Skip to content

Jak korzystać z zaufanych kontaktów Facebooka, aby uzyskać dostęp do zablokowanego konta?

27 de lipiec de 2021
trusted contacts 0

Usługi online coraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie, a uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest teraz smakiem dnia. Dodatkowe zabezpieczenia przy logowaniu są świetne, ale co jeśli zapomnisz hasła? Zaufane kontakty Facebooka mogą tu pomóc.

Zadzwonić do przyjaciela

Możesz mieć wrażenie, że nigdy nie zapomnisz swojego hasła do Facebooka — prawdopodobnie wpisujesz je przynajmniej raz dziennie — ale co się stanie, jeśli weźmiesz urlop na Facebooku lub Twoje konto zostanie zhakowane, a hasło zostanie zmienione?

1627371073 504 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Istnieją już metody, dzięki którym możesz poprosić o zapomniane hasło, ale Zaufane kontakty dają ci inną opcję. Wybierz od trzech do pięciu znajomych, którym ufasz, a jeśli stracisz dostęp do swojego konta, możesz do nich zadzwonić, aby pomóc Ci odzyskać dostęp.

Gdy zajdzie taka potrzeba, Facebook wyśle ​​kody zabezpieczające do wybranych znajomych, a co najmniej trzy z tych kodów muszą zostać Ci przekazane, abyś mógł odblokować swoje konto. Oto, jak to wszystko skonfigurować.

Skonfiguruj zaufane kontakty

Zaufane kontakty to coś, co należy wcześniej skonfigurować — to raczej zapobieganie niż leczenie. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku, kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu strony i wybierz Ustawienia konta.

1627371073 145 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do


Kliknij łącze Zabezpieczenia po lewej stronie, a następnie kliknij łącze Zaufane kontakty po prawej stronie, a następnie Wybierz opcję Ufaj kontaktom.

1627371074 29 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Przeczytaj wyskakujące okienko, które się pojawi — zawiera tylko krótki przegląd działania Zaufanych kontaktów — a następnie kliknij przycisk Wybierz Zaufane kontakty.

1627371074 428 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Wpisz imię osoby, której chcesz użyć jako Zaufanego kontaktu, wybierz jej imię z wyskakującej listy i powtórz dla trzech do pięciu znajomych lub kontaktów.

1627371074 125 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Po wykonaniu tej czynności kliknij Potwierdź, a następnie wprowadź ponownie hasło do konta, gdy zostaniesz o to poproszony.

1627371074 482 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Ta lista osób może zostać zmieniona, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Po prostu wróć do sekcji Zaufane kontakty w ustawieniach konta.

Kliknij łącze Edytuj, aby usunąć i dodać osoby z listy, lub użyj łącza Usuń wszystko, aby rozpocząć od zera.

1627371074 645 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do


Przy podejmowaniu decyzji o wyborze zaufanego kontaktu należy pamiętać o kilku kwestiach. Pamiętaj, że musisz mieć możliwość skontaktowania się z nimi, gdy nie masz dostępu do Facebooka, więc nie wybieraj nikogo, kogo znasz tylko za pośrednictwem sieci społecznościowej i nie masz innych danych kontaktowych.

Po wezwaniu zaufane kontakty będą musiały mieć możliwość zalogowania się na własne konto na Facebooku, więc nie wybieraj kogoś, kto często jest nieobecny, nie zawsze ma dostęp do komputera lub może mieć problemy z połączeniem się z Internetem.

Odzyskiwanie dostępu do konta

Jeśli z jakiegoś powodu stracisz dostęp do swojego konta na Facebooku, możesz skorzystać z listy Zaufanych kontaktów. Na ekranie logowania do Facebooka kliknij „Zapomniałeś hasła?” link, a następnie wprowadź swoje imię i nazwisko, nazwę użytkownika, adres e-mail lub numer telefonu w celu identyfikacji.

1627371074 939 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Jeśli korzystasz z Zaufanych kontaktów, należy założyć, że nie masz dostępu do zapasowego konta e-mail lub telefonu, które można wykorzystać do odzyskania konta. Zakładając, że Facebook prawidłowo Cię zidentyfikował, kliknij „Nie masz już do nich dostępu?” i kliknij Kontynuuj.

1627371074 199 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Musisz teraz podać inny adres e-mail lub numer telefonu, którego Facebook może użyć do wysłania Ci danych odzyskiwania.

1627371074 316 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Skontaktuj się ze swoimi zaufanymi kontaktami i powiedz im, aby odwiedzili https://www.facebook.com/recover, gdzie otrzymają kod PIN – musisz najpierw wpisać imię i nazwisko jednego z kontaktów, aby ujawnić pełna lista.


Kiedy odwiedzą link, Twój znajomy zostanie najpierw poinformowany, że potrzebujesz pomocy w dostępie do swojego konta.

1627371074 223 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

W niejasnej próbie zapobiegania nieuczciwemu użyciu będą musieli potwierdzić, że rozmawiali z Tobą i zweryfikowali, że ktoś inny nie nadużywa Zaufanych kontaktów w celu uzyskania dostępu do Twojego konta.

1627371075 975 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Po wykonaniu tej czynności zostanie wyświetlony kod, który należy Ci przekazać.

1627371075 981 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Gdy otrzymasz kody od znajomych, wpisz je w polach na dole strony i kliknij Kontynuuj.

1627371075 714 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Zakładając, że wprowadzono prawidłowe kody, będziesz mieć możliwość zresetowania hasła i odzyskania dostępu do konta.

1627371075 4 Jak korzystac z zaufanych kontaktow Facebooka aby uzyskac dostep do

Czy ten post był pomocny?