Skip to content

Jak nauczyć się taniego programowania?

16 de lipiec de 2021
imageedit 15 6161823205 650x289 1024x452 1

Chcesz nauczyć się kodować, ale nie masz dużo dodatkowych zadrapań, aby dowiedzieć się, jak to zrobić? W dzisiejszych czasach w Internecie dostępnych jest mnóstwo zasobów, których możesz użyć, aby szybko opanować wszystkie najbardziej zaawansowane języki kodowania, często bez konieczności wydawania ani grosza za ten przywilej.

Chociaż tylko jeden z wymienionych tutaj portali edukacyjnych pozwoli ci przypiąć stopień do ściany, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione, posiadanie umiejętności, które zapewniają te witryny, jest nadal świetnym sposobem na rozpoczęcie pracy w świecie niezależnych kontraktów i możliwość tworzenia własnych witryn internetowych na bieżąco.

Khan academy

Khaaaaaan!

Prawdopodobnie tak mówili sobie administratorzy przyjęć na zajęcia z programowania na całym świecie po tym, jak odkryli Khan academy. Całkowicie darmowy zasób edukacyjny wypełniony setkami różnych przedmiotów do nauki, Khan Academy oferuje nie tylko najbardziej zgrabny interfejs użytkownika, ale także jedną z najszerszej gamy zajęć, które możesz wybrać w dowolnym momencie, gdy będziesz gotowy, aby trafić do książek.

To, co zaczęło się jako mały projekt zainicjowany przez kilku przyjaciół, przekształciło się w jedno z najlepszych miejsc do nauki online dla każdego, kto potrzebuje edukacji z różnych przedmiotów, w tym (ale nie tylko): ekonomii, matematyki, biologii, sztuki historia i tak, informatyka.

1626438772 686 Jak nauczyc sie taniego programowania


Możesz cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z zajęć na prawdziwym uniwersytecie bez popadania w paraliżujący kredyt studencki dzięki w 100% bezpłatnemu kursowi w Akademii z programowania komputerowego, Java, CSS/SQL i HTML. Wejdź więc na stronę Khan Academy i wkrótce zacznij się uczyć!

MIT OpenCourseware

Czy wiesz, że możesz udać się do jednej z najlepszych instytucji w Bostonie – Massachusetts Institute of Technology (lepiej znanej jako MIT) – w 100% za darmo?

1626438772 323 Jak nauczyc sie taniego programowania

Z dyplomem nie odejdziesz, ale trudno narzekać na dostęp do stale powiększającej się biblioteki nagranych wykładów z jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Otrzymasz nie tylko filmy ze wszystkich wykładów, ale także pełny zestaw materiałów szkoleniowych, a także powiązane zadania, notatki z wykładów i pakiety pakietów powiązanych prezentacji PowerPoint w zależności od wybranego tematu.

zajęcia dostępne na MIT to najbardziej rygorystyczny i satysfakcjonujący program nauczania, jaki znajdziesz tutaj, obejmujący wszystkie aspekty prawie każdego języka programowania używanego obecnie przez główne firmy technologiczne. Jednak w tym samym duchu są one również najmniej wybaczające i nie są zalecane dla każdego, kto może bardziej skorzystać z bardziej spersonalizowanego podejścia, takiego jak to, co znajdziesz w Khan lub nasz następny wpis do biegania; Nieśmiałość.

Udacity

Udacity oferuje zarówno bezpłatny zestaw kursów, z których możesz skorzystać bez otwierania portfela, jak i spersonalizowane, niestandardowe usługi, które kosztują od 40 do 200 USD miesięcznie. To znacznie poniżej tego, czego można by się spodziewać nawet w lokalnym college’u, więc przejdź do portal programistyczny Udacityaby dowiedzieć się, kiedy rozpocznie się zapis na kolejny semestr.

Witryna pomoże Ci ukończyć studia z tym, co nazywają „Nanostopniem”, który jest jak prawdziwy, tylko trochę… mniejszy. Udacity czerpie również korzyści z długoletniej współpracy z wielkimi gigantami technologicznymi, takimi jak Google, Salesforce, Cloudera i AT&T, z których wszyscy aktywnie uznają stopnie naukowe i certyfikaty zdobyte w ramach programu nauczania Udacity.

1626438772 114 Jak nauczyc sie taniego programowania

Niektóre z bardziej popularnych programów Nanodegree obejmują opcję zostania programistą Full-Stack, front-endowym programistą internetowym lub nauką tworzenia aplikacji i gier na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Akademia kodowania

Jeśli zapytasz samych programistów, jaki byłby najlepszy sposób na naukę rzemiosła za darmo, 9 na 10 prawdopodobnie skieruje Cię do jednego miejsca: Codecademy.


Strona jest pierwszym przystankiem, który powinien zrobić każdy, kto może być zainteresowany odświeżeniem swoich umiejętności w zakresie JavaScript, Python, Ruby on Rails, jQuery, PHP lub HTML i CSS. Witryna i jej metody nauczania zostały zbudowane od podstaw, aby pomóc przedsiębiorczym programistom w wejściu do środka, a obecnie szczyci się rekordową frekwencją wynoszącą 24 miliony zarejestrowanych użytkowników, która rośnie z dnia na dzień.

Podobnie jak inne oferowane tutaj opcje, Codecademy udostępniło swoją pełną bibliotekę materiałów i kursów publicznie za darmo, opierając się na kapitale podwyższonego ryzyka i inwestorach zewnętrznych, aby spełnić marzenie o zmianie sposobu, w jaki uczymy się online na żywo i z kopyta.

„Jesteśmy zaangażowani w budowanie najlepszych doświadczeń edukacyjnych wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu Codecademy jest najlepszym miejscem dla naszego zespołu do uczenia się, nauczania i tworzenia przyszłych doświadczeń edukacyjnych online”, czytamy na stronie internetowej firmy.

„Edukacja jest zepsuta. Przyjdź, pomóż nam budować edukację, na którą zasługuje świat”.

ALIZONA

ALIZONA to kolejny portal, który oferuje zbiór zajęć z programowania jako zaledwie ułamek z 600 innych kursów przygotowanych na jego stronie, gotowych do rozdania każdemu, kto jest gotów poświęcić czas i energię na doskonalenie swoich umiejętności do pracy, którą ma teraz, lub stanowisko, na które mają nadzieję zakwalifikować się w najbliższej przyszłości.

ALISON pozwala nawet na zdobycie „dyplomu” na swoich kursach, chociaż trudno powiedzieć, jak cenne jest to, biorąc pod uwagę, że jest to bezpłatny kurs online, a nie uznana instytucja edukacyjna, którą pracodawcy mogą od razu rozpoznać. Mimo to, dzięki obszernej liście testów certyfikacyjnych, nie brakuje korzyści, z których możesz korzystać po zarejestrowaniu się w rejestrze studentów ALISON.

1626438772 688 Jak nauczyc sie taniego programowania

Firma utrzymuje swoją zdolność do oferowania bezpłatnych kursów dzięki wsparciu społeczności nauczycieli i profesjonalistów, którzy poświęcili swój wolny czas na pomaganie innym w nauczeniu się, jak osiągnąć biegłość w rzemiośle tworzenia kodu.

Ponieważ z uznanych uniwersytetów w Ameryce wciąż napływa coraz więcej przerażających historii o rosnących kosztach czesnego, rosnącym oprocentowaniu kredytów studenckich i podręcznikach, które kosztują tyle samo, co używana Honda Civic z 1992 roku, w dzisiejszych czasach rozsądniej jest nauczyć się programować. za darmo, niż płacić komukolwiek więcej, niż absolutnie musisz.


Nie ma wstydu, gdy mówisz o jakości twojej pracy, a nie o zwykłym, starym stopniu, a przy tak wielu doskonałych zasobach do wyboru, nadszedł czas, aby odświeżyć starą klawiaturę i złamać nowy kod.

Kredyty obrazów/wideo: Khan Academy 1, 2, Udacity, ALIZONA, MIT OpenCourseware, Akademia kodowania

Czy ten post był pomocny?