Skip to content

Jak naprawić VistaSwitcher wyświetlający puste okna na liście?

25 de lipiec de 2021
1627231914 image13

Jesteśmy wielkimi fanami alternatywy VistaSwitcher dla Alt+Tab, ale niestety niedawny błąd sprawił, że dla wielu z nas jest ona prawie bezużyteczna, a na liście pojawia się wiele pustych okien. Oto jak to naprawić za pomocą szybkiej zmiany ustawień.

Oczywiście jesteśmy pewni, że doskonały programista, który stworzył VistaSwitcher wkrótce naprawi ten błąd, ale dodał też funkcję, która rozwiązuje problem — i szybko przekonasz się, że i tak nie jest to jego wina.

Diagnozowanie problemu

Otwórz Preferencje i przejdź do zakładki Wykluczenia. Stamtąd będziesz chciał kliknąć przycisk Nowy.

1627231913 532 Jak naprawic VistaSwitcher wyswietlajacy puste okna na liscie

Szybko zauważysz tutaj coś dziwnego — jest kilka okien bez tytułu, a kiedy je rozwiniesz, zobaczysz, że każde z nich ma klasę Window „Internet Explorer_Hidden”. Te wbudowane okna programu Internet Explorer są przyczyną problemu.

1627231913 128 Jak naprawic VistaSwitcher wyswietlajacy puste okna na liscie

To, co chcesz zrobić, to usunąć pole wyboru obok „Nazwa procesu” i wyczyścić to pole. Następnie nadaj mu nazwę „IE Hidden” i upewnij się, że reszta ustawień wygląda tak:

1627231913 771 Jak naprawic VistaSwitcher wyswietlajacy puste okna na liscie


Kliknij przycisk OK i zamknij preferencje. W tym momencie powinieneś zauważyć, że puste okna w końcu zniknęły z VistaSwitcher.

1627231913 729 Jak naprawic VistaSwitcher wyswietlajacy puste okna na liscie

Oczywiście ten przykład jest tylko dziwną zmianą w najnowszym Internet Explorerze, a nie błędem VistaSwitchera — ale dobrze jest wiedzieć, jak użyć tej funkcji, aby ukryć wszystkie okna, których nie chcesz widzieć.

Czy ten post był pomocny?