Skip to content

Jak mogę zabezpieczyć laptopa bez gniazda na linkę zabezpieczającą?

5 de lipiec de 2021
sshot5134d6751d679

Historycznie laptopy zawierały szczelinę z boku do mocowania kabli zabezpieczających – jak widać na zdjęciu tutaj – ale coraz bardziej smukłe laptopy, takie jak ultrabooki, pomijają gniazdo blokady w konstrukcji obudowy. Jak prawidłowo zabezpieczyć laptopa bez niego?

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Kiranu musi zabezpieczyć laptopa, do którego publiczność będzie miała dostęp:

Moja firma planuje zakup kilku laptopów do celów demonstracyjnych na stoisku kongresowym. Wcześniej zawsze kupowaliśmy laptopy z gniazdami Kensington na typowe blokady kablowe.

Teraz laptop, który nam się najbardziej podoba, to ultrabook bez gniazda Kensington i szukamy mechanizmu, który nie potrzebuje gniazda.

Jak mogą zabezpieczyć laptopa bez tradycyjnego gniazda blokady?

Odpowiedzi

Współtwórca SuperUser Carl B. proponuje nowoczesny system zamków przeznaczony do smukłych laptopów i ultrabooków:

Wydawałoby się, że Kensington zidentyfikował brak gniazda blokady w ultrabookach i tym podobnych. Mają rozwiązanie:
1625504326 87 Jak moge zabezpieczyc laptopa bez gniazda na linke zabezpieczajaca

Sprzedają tutaj: Zestaw adaptera gniazda bezpieczeństwa do Ultrabook™ a w momencie tego posta wydaje się, że jego cena wynosi 12,99 USD.


Dla tych, którzy nie chcą przyklejać niczego do swojego nowego, eleganckiego ultrabooka, Shinrai oferuje następujące rozwiązanie:

1625504326 924 Jak moge zabezpieczyc laptopa bez gniazda na linke zabezpieczajaca

Kensington ma urządzenie, które faktycznie blokuje ramiona wokół ekranów… w zależności od konkretnego laptopa może to jednak zakłócać obraz. Twierdzą, że będzie działać na każdym standardowym laptopie 13”-17”.

Stacja blokująca laptopa Kensington

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdzić pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?