Skip to content

Jak korzystać ze zdjęć iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV?

1 de sierpień de 2021
img 5563ead7425b2

Dzięki Apple TV masz możliwość zalogowania się do iCloud, dzięki czemu możesz przeglądać przechowywane tam zdjęcia. Dzięki temu łatwo jest użyć tych zdjęć jako wygaszacza ekranu lub pokazu slajdów, który możesz z dumą wyświetlać na ekranie telewizora.

Być może już dobrze znasz udostępnianie zdjęć w iCloud. Zasadniczo, jeśli posiadasz urządzenie Apple i tworzysz kopię zapasową swoich zdjęć na iCloud, wszystko, co tam przechowujesz, będzie propagowane na inne urządzenia Apple zalogowane na to samo konto.

Ostatnio długo rozmawialiśmy o udostępnianiu zdjęć iCloud, szczególnie w odniesieniu do aplikacji Zdjęcia Apple, która jest teraz dostępna nie tylko na urządzeniach z systemem iOS, ale także OS X. Dzięki temu firma Apple mogła skonsolidować sposób, w jaki użytkownicy przechowują i udostępniają swoje zdjęcia na obu platformach.

Oznacza to również, że Apple TV może synchronizować, a następnie wyświetlać Twój strumień zdjęć i udostępnione biblioteki jako wygaszacz ekranu, a nawet jako pokaz slajdów, dzięki czemu możesz pokazać je na imprezach, w prezentacjach lub po prostu dlatego, że je lubisz.

Włączanie iCloud w Apple TV

Włączenie synchronizacji iCloud będzie wymagało zalogowania się na swoje konto za pomocą hasła, więc jeśli wolisz nie używać do tego pilota Apple TV, możesz użyć klawiatury Bluetooth, a nawet iPhone’a lub iPada jako alternatywnego pilota .


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć kafelek „Ustawienia” na ekranie głównego menu Apple TV.

1627824603 549 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

W menu „Ustawienia” musisz kliknąć „iCloud”.

1627824603 226 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Na ekranie „Konto iCloud” kliknij opcję „Zaloguj się”.

1627824603 930 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Być może już zalogowałeś się na swoje konto przy użyciu swojego Apple ID, ale nadal będziesz musiał zalogować się do iCloud.

Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Wybieramy „Tak” i jesteśmy proszeni o podanie naszego hasła iCloud.

1627824603 459 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Jeśli masz włączoną weryfikację dwuetapową (powinieneś) na swoim Apple ID, musisz to potwierdzić.

1627824603 680 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV


Po prostu wpisujemy 4-cyfrowy kod wysłany na nasz telefon i klikamy „Prześlij”.

1627824604 615 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Po zalogowaniu się i weryfikacji będziesz mógł ponownie odwiedzić „Ustawienia zdjęć iCloud” i włączyć strumień zdjęć i/lub udostępnianie zdjęć.

1627824604 807 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Po włączeniu opcji Strumień zdjęć zostaniesz poproszony o użycie jej jako wygaszacza ekranu. Jeśli nie chcesz tego teraz robić, zawsze możesz włączyć to później w ustawieniach „Wygaszacza ekranu”.

1627824604 530 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Jeśli chcesz włączyć swój strumień zdjęć (lub inne udostępnione biblioteki) jako wygaszacz ekranu, musisz wrócić do „Ustawień”, kliknąć „Wygaszacz ekranu”, a następnie kliknąć „Zdjęcia”.

1627824604 588 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Na ekranie „Wybierz zdjęcia” kliknij „Zdjęcia iCloud”.

1627824604 970 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Teraz możesz wybrać swój strumień zdjęć, który jest w zasadzie wszystkim, co zsynchronizowałeś z iCloud, lub możesz wybrać coś z kategorii „Udostępnianie zdjęć”. To są wszystkie albumy, które udostępniłeś lub które zostały Ci udostępnione.

1627824604 210 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Gdy zdecydujesz, które zdjęcia iCloud chcesz wyświetlać jako wygaszacz ekranu, możesz cofnąć się i dostosować ustawienia, takie jak czas uruchamiania, wyświetlanie podczas odtwarzania muzyki oraz styl wizualny wygaszacza ekranu.


Jeśli nie zawsze chcesz zagłębić się w ustawienia wygaszacza ekranu, aby je przypisać lub chcesz tworzyć szybkie pokazy slajdów ze strumienia zdjęć lub udostępnionych bibliotek, możesz dodać kanał „Zdjęcia iCloud” do swojego menu głównego.

1627824604 481 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Kanał „Zdjęcia iCloud” umożliwia przeglądanie strumienia zdjęć i udostępnionych bibliotek, a także przypisywanie ich jako wygaszaczy ekranu lub konfigurowanie ich jako pokazów slajdów.

1627824604 46 Jak korzystac ze zdjec iCloud jako wygaszacza ekranu Apple TV

Dodanie kanału „iCloud Photos” jest po prostu łatwym sposobem na przyspieszenie przypisywania wygaszaczy ekranu, zwłaszcza jeśli niedawno utworzyłeś udostępnioną bibliotekę, którą chcesz wyświetlać na dużym ekranie. Ponadto umożliwia konfigurowanie pokazów slajdów na Apple TV, zamiast wymagać komputera Mac i aplikacji Zdjęcia.

Ogólnie rzecz biorąc, wyświetlanie strumienia zdjęć iCloud lub udostępnionych albumów na urządzeniu Apple TV to łatwy i elegancki sposób na dodanie miłego akcentu do przestrzeni osobistej. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chcesz dodać, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?