Skip to content

Jak nauczyć iPhone’a, aby przestał „naprawiać” nieregularne słowa?

25 de lipiec de 2021
img 57583a7079866

Prawdopodobnie miałeś doświadczenie, gdy próbujesz przeliterować anodd słowo, którego nie ma w słowniku, a Twój iPhone automatycznie poprawia to, jak myśli, że powinno być napisane. Być może nadszedł czas, aby nauczyć go tego, co próbujesz powiedzieć.

Możesz po prostu cofnąć się po dokonaniu korekty i zmusić go do przeliterowania go tak, jak chcesz, ale jest to denerwujące i czasochłonne, zwłaszcza gdy próbujesz wysłać szybką wiadomość do przyjaciela lub krewnego. Lepszym rozwiązaniem jest nauczenie iPhone’a dokładnie tego, co chcesz powiedzieć.

Oto doskonały przykład. Powiedzmy, że chcemy sprawdzić saldo czekowe SMS-em, a nasz bank wymaga, abyś wysłał słowo „bal”. Drugie, które wpisujemy „bal”, autokorekta sugeruje zamiast tego „val”.

1627217756 819 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Jeśli spróbujemy kontynuować, „val” zostanie automatycznie wstawione do naszego tekstu.

1627217757 558 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Aby zrobić kij „bal”, musimy się cofnąć, więc otrzymujemy listę możliwych opcji, a następnie wybieramy z nich „bal”.

1627217757 479 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa


Jest to żmudne i denerwujące, ale istnieje prosty sposób na nauczenie iPhone’a lub iPada słów, których nie zna.

Najpierw otwórz Ustawienia.

1627217757 681 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Teraz dotknij „Ogólne”, a następnie dotknij „Klawiatura”.

1627217757 798 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

W ustawieniach klawiatury chcemy teraz wybrać „Zastępowanie tekstu” w iOS 8 i „Skróty” we wcześniejszych wersjach iOS.

1627217757 274 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Gdy znajdziemy się na ekranie zamiany tekstu, stuknij „+” w prawym górnym rogu i wprowadź żądaną „frazę” (nie martw się o dodanie skrótu), a następnie stuknij „Zapisz”.

1627217757 923 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Teraz, dzięki naszemu słowu zapisanemu na naszym iPhonie lub iPadzie, możemy teraz bezpiecznie używać naszego obcego koloru, slangu, a nawet przekleństwa słowa lub frazy bez obawy, że za każdym razem irytująco zostaniemy poprawieni.

1627217758 241 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Będzie to działać równie dobrze dla nazw własnych, których możemy nie umieć przeliterować, ale które autokorekta zawsze udaje się zniekształcić.

Zrozum jednak, tylko dlatego, że dodanie słów do listy zastępowania tekstu nie oznacza, że ​​otrzymamy sugestię dla szczególnie długich lub nieregularnych słów, które często sprawiają nam problemy, ale możemy dodać skrót, który znacznie ułatwi sprawę.


Załóżmy na przykład, że nasz przyjaciel regularnie spotyka się w lokalnej restauracji o trudnej nazwie, takiej jak Chick-Fil-A. Używając skrótu, wystarczy wpisać swój unikalny skrót, a nasz iPhone automatycznie go zmieni.

Aby to zrobić, po prostu wracamy do ustawień zastępowania tekstu, jak opisano wcześniej i dodajemy frazę skrótu, jak pokazano poniżej.

1627217758 782 Jak nauczyc iPhonea aby przestal „naprawiac nieregularne slowa

Teraz, gdy wpiszemy nasz skrót, cfa, nastąpi autokorekta do pełnej nazwy, Chick-Fil-A. Działa to równie dobrze w przypadku fraz i zdań składających się z wielu słów, a w przypadku potencjalnie denerwujących sytuacji tekstowych jest stosunkowo krótki.

Jest jednak o wiele więcej, jeśli chcesz poznać wszystkie tajniki, jak oswoić autokorektę na swoim iPhonie.

Mamy nadzieję, że od teraz będziesz w stanie złagodzić swoje nieszczęścia związane z autokorektą i zminimalizować wszelkie potencjalne lub istniejące irytacje. Z biegiem czasu będziesz w stanie to naprawić, aby te sytuacje były tak nieregularne, jak słowa autokorekty zawsze naprawiają.

Czy ten post był pomocny?