Skip to content

Jak nagrywać płyty DVD ze zdjęciami i filmami w systemie Windows 7 (bez dodatkowego oprogramowania)

5 de sierpień de 2021
img 5949df4436726

Oprogramowanie takie jak DVD Flick doskonale nadaje się do nagrywania wideo na płyty DVD, ale system Windows 7 zawiera wbudowane oprogramowanie do nagrywania płyt DVD. O dziwo, to ostatni raz, kiedy firma to zrobiła — chociaż systemy Windows 8 i Windows 10 mogą odtwarzać filmy DVD, nie mogą ich tworzyć za pomocą nagrywarki DVD bez narzędzi innych firm.

Być może Microsoft nie chciał płacić opłat licencyjnych za oprogramowanie, niezbędnych do utrzymania narzędzia w późniejszych wersjach, a może wzrost liczby całkowicie cyfrowych mediów po prostu zlikwidował konieczność. Tak czy inaczej, jeśli korzystasz z systemu Windows 7, możesz nagrywać własne filmy lub kolekcje zdjęć bez pobierania dodatkowego oprogramowania. Oto jak.

Notatka:ten przewodnik dotyczy nagrywania wideo i innych nośników przeznaczonych do odtwarzacza DVD, a nie tylko płyty DVD z danymi. Sprawdź ten przewodnik, jeśli tego szukasz.

Krok pierwszy: załaduj swoje multimedia

Otwórz napęd DVD i włóż czystą płytę. Każdy rodzaj nagrywalnego dysku DVD (DVD-R, DVD+R, DVD-RW itp.) powinien działać, o ile obsługuje go nagrywarka DVD.

Kliknij przycisk Start, a następnie wpisz „dvd”. „Windows DVD Maker” powinien być pierwszym wynikiem – kliknij go, aby uruchomić program.

Jak nagrywac plyty DVD ze zdjeciami i filmami w systemie


Z ekranu wprowadzającego można dodawać zdjęcia i pliki wideo do systemu pamięci i menu DVD. Kliknij przycisk „Dodaj elementy”, aby otworzyć menu Eksploratora Windows, w którym możesz wyszukiwać i dodawać pliki wideo, audio i zdjęcia. Możesz dodać tyle, ile chcesz, do limitu pustego dysku w napędzie DVD (zwykle od czterech do ośmiu gigabajtów).

1628163565 298 Jak nagrywac plyty DVD ze zdjeciami i filmami w systemie

Windows DVD Maker nie jest szczególnie solidnym narzędziem i ogranicza się do następujących typów plików:

  • Pliki wideo: ASF, AVI, DVR-MS, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2, WM, WMV
  • Pliki zdjęć:BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, WMF
  • Pliki dźwiękowe: AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV, WMA

Jeśli Twoje multimedia są w innym formacie, będziesz musiał je przekonwertować lub użyć mocniejszego oprogramowania, takiego jak DVD Flick.

Dodaj wszystko, co chcesz, do listy lub wszystko, co możesz zmieścić w „150 minutach” nieco arbitralnej pamięci, która jest limitem oprogramowania. Możesz nadać elementom przybliżoną kolejność, klikając element, a następnie klikając strzałki w górę lub w dół na pasku menu.

Krok drugi: ustaw opcje techniczne

Kliknij „Opcje” w prawym dolnym rogu. To oferuje kilka opcji dla autorskich płyt DVD — to znaczy płyt DVD, które mają być odtwarzane jako film, a nie po prostu odczytywane jako dane.

1628163565 481 Jak nagrywac plyty DVD ze zdjeciami i filmami w systemie

Oto główne opcje, które możesz dostosować:

  • Wybierz ustawienia odtwarzania DVD: wybierz menu z przodu, menu za filmami lub tylko zapętlone filmy. Większość użytkowników będzie chciała „Rozpocznij z menu DVD”.
  • Format obrazu DVD: standardowo 4:3 lub panoramiczny 16:9. Wybierz format, który najlepiej pasuje do filmów, które ładujesz z lokalnej pamięci.
  • Format wideo: NTSC to standardowy format dla odtwarzaczy wideo sprzedawanych w Ameryce Północnej i większości krajów Ameryki Południowej (z wyjątkiem Brazylii i Argentyny), a także w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i na Filipinach, PAL jest typowym standardem dla wszystkich innych regionów. Wybierz na podstawie miejsca, w którym chcesz odtwarzać DVD.
  • Prędkość nagrywarki DVD: szybsze prędkości są, no cóż, szybsze, ale w bardzo rzadkich przypadkach mogą powodować błędy danych.

Zignoruj ​​​​kartę „Zgodność” i kliknij „OK”, gdy dokonasz wyboru. Możesz dodać tytuł w polu „Tytuł DVD” u dołu okna — w naszym filmie nazwalibyśmy go „Big Buck Bunny”. Kliknij „Dalej” w oknie głównym.

Krok trzeci: wybierz menu

Na tym ekranie możesz wybrać menu, które pojawi się przed odtworzeniem filmu, zakładając, że tak zostało skonfigurowane w poprzedniej sekcji. Nic z tego nie jest szczególnie ważne, po prostu nadaje prezentacji trochę więcej polotu. Style standardowe można wybrać z pola przewijania po lewej stronie.

1628163566 606 Jak nagrywac plyty DVD ze zdjeciami i filmami w systemie


Kliknij „Tekst menu”, aby dostosować tekst akcji za pomocą samego menu, w tym nazw konkretnych akcji, takich jak „Odtwórz” i „Sceny”, różne czcionki i modyfikatory, takie jak pogrubiony tekst. Przycisk „Pokaz slajdów” umożliwia dodanie ścieżki muzycznej za wbudowanym pokazem slajdów dla dowolnych pojedynczych lub zgrupowanych obrazów na płycie DVD (po raz kolejny muzyka musi zmieścić się w dostępnej pamięci).

„Dostosuj menu” pozwala modyfikować wideo, które jest automatycznie odtwarzane za opcjami menu. Jeśli masz jakieś dostępne, możesz wstawić krótkie klipy wideo i dźwięk w tle, które będą odtwarzane, gdy użytkownik dokonuje wyborów w menu głównym lub menu scen. Tutaj również można zmienić czcionkę, podobnie jak przyciski scen (jeśli zostały dodane). Ponownie pamiętaj, że wszelkie wideo lub audio dodawane na tym ekranie muszą zmieścić się na pozostałym miejscu na dysku. Style można zapisać do wykorzystania w późniejszych projektach.

1628163566 743 Jak nagrywac plyty DVD ze zdjeciami i filmami w systemie

Zarówno w menu dostosowywania, jak i na większym ekranie menu, możesz kliknąć „Podgląd”, aby zobaczyć swoje menu, tytuły oraz wideo i dźwięk w tle w akcji przed nagraniem samego dysku.

Krok czwarty: płoń, kochanie, płoń

1628163566 547 Jak nagrywac plyty DVD ze zdjeciami i filmami w systemie

Kiedy będziesz gotowy, kliknij „Nagraj”. Teraz po prostu poczekaj — w zależności od ilości danych dodanych do dysku ukończenie może potrwać kilka minut lub ponad godzinę. Po zakończeniu włóż go do dowolnego odtwarzacza DVD (lub dowolnego innego komputera z napędem DVD i oprogramowaniem do odtwarzania), aby cieszyć się filmem.

Kredyt obrazu:Geoffrey Fairchild/Flickr

Czy ten post był pomocny?