Skip to content

Jak łatwo udostępnić hasło Wi-Fi za pomocą iPhone’a i iOS 11?

15 de lipiec de 2021
IMG 7997

Jeśli znajomy lub członek rodziny przyjdzie do Twojego domu i chce wskoczyć do Twojej sieci Wi-Fi, system iOS 11 ułatwił udostępnianie hasła Wi-Fi z bardzo niewielkimi trudnościami. Oto jak to zrobić.

Zwykle, gdy znajomy chce uzyskać dostęp do Twojego domowego Wi-Fi, podajesz mu hasło, a on wpisuje je na swoim urządzeniu. Nie jest to łatwe, jeśli Twoje hasło jest bezpieczne (a przez to trudne do zapamiętania i wpisania). Na szczęście iOS 11 dba o to, ale jest kilka warunków:

  • Użytkownik musi mieć urządzenie Mac lub iOS z systemem odpowiednio macOS High Sierra lub iOS 11.
  • Użytkownik będzie musiał znajdować się na Twojej liście kontaktów.
  • Bluetooth musi być włączony na obu urządzeniach.
  • Aby udostępnić hasło, urządzenie musi być połączone z siecią Wi-Fi.

Po skonfigurowaniu i gotowości do pracy, oto jak to zrobić.

Po pierwsze, upewnij się, że Twój iPhone jest wybudzony i odblokowany. Następnie poproś drugą osobę o przejście do Ustawienia> Wi-Fi i wybierz sieć Wi-Fi, aby wyświetlić monit o hasło.

1626333999 834 Jak latwo udostepnic haslo Wi Fi za pomoca iPhonea i iOS

Zbliż się do drugiego użytkownika, aby oba urządzenia mogły się ze sobą komunikować. Wykorzystuje Bluetooth, więc nie musisz znajdować się bezpośrednio obok siebie — w tym samym pomieszczeniu powinno działać dobrze. Po wyświetleniu monitu o hasło na urządzeniu użytkownika na iPhonie pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz udostępnić im hasło Wi-Fi. Dotknij „Udostępnij hasło”.

1626333999 865 Jak latwo udostepnic haslo Wi Fi za pomoca iPhonea i iOS


Jeśli to wyskakujące okienko nie pojawi się na początku, zablokuj iPhone’a i odblokuj go ponownie. Powinien pojawić się w tym czasie.

Jeśli używasz komputera Mac do udostępniania hasła komuś innemu, w prawym górnym rogu pojawi się baner z powiadomieniem. Kliknij „Udostępnij”, aby autoryzować.

1626333999 127 Jak latwo udostepnic haslo Wi Fi za pomoca iPhonea i iOS

Po autoryzacji udostępniania hasła do sieci Wi-Fi zostanie ono automatycznie uzupełnione na ich urządzeniu i połączy się z siecią Wi-Fi. Otóż ​​to!

1626333999 203 Jak latwo udostepnic haslo Wi Fi za pomoca iPhonea i iOS

Czy ten post był pomocny?