Skip to content

Jak nagrywać i edytować filmy w zwolnionym tempie na swoim iPhonie?

5 de sierpień de 2021
1628158209 preview 10

Nagrywanie wideo w zwolnionym tempie to jedna z najfajniejszych funkcji iPhone’a. Oto jak z niego korzystać.

Aparat w najnowszych iPhone’ach (a zwłaszcza iPhone X) jest niesamowicie dobry. W przypadku nagrywania wideo w zwolnionym tempie jest znacznie lepszy niż wiele lustrzanek cyfrowych.

Na iPhonie 8, 8 Plus i X możesz nagrywać wideo 1080p przy 120 lub 240 fps. Na iPhonie 7 otrzymujesz 1080p przy 120 fps i 720p przy 240 fps. Aby wybrać ustawienie, którego chcesz użyć, przejdź do Ustawienia > Kamera > Nagrywaj w zwolnionym tempie.

1628158206 688 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim1628158206 964 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim

Nagrywanie filmów w zwolnionym tempie

Otwórz aplikację aparatu na iPhonie i wybierz Zwolnione tempo z selektora. Możesz też po prostu dwukrotnie przesunąć w prawo. Slo-mo działa tylko z tylnym aparatem, więc niestety nie możesz zacząć planować dramatycznych filmów selfie w zwolnionym tempie.

1628158207 443 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim

Nagrywanie w zwolnionym tempie działa jak nagrywanie każdego zwykłego filmu. Wystarczy dotknąć przycisku nagrywania i skierować telefon na temat, aby rozpocząć; kiedy skończysz, ponownie naciśnij przycisk nagrywania.


Należy zauważyć, że filmy w zwolnionym tempie zajmują dużo miejsca (od 300 MB do 500 MB na minutę wideo). Jeśli masz mało miejsca, nie nagrywaj zbyt długo w zwolnionym tempie. Podobnie, powinieneś używać spowolnienia tylko do nagrywania rzeczy, które tego potrzebują.

Edycja filmów w zwolnionym tempie

Domyślnie, gdy nagrywasz film w zwolnionym tempie, początek filmu ma normalną prędkość, środek filmu jest w zwolnionym tempie, a koniec powraca do normalnej prędkości. Czasami będziesz miał szczęście, a domyślny film doskonale uchwyci to, czego chcesz, ale w większości przypadków będziesz musiał go edytować.

Znajdź film w zwolnionym tempie, który chcesz edytować w aplikacji Zdjęcia, a następnie wybierz opcję „Edytuj” w prawym górnym rogu.

1628158207 124 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim

Rozłóżmy interfejs edytora. Na górze masz podgląd wideo (1). Poniżej znajduje się oś czasu w zwolnionym tempie (2) i oś czasu wideo (3). Na dole znajdują się również przyciski Anuluj, Odtwórz i Gotowe.

1628158207 493 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim

Oś czasu w zwolnionym tempie kontroluje, które fragmenty wideo mają normalną prędkość, a które są w zwolnionym tempie. Obszar osi czasu, w którym znaczniki są blisko siebie (na zewnętrznych krawędziach na powyższym obrazku), znajdują się tam, gdzie ma normalną prędkość; szeroko rozstawione znaczniki wskazują na spowolnienie ruchu.

Aby dostosować, które sekcje wideo są w zwolnionym tempie, dotknij i przeciągnij małe uchwyty między obszarami zwykłymi i w zwolnionym tempie. Użyj podglądu wideo, aby wybierać rzeczy, dopóki nie będziesz szczęśliwy.

1628158208 680 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim


Dość często, gdy nagrywasz wideo w zwolnionym tempie, na początku lub na końcu pojawiają się obszary, których nie chcesz. Tutaj pojawia się oś czasu wideo. Stuknij i przeciągnij dowolną krawędź, aby skrócić klip od początku lub końca. Ponownie użyj podglądu, aby upewnić się, że wszystko jest tak, jak chcesz.

1628158208 268 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim

Gdy uzyskasz efekt zwolnionego tempa tak, jak chcesz, dotknij przycisku „Gotowe”, a następnie przycisku „Zapisz jako nowy klip”, aby zapisać edytowaną wersję z powrotem w Rolce z aparatu.

1628158208 968 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim

Edytowana wersja staje się nowym filmem i nie zastępuje oryginału.

Idąc dalej

Aplikacja Zdjęcia na iOS doskonale nadaje się do wprowadzania prostych edycji, ale jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad spowolnieniem (lub chcesz, aby więcej niż jedna sekcja wideo pojawiała się w zwolnionym tempie), musisz użyć innej firmy aplikacja.

Kochamy Wolno Szybko Wolno, która jest całkowicie bezpłatną aplikacją, nieobsługiwaną przez reklamy. Twórcy aplikacji, Studio schludne sprzedawać również produkty fizyczne i używać aplikacji jako narzędzia promocyjnego.

Funkcja Slow Fast Slow umożliwia dostosowanie prędkości wideo za pomocą kształtu fali. Wszędzie tam, gdzie fala znajduje się powyżej linii środkowej, wideo porusza się szybciej niż normalnie. Gdziekolwiek jest poniżej tej linii, wideo porusza się wolniej. Dotknij i przeciągnij każdy punkt, aby je dostosować, lub dotknij długo linii, aby dodać nowy punkt.

1628158208 196 Jak nagrywac i edytowac filmy w zwolnionym tempie na swoim


Jeśli chcesz mieć nieco większą kontrolę nad filmami w zwolnionym tempie, najlepszym rozwiązaniem jest Slow Fast Slow.

Czy ten post był pomocny?