Skip to content

Jak mogę stwierdzić, która karta Chrome przeżuwa całą moją pamięć?

8 de lipiec de 2021
sshot512fb7df64948

Jeśli spojrzysz w Menedżerze zadań systemu Windows, dość trudno jest stwierdzić, która karta w Chrome przeżuwa całą tę pamięć. Jak łatwo stwierdzić, która zakładka jest powiązana z którym procesem?

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser KCArpe chce wiedzieć, jak może sprawdzić, która karta Chrome korzysta z zasobów systemowych:

Jak rozpoznać, który proces należy do której karty w Google Chrome?

Normalnie mam (śmiesznie) dużą liczbę otwartych kart. Jeśli potrzebuję zwolnić pamięć w moim pudełku, chciałbym wybrać na podstawie śladu pamięci karty/procesu.

Skoro przeglądanie Menedżera zadań daje tylko dziesiątki identycznych wpisów chrome.exe, jak może to stwierdzić?

Odpowiedzi

1625743017 632 Jak moge stwierdzic ktora karta Chrome przezuwa cala moja pamiec

Współtwórca SuperUser Dennis pisze:

W chrome://memory-redirect/ możesz zobaczyć wszystkie otwarte procesy (karty, wtyczki, rozszerzenia itp.), w tym ich użycie pamięci prywatnej i ich PID.

Używając PID, możesz zabić odpowiedni proces z wiersza polecenia / terminala:

Okna: taskkill /PID

Linux: zabij

1625743018 896 Jak moge stwierdzic ktora karta Chrome przezuwa cala moja pamiec

Współtwórca Dracs dodaje jeszcze inny sposób, aby przyjrzeć się procesom:

Chrome ma własnego wbudowanego menedżera zadań, który ułatwia identyfikację, który proces należy do której karty (kart). Możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą skrótu klawiszowego Shift + Esc lub klikając prawym przyciskiem myszy pasek tytułu i wybierając „Menedżer zadań”.

Chrome ma również bardziej szczegółową stronę pamięci, do której można uzyskać dostęp, otwierając nową kartę i wpisując chrome://memory-redirect/ w omniboksie. Dostęp do niego można również uzyskać za pośrednictwem linku „Statystyki dla nerdów” w Menedżerze zadań.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdzić pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?