Skip to content

Jak nagrywać dźwięk komputera za pomocą wirtualnego urządzenia audio

3 de sierpień de 2021
vac lede

Routing audio w systemie Windows jest zaskakująco trudny. W ogóle nie jest obsługiwany natywnie i chociaż możesz nagrywać dźwięk za pomocą narzędzi takich jak Audacity, nie ma możliwości wysłania tego wyjścia jako danych wejściowych do innej aplikacji. Jest tylko jeden program, który robi to dobrze — kabel VB.

Kabel VB tworzy wirtualne połączenie między wyjściem a wejściem — wyślij dźwięk do wyjścia i pojawi się jako wejście. Jest to przydatne, jeśli chcesz nagrywać dźwięk z pulpitu w celu miksowania i próbkowania, ale także jeśli chcesz odtwarzać rzeczy przez mikrofon. Na przykład w grach możesz użyć tego, aby zirytować kolegów z drużyny muzyką w grze i chociaż nie jest to coś, co popieramy, technologia, która za tym stoi, jest całkiem fajna.

Aby rozpocząć, przejdź do Strona internetowa VB Audio i pobierz kabel VB. Będziesz chciał wyodrębnić pobrany plik, kliknij prawym przyciskiem myszy plik „VBCABLE_Setup_x64”, a następnie uruchom go jako Administrator.

1627987688 554 Jak nagrywac dzwiek komputera za pomoca wirtualnego urzadzenia audio

Wyświetli ci ten standardowy ekran instalacyjny, więc kliknij przycisk „Zainstaluj sterownik”.

1627987688 229 Jak nagrywac dzwiek komputera za pomoca wirtualnego urzadzenia audio

Twój komputer może wymagać ponownego uruchomienia, ale po tym powinieneś być gotowy do pracy. Możesz skonfigurować niektóre opcje za pomocą aplikacji VBCABLE_ControlPanel, ale jest to tak proste, że prawdopodobnie nie będziesz musiał wykonywać żadnej konfiguracji.


Aby z niego skorzystać, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności na pasku zadań, a następnie kliknij polecenie „Dźwięki”.

1627987688 590 Jak nagrywac dzwiek komputera za pomoca wirtualnego urzadzenia audio

Przejdź do zakładki „Odtwarzanie” w oknie dialogowym Dźwięk. Powinieneś zobaczyć nowe urządzenie „CABLE Input” na swojej liście głośników i słuchawek. Wybierz go, a następnie ustaw jako domyślny.

1627987689 128 Jak nagrywac dzwiek komputera za pomoca wirtualnego urzadzenia audio

Teraz przejdź do zakładki „Nagrywanie”, a wraz z mikrofonami zobaczysz nowe urządzenie „CABLE Output”.

1627987689 466 Jak nagrywac dzwiek komputera za pomoca wirtualnego urzadzenia audio

To wirtualne urządzenie skutecznie przenosi dźwięk z wideo odtwarzanego w tle do wirtualnego wejścia mikrofonowego. Możesz teraz wybrać ten „mikrofon” w dowolnej aplikacji lub ustawić go jako domyślny dla wszystkich aplikacji. Najlepsze jest to, że to urządzenie wirtualne nie ma wpływu na standardowy dźwięk i możesz używać prawdziwego mikrofonu, kiedy tylko chcesz.

Źródło obrazu: Jinning Li/Shutterstock

Czy ten post był pomocny?