Skip to content

Jak nacisnąć „Wstaw” na klawiaturze bez klawisza Insert?

13 de sierpień de 2021
how do you press insert on a keyboard without an insert key 00

Znalezienie klawiatury, która ma wszystkie potrzebne funkcje, może być czasami trudnym zadaniem, ale co zrobić, gdy wybrana klawiatura nie ma wbudowanego konkretnego, ale przydatnego klawisza? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera rozwiązanie dylematu klawiatury czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Daniel Gjika chce wiedzieć, jak nacisnąć „Wstaw” na klawiaturze bez klawisza Insert:

mam Klawiatura Dell Dual USB/PS2 z wbudowaną myszą z panelem dotykowym P/N 0TH827 (patrz obrazek poniżej), ale nie ma Wstaw klucz. Czy istnieje inny sposób na naciśnięcie „Wstaw” na mojej klawiaturze?

1628838537 990 Jak nacisnac „Wstaw na klawiaturze bez klawisza Insert

Jak nacisnąć „Wstaw” na klawiaturze bez klawisza Wstaw?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Run5k ma dla nas odpowiedź:

ten 0 klawisz na dole klawiatury numerycznej w prawym górnym rogu klawiatury będzie działać jako Wstaw klucz Kiedy Num Lock jest wyłączony. Dlatego jest oznaczony obydwoma 0 oraz Ins na samym kluczu.

Zauważ, że Klawisz Shift może działać jako tymczasowy przełącznik dla Num Lock po naciśnięciu jednego z klawiszy klawiatury (tak jak Klawisz Shift działa jako przełącznik dla wielkich liter). Dlatego kiedy Num Lock jest włączone, naciśnięcie Shift + Numpad-0 będzie funkcjonować jako Wstaw klucz.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu: Lelong

Czy ten post był pomocny?