Skip to content

Jak nagrać ekran komputera Mac (bez dodatkowego oprogramowania)

2 de sierpień de 2021
img 552816e809a01

Możliwość nagrywania ekranu komputera może być bardzo przydatna, na przykład, gdy musisz pokazać komuś, jak coś zrobić, lub nie robić czegoś. Jeśli używasz komputera Mac, możesz nagrywać swój ekran bez konieczności używania dodatkowego oprogramowania.

Omówiliśmy już ten ogólny temat, jednak dzisiaj chcemy udoskonalić i skupić się na OS X już dziś. Jeśli chcesz wiedzieć, jak nagrywać ekran w innych systemach, możesz zapoznać się z naszym artykułem na ten temat.

W międzyczasie pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest otwarcie czcigodnej aplikacji Quicktime na komputerze Mac. Jeśli Quicktime brzmi znajomo, to dlatego, że istnieje od, jak się wydaje, od zawsze. Quicktime, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika Windows Media Player (WMP), wciąż ewoluuje i otrzymuje aktualizacje.

Nagrywanie ekranu za pomocą Quicktime

Nagrywanie ekranu jest w rzeczywistości bardzo proste. Po otwarciu aplikacji Quicktime wybierz „Nowe nagranie ekranu” z menu Plik lub użyj skrótu klawiaturowego „Control + Command + N”.

Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Oto elementy sterujące rejestratora ekranu. W tym momencie możesz rozpocząć ustawianie ekranu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli tworzysz jakiś samouczek lub demonstrację, użyj tego jako okazji do otwarcia dowolnych aplikacji lub ustawień lub czegokolwiek, co chcesz pokazać w swoim nagraniu.

1627915209 310 Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania


Istnieją również opcje, do których możesz uzyskać dostęp, klikając przycisk strzałki tuż obok czerwonego przycisku nagrywania. Opcje mikrofonu pozwalają zdecydować, czy nagranie na ekranie ma dźwięk, czy nie, dzięki czemu w razie potrzeby możesz opowiedzieć instrukcje.

Twój wybór tutaj będzie się różnić, na przykład jeśli masz inne urządzenie nagrywające podłączone do systemu lub zainstalowane oprogramowanie do wirtualizacji.

Na koniec, jeśli chcesz nagrywać kliknięcia myszą, wybierz opcję „Pokaż kliknięcia myszą podczas nagrywania”. Gdy rejestrujesz kliknięcia myszą, za każdym razem, gdy klikniesz w dowolnym miejscu na ekranie, wokół wskaźnika pojawi się czarne kółko, które jest pomocne w pokazywaniu ludziom dokładnie, gdzie klikasz.

1627915209 512 Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Gdy skończysz ustawianie i wybieranie opcji, kliknij czerwony przycisk nagrywania, a zobaczysz kilka opcji. Możesz przeciągnąć pole, aby nagrać niewielką część ekranu, lub po prostu kliknąć, aby nagrać cały ekran. Jeśli zmienisz zdanie, naciśnij przycisk „ESC”.

1627915209 552 Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Jeśli chcesz nagrać zaznaczenie, Quicktime pozwoli ci zmienić jego rozmiar, dopóki nie zrobisz tego dobrze. Gdy będziesz zadowolony ze wszystkiego, kliknij „Rozpocznij nagrywanie”, aby rozpocząć.

1627915209 5 Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

Gdy zaczniesz, wszystko, co teraz zrobisz, zostanie nagrane, dopóki nie klikniesz przycisku stop na pasku menu.

1627915210 240 Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania


Gdy zatrzymasz nagrywanie, Quicktime automatycznie otworzy nowy film, abyś mógł go przejrzeć. Jeśli nie podobają Ci się wyniki lub chcesz zachować je do edycji lub udostępniania, możesz je wyeksportować (i dodać tagi, jeśli wolisz) na komputer lub do lokalizacji w chmurze.

1627915210 504 Jak nagrac ekran komputera Mac bez dodatkowego oprogramowania

To, co i jak nagrywasz, zależy od Twoich celów i wyobraźni. Oprócz robienia samouczków i demonstracji, możesz nagrywać materiał z gry lub używać swojego ulubionego edytora wideo, aby dodawać muzykę, podpisy oraz tytuły początkowe i końcowe.

Po zakończeniu możesz przesłać swoje nowe nagranie ekranu do YouTube lub przekazać je znajomemu lub członkowi rodziny.

Nagrywanie ekranu za pomocą Quicktime jest bardzo przydatne i ma wiele praktycznych zastosowań. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny. Jeśli chcesz zostawić pytanie lub komentarz, skorzystaj z naszego forum dyskusyjnego, aby podzielić się swoją opinią.

Czy ten post był pomocny?