Skip to content

Jak korzystać z trybu gładzika na iPhonie i iPadzie, aby wybrać tekst?

28 de lipiec de 2021
imageedit 1 4643880397

Niezależnie od tego, czy używasz iPada Pro jako zamiennika laptopa, czy jesteś wojownikiem w podróży, który mieszka na swoim iPhonie, możliwość poruszania się po tekście i wybierania w razie potrzeby jest ważna. Jest to również łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

W tym momencie jasne jest, że Apple wykonał szczególnie słabą robotę, czyniąc nawigację i zaznaczanie tekstu na urządzeniach z iOS czymś, co jest naturalnie wykrywalne. Jeśli zagłębisz się wystarczająco głęboko w internetową bazę wiedzy Apple, możesz natknąć się na niektóre techniki, z których tak zwani zaawansowani użytkownicy korzystają od lat. Ale jeśli nie masz na to czasu ani ochoty, mamy cię. Poniżej znajdziesz jedne z najlepszych i najłatwiejszych sposobów poruszania się (i zaznaczania) tekstu zarówno na iPhonie, jak i iPadzie.

Niestety, Apple nie zapewnia parzystości funkcji iPhone’a i iPada, jeśli chodzi o obsługę tekstu, co nie tylko pomaga zagmatwać sprawy, ale oznacza, że ​​ludzie muszą pamiętać o wielu sposobach robienia tego samego. Ponieważ zarówno iPhone, jak i iPad działają na iOS, jest to szczególnie denerwujące.

Odkładając na bok dziwactwa decyzji projektowych Apple, oto jak radzisz sobie z tekstem na iPhone’ach i iPadach.

Jak korzystać z trybu gładzika na iPhonie lub iPadzie?

Bez względu na to, ile o to poprosimy, Apple raczej nie zapewni iPhone’owi, a dokładniej iPadowi, obsługi gładzików w najbliższym czasie. Na szczęście istnieje sposób na uzyskanie gładzika opartego na oprogramowaniu od razu po wyjęciu z pudełka. Ta metoda wymaga użycia wirtualnej klawiatury, ale zakładając, że tak jest, dotknij i przytrzymaj spację, aby włączyć ruchomy wskaźnik. Przesuń palcem po klawiaturze, aby przenieść wskaźnik w dowolne miejsce.

1627472006 948 Jak korzystac z trybu gladzika na iPhonie i iPadzie aby


Jeśli używasz iPada z fizyczną klawiaturą, możesz dotknąć i przytrzymać w dowolnym miejscu ekranu, aby przesunąć kursor, a przesuwanie po ekranie spowoduje jego przesunięcie.

Jeśli używasz iPhone’a z 3D Touch, masz drugą opcję; naciśnij mocno w dowolnym miejscu na klawiaturze, aby osiągnąć ten sam efekt.

1627472007 62 Jak korzystac z trybu gladzika na iPhonie i iPadzie aby

Jak wybrać tekst na iPadzie

Jest to funkcja, o której wiele osób, które używają iPadów w pełnym wymiarze godzin, może nie wiedzieć, ale może to zmienić grę, jeśli piszesz lub edytujesz dużo tekstu.

Gdy kursor miga, stuknij dwoma palcami raz, aby wybrać słowo. Kliknij dwukrotnie dwoma palcami, aby zaznaczyć zdanie, lub trzykrotnie dwoma palcami, aby zaznaczyć akapit. Już samo to może być jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Apple.

Jak korzystac z trybu gladzika na iPhonie i iPadzie aby

Jak wybrać tekst na iPhonie

Niestety, podejście dwoma palcami nie działa na iPhonie, a sposób, w jaki stuknięcia wchodzą w interakcję z tekstem, również jest inny. Na iPhonie z migającym kursorem kliknij dwukrotnie słowo, aby je zaznaczyć. Jeśli chcesz wybrać wiele słów lub zdań, jedynym rozwiązaniem jest przeciągnięcie uchwytów na początku i na końcu zaznaczenia.

1627472007 761 Jak korzystac z trybu gladzika na iPhonie i iPadzie aby

Jeśli używasz telefonu iPhone z funkcją 3D Touch, naciśnij mocno w dowolnym miejscu na klawiaturze, aby przejść do trybu gładzika, a następnie naciśnij jeszcze mocniej, aby odpowiednio rozszerzyć zaznaczenie tekstu.

Czy ten post był pomocny?