Skip to content

Jak naprawić przekazywanie tekstu na iPadzie lub komputerze Mac (jeśli nie działa)

31 de lipiec de 2021
img 56420441b0876

Wcześniej opisaliśmy, jak skonfigurować przekazywanie tekstu z iPhone’a na iPada lub Maca. To świetna funkcja, chociaż później zdaliśmy sobie sprawę, że może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Na szczęście istnieje szybka poprawka, którą możesz zastosować, aby go poprawnie uruchomić.

Zwykle, gdy konfigurujesz przekazywanie tekstu z iPhone’a na Maca lub iPada, włączasz go na swoim iPhonie dla urządzenia lub urządzeń, na których chcesz otrzymywać SMS-y w kliencie Wiadomości.

Jak naprawic przekazywanie tekstu na iPadzie lub komputerze Mac jesli

To, co powinno się wtedy wydarzyć, to urządzenie, na którym je konfigurujesz, wyświetli kod, który następnie wpiszesz na swoim iPhonie, aby sprawdzić, czy naprawdę chcesz go skonfigurować.

1627741929 295 Jak naprawic przekazywanie tekstu na iPadzie lub komputerze Mac jesli

To jednak nie zawsze może się zdarzyć. Czasami możesz włączyć urządzenie, które nie odpowie kodem. Jeśli tak się stanie, oto, co musisz zrobić.

Naprawianie przekazywania tekstu na iPadzie

Jeśli spróbujesz skonfigurować przekazywanie tekstu na iPadzie, a urządzenie nie odpowie kodem, otwórz Ustawienia i dotknij „Wiadomości”. Przewiń w dół do „Wyślij i odbierz” i dotknij go, aby otworzyć.

1627741929 668 Jak naprawic przekazywanie tekstu na iPadzie lub komputerze Mac jesli


W ustawieniach Wiadomości zobaczysz dwie kategorie opcji, „Możesz zostać osiągnięty przez iMessage w” i „Rozpocznij nową rozmowę od”. Upewnij się, że wybrany jest Twój numer telefonu, to znaczy numer Twojego iPhone’a.

1627741929 40 Jak naprawic przekazywanie tekstu na iPadzie lub komputerze Mac jesli

Powinieneś teraz móc bez problemu skonfigurować przekazywanie tekstu na iPadzie.

Naprawianie przekazywania tekstu na komputerze Mac

Jeśli masz podobny problem na komputerze Mac, musisz zagłębić się w ustawienia Wiadomości, aby go naprawić.

Najpierw otwórz Wiadomości, a następnie otwórz Preferencje, klikając menu „Wiadomości” lub używając skrótu klawiaturowego „Polecenie + „. Po uzyskaniu dostępu do preferencji kliknij kartę „Konta”. W lewym panelu kliknij opcję iMessage i podobnie jak w przypadku iPada, zobaczysz opcję włączenia numeru telefonu.

1627741929 453 Jak naprawic przekazywanie tekstu na iPadzie lub komputerze Mac jesli

Gdy to zrobisz, powinieneś być w stanie szybko skonfigurować przekazywanie tekstu na komputerze Mac, jak opisano we wcześniej wspomnianym artykule.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś wnieść, zostaw je na naszym forum dyskusyjnym. Czekamy na Twoją opinię.

Czy ten post był pomocny?