InBrowser.

Google Chrome

Aby przeglądać prywatnie w Google Chrome, otworzymy kartę „Incognito”. W przeglądarce Chrome kliknij przycisk menu (trzy kropki w linii pionowej), a następnie wybierz „Nowa karta incognito” w menu rozwijanym.

Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Wszystkie aktualnie otwarte karty są zastępowane nową kartą incognito, a w lewym górnym rogu okna przeglądarki wyświetlana jest ikona przypominająca tajnego agenta.

UWAGA: Aby otworzyć kolejną kartę incognito, dotknij małej karty po prawej stronie bieżącej karty. Aby zatrzymać przeglądanie prywatnie, zamknij wszystkie otwarte karty incognito. Zwykłe karty, które otworzyłeś wcześniej, wyświetlają się ponownie.

1627492212 569 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Firefox

Aby przeglądać prywatnie w Firefoksie, otworzymy kartę Prywatne. Dotknij przycisku menu (trzy kropki w linii pionowej) w prawym górnym rogu okna przeglądarki, a następnie wybierz „Nowa karta prywatna” w menu rozwijanym.

1627492212 20 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na


Zostanie wyświetlona nowa karta „Prywatne przeglądanie”, która zastępuje wszystkie otwarte otwarte karty. Aby otworzyć dodatkowe prywatne karty przeglądania lub zamknąć karty, dotknij ikony karty w lewym górnym rogu okna przeglądarki.

1627492212 950 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Po lewej stronie okna przeglądarki zostanie wyświetlone okienko z miniaturami otwartych kart przeglądania prywatnego. Zauważ, że w górnej części panelu znajdują się trzy ikony. Ikona maski jest podkreślona w trybie przeglądania prywatnego. Aby wrócić do normalnego trybu przeglądania bez zamykania kart przeglądania prywatnego, dotknij ikony karty po lewej stronie ikon w górnej części lewego okienka.

Aby otworzyć nową kartę przeglądania prywatnego, dotknij znaku plus na dole lewego okienka. Zwróć uwagę na małą ikonę maski na znaku plus, wskazującą, że jesteś w trybie przeglądania prywatnego.

UWAGA: Jeśli zamkniesz wszystkie otwarte karty przeglądania prywatnego, nastąpi automatyczny powrót do ostatniej otwartej karty normalnego przeglądania.

1627492213 591 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Delfin

Aby przeglądać prywatnie w Dolphin, nie otwierasz specjalnych kart przeglądania prywatnego. Zamiast tego włączasz „Tryb prywatny”. Spowoduje to automatyczne usunięcie historii przeglądania, plików cookie, danych formularzy itp. po wyjściu z Dolphin.


Aby włączyć „Tryb prywatny”, kliknij ikonę delfina w lewym dolnym rogu okna przeglądarki. Następnie dotknij przycisku menu, który jest najniższym z trzech wyskakujących przycisków.

1627492213 138 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Kliknij przycisk „Ustawienia” na wyskakującym pasku narzędzi.

1627492213 942 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Przewiń w dół na ekranie „Ustawienia” i dotknij „Prywatność i dane osobowe”.

1627492213 956 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Na ekranie „Prywatność i dane osobowe” dotknij przełącznika po prawej stronie „Trybu prywatnego”, aby go włączyć. Po lewej stronie powinien znajdować się znacznik wyboru, gdy jest włączony.

1627492213 691 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Teraz możesz przeglądać swoje ulubione witryny za pomocą wielu kart, a Twoja aktywność online nie jest zapisywana. Aby wyjść z programu Dolphin, ponownie dotknij ikony delfina w lewym dolnym rogu okna przeglądarki i kliknij „Wyjdź” na wyskakującym pasku narzędzi.

1627492213 817 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Wyświetlone zostanie okno dialogowe umożliwiające wyczyszczenie pamięci podręcznej i historii. Zaznacz pola wyboru „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wyczyść historię” i dotknij „Wyjdź”. Wszystkie ślady Twojej sesji przeglądania zostaną usunięte.

1627492213 155 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Delfin Zero

Jeśli chcesz domyślnie surfować po Internecie prywatnie, możesz zainstalować przeglądarkę specjalnie zaprojektowaną do tego celu. Pokażemy Ci dwa z tych typów przeglądarek.


Dolphin Zero to wersja przeglądarki Dolphin, która specjalizuje się w prywatnym przeglądaniu. Każde przeglądanie, które wykonujesz w Dolphin Zero, jest domyślnie prywatne. Aby zainstalować Dolphin Zero, wyszukaj go w sklepie Google Play i kliknij przycisk „Zainstaluj”.

1627492214 844 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Po zainstalowaniu otwórz Dolphin Zero. Początkowa zakładka wyświetla informację, co jest usuwane po wyjściu z Dolphin Zero. Wprowadź adres URL w pasku adresu u góry okna, aby odwiedzić witrynę.

UWAGA: Dolphin Zero nie pozwala na otwieranie wielu kart, więc nie możesz przeglądać wielu witryn jednocześnie. Jeśli potrzebujesz korzystać z wielu kart i nadal przeglądać prywatnie, zobacz naszą dyskusję na temat Dolphin powyżej.

1627492214 258 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Po zakończeniu przeglądania dotknij przycisku menu u dołu okna przeglądania, a następnie dotknij przycisku „Wyjdź”.

1627492214 326 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Animacja niszczenia papieru jest wyświetlana przed zamknięciem przeglądarki, wskazując, że wszystkie ślady sesji przeglądania są usuwane.

1627492214 489 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

W wyszukiwarce

InBrowser to przeglądarka przeznaczona do przeglądania prywatnego i umożliwia otwieranie wielu kart. Aby zainstalować InBrowser, wyszukaj InBrowser w sklepie Google Play i kliknij przycisk „Zainstaluj”.

1627492214 849 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na


Przy pierwszym uruchomieniu InBrowser wyświetla się Changelog. Dotknij przycisku „Powrót do strony startowej InBrowser”, aby powrócić do domyślnej strony wyszukiwania.

1627492214 274 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Wyświetlona zostanie początkowa strona wyszukiwania. Wpisz wyszukiwane hasło, jeśli chcesz przeprowadzić wyszukiwanie w sieci…

1627492214 771 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

…lub wprowadź adres URL w pasku adresu u góry okna przeglądarki, aby odwiedzić stronę internetową.

1627492214 972 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Aby otworzyć kolejną kartę, kliknij przycisk menu w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

1627492215 930 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Dotknij „Nowa karta” u dołu wysuwanego okna dialogowego. Wracasz do okna przeglądarki i pojawia się nowa karta z aktywną domyślną stroną wyszukiwania.

1627492215 835 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na


Aby przełączyć karty, ponownie dotknij przycisku menu w prawym górnym rogu i wybierz witrynę (i kartę), na którą chcesz się przełączyć.

UWAGA: Jeśli zdecydujesz się nie przełączać kart, nie dotykaj przycisku „Wstecz” w wysuwanym oknie dialogowym ani przycisku „Wstecz” na urządzeniu. Dotknięcie dowolnego przycisku „Wstecz” powoduje powrót do poprzedniej strony internetowej na aktualnie wybranej karcie. Aby powrócić do tej samej karty i strony, którą przeglądałeś, po prostu dotknij tej strony na liście w wysuwanym oknie dialogowym.

1627492215 720 Jak korzystac z prywatnego przegladania aby ukryc swoje slady na

Jeśli często korzystasz z prywatnego przeglądania na komputerze, zawsze możesz uruchomić dowolną przeglądarkę w trybie przeglądania prywatnego. Jeśli chcesz przeglądać anonimowo, a także prywatnie na komputerze, możesz użyć sieci Tor, nawet jeśli nie zapewnia ona doskonałej anonimowości.

Czy ten post był pomocny?