Skip to content

Jak korzystać z ukrytego menedżera zadań terminala Mac, aby zobaczyć procesy w tle?

12 de sierpień de 2021
processes background

Zamykasz okno Terminala, tylko po to, by otrzymać informację, że spowoduje to zakończenie działającego procesu. Co jest mylące, ponieważ nie wiedziałeś, że coś w ogóle działa.

Istnieje wiele powodów, dla których aplikacja może działać w tle w oknie Terminala, a zamykanie okna, gdy jest uruchomione, może nie być dobrym pomysłem, przynajmniej nie bez sprawdzenia, co się dzieje.

I tu przydaje się inspektor. Przy otwartym Terminalu naciśnij Command + I, aby wywołać Inspektora. Alternatywnie możesz kliknąć Powłoka> Pokaż inspektora na pasku menu. Tak czy inaczej otworzy się boczne okno.

1628746608 731 Jak korzystac z ukrytego menedzera zadan terminala Mac aby zobaczyc

To jest Inspektor i umożliwia zmianę wielu ustawień. Możesz ustawić nazwę dla aktualnie otwartego okna, co jest przydatne, jeśli jesteś osobą, która ma kilka różnych terminali otwartych jednocześnie, a także możesz zmienić rozmiar okna i zmienić kolor tła.

Nas jednak interesuje na dole okna: lista aktualnie otwartych procesów.

1628746608 891 Jak korzystac z ukrytego menedzera zadan terminala Mac aby zobaczyc


W naszym przypadku mamy cmus, odtwarzacz muzyki, który został zatrzymany w tle — musiałem użyć Control+Z, aby zatrzymać aplikację, zamiast ją zamykać. mógłbym użyć polecenia fg przełączyć się z powrotem do zawieszonego programu, ale w porządku po prostu zamykam aplikację. Musisz rozpoznać program i określić, czy ważne jest, aby nadal działał.

Jeśli chcesz zamknąć dany proces, kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę na liście, a następnie przejdź do Signal Process Group i kliknij Kill.

1628746608 330 Jak korzystac z ukrytego menedzera zadan terminala Mac aby zobaczyc

Spowoduje to natychmiastowe zamknięcie programu, co pozwoli ci zamknąć okno bez obaw.

Jeśli uważasz, że jest to przydatne, rozważ zapoznanie się z naszą listą skrótów klawiaturowych Bash dla systemu macOS, a także kilka zabawnych sztuczek ukrytych w terminalu macOS. Jest tu wiele do odkrycia, więc zanurz się i naucz się czegoś nowego. DziękiAlyssa Rossza nauczenie mnie powyższej sztuczki!

Czy ten post był pomocny?