Skip to content

Jak łatwo usunąć ludzi ze swoich zdjęć za pomocą Photoshopa

30 de lipiec de 2021
1627634737 preview 3

Niewiele jest rzeczy bardziej irytujących niż turyści psujący świetne zdjęcie. Możesz je żmudnie edytować ręcznie, ale przy odrobinie przezorności możesz sprawić, że Photoshop zrobi to automatycznie.

Oto przed strzałem…

Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

…i po strzale…

1627634733 434 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

…tego, co pokażemy Ci dzisiaj, jak to zrobić.

Jak to działa?

Sekretem tej sztuczki jest to, że nie używasz tylko jednego zdjęcia. Powyższe po ujęciu to połączenie 15 zdjęć zrobionych w odstępie 30 sekund. Użyłem funkcji Photoshopa, aby znaleźć medianę dla każdego piksela. Jeśli zapomniałeś matematyki ze szkoły średniej, mediana oddziela wartości wyższe i niższe. Na przykład, jeśli twój zestaw to 1, 2, 3, 7 i 9, mediana wynosi 3 — nie jest to średnia, ale punkt środkowy rozkładu liczb.

Jeśli chodzi o nasze zdjęcia, oznacza to, że dopóki każdy piksel jest wolny od osoby przez ponad połowę czasu, Photoshop używa wartości tła. Załóżmy na przykład, że wartości pikseli na każdym z naszych zdjęć to 133, 133, 133, 133 i 92, gdzie 133 reprezentuje tło, a 92 to miejsce, w którym dana osoba przeszła przez to miejsce. Mediana to 133, więc jest to wartość używana w obrazie złożonym.

Może to zabrzmieć nieco skomplikowanie, ale nie musisz rozumieć matematyki, aby zastosować ją w praktyce. Musisz tylko pamiętać, że działa to najlepiej, gdy tłum jest rozproszony i szybko się porusza. Potrzebujesz, aby tło było widoczne przez ponad połowę czasu w każdym miejscu sceny. Jeśli na wszystkich Twoich zdjęciach ktoś siedzi w tym samym miejscu na ławce, Photoshop nie będzie w stanie ich usunąć.


Na poniższym GIF-ie możesz zobaczyć to w akcji. Chociaż na każdym z trzech zdjęć są ludzie, ponieważ zawsze znajdują się w innym miejscu, mediana jest tłem.

Robienie zdjęć

To, jak duży jest tłum i jak szybko się porusza, określa, jak dobrze działa ta technika, ile zdjęć potrzebujesz i jak często musisz je robić. W przypadku bardzo wąskiego tłumu ludzi idących szybko, zrobienie pięciu zdjęć w odstępie trzech lub czterech sekund prawdopodobnie zadziała. Możesz to zrobić nawet z ręki.

W przypadku gęstszego tłumu lub gdy ludzie poruszają się powoli w stosunku do aparatu, musisz zrobić więcej zdjęć w większej odległości od siebie. Odkryłem, że w większości sytuacji sprawdza się około 20 zdjęć zrobionych w odstępie 30 sekund. Jeśli tak się nie stanie, tłum jest prawdopodobnie zbyt gęsty lub porusza się zbyt wolno, abyś mógł kiedykolwiek osiągnąć dobre wyniki tą techniką.

Ustaw aparat na statywie i przełącz go w tryb ręczny. Poświęć kilka chwil na wypracowanie właściwych ustawień ekspozycji i punktu ostrości. Każde zdjęcie powinno być jak najbardziej spójne.

Gdy będziesz gotowy, zacznij strzelać. Najprościej jest użyć zdalnego wyzwalania migawki, ale możesz sam nacisnąć spust migawki.

Po zakończeniu zaimportuj wszystkie obrazy do jednego folderu na komputerze.

1627634734 246 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

Usuwanie ludzi

Teraz, gdy zdjęcia są gotowe, nadszedł czas, aby usunąć osoby. Otwórz Photoshopa i przejdź do Plik> Skrypty> Statystyka.

1627634734 962 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa


W oknie Statystyki obrazu wybierz „Media” z menu rozwijanego Tryb stosu.

1627634734 688 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

W sekcji „Pliki źródłowe” kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz wszystkie swoje zdjęcia.

Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Próba automatycznego wyrównania obrazów źródłowych”, a następnie kliknij przycisk „OK”.

1627634734 598 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

Photoshop będzie działał przez kilka minut, a po zakończeniu powinieneś mieć jeden złożony obraz wolny od ludzi.

1627634734 988 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

Sprzątanie wszystkiego

Chociaż na pierwszy rzut oka powyższy obrazek wygląda całkiem nieźle, jest jedna lub dwie małe rzeczy, które prawdopodobnie warto naprawić. Jeśli przybliżymy się naprawdę blisko, można zobaczyć kilka dziwnych przebarwień u wolno poruszającego się wiosłowca na stojąco.

1627634735 769 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

Dobrą wiadomością jest to, że te małe problemy są o wiele prostsze do naprawienia niż ręczne usuwanie całego tłumu. Po prostu chwyć swoje ulubione narzędzie lecznicze i zabierz się do pracy. Mamy szczegółowe przewodniki dotyczące zarówno narzędzia do klonowania, jak i narzędzia pędzla gojącego, które możesz śledzić. Usunięcie tego problemu zajęło mi około 30 sekund.

1627634735 338 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

Jedyną dziwną rzeczą jest to, że chmury wyglądają trochę śmiesznie na brzegach.

1627634736 241 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

To kolejna rzecz, którą można łatwo naprawić, używając narzędzi uzdrawiających lub maskując na niebie jeden z oryginalnych obrazów. Jeśli chcesz, możesz poświęcić trochę czasu na dokonanie precyzyjnego wyboru, ale nie ma takiej potrzeby. Malowanie w masce, której używałem, zajęło mi około dziesięciu sekund.

1627634736 42 Jak latwo usunac ludzi ze swoich zdjec za pomoca Photoshopa

I masz to, wynik końcowy. Prawie bez wysiłku udało mi się usunąć około 100 osób, które przechodziły obok, gdy robiłem zdjęcie. Nigdy nie byłbym w stanie zrobić tak dobrego ujęcia jak to, czekając na lukę w tłumie lub edytując ludzi indywidualnie.

Następnym razem, gdy będziesz kręcić ruchliwy punkt orientacyjny lub inną scenę, w której przez ujęcie przechodzą ludzie, rozważ skorzystanie z tej metody. Dzięki temu Twoje zdjęcia z wakacji będą się wyróżniać.

Czy ten post był pomocny?