Skip to content

Jak nauczyć Siri kim są ludzie (dla szybszego dzwonienia)

7 de lipiec de 2021
siripeople top 650x300 1024x469 1

Dzwonienie do osób za pomocą Siri to świetny mały skrót, ale nie zawsze naturalne jest mówienie „Zadzwoń do JaneSmith” zamiast „Zadzwoń do mamy”. Na szczęście możesz nauczyć Siri, kim są ludzie – twoi rodzice, lekarz lub ktokolwiek inny – dla jeszcze wygodniejszego wykonywania połączeń głosowych.

Jest to szczególnie przydatne dla osób takich jak „Mój lekarz” lub „Mój hydraulik”, których nazwisk możesz nie pamiętać odręcznie. Siri robi to, odwołując się do pola pseudonimu w kontaktach zapisanych w telefonie. Więc zanim zaczniesz ją uczyć, będziesz potrzebować kontaktów do tych osób na swoim iPhonie. Kiedy już są na miejscu, nie może być prostsze.

Aktywuj Siri, przytrzymując przycisk Home (lub po prostu mówiąc „Hej Siri”, jeśli ta funkcja jest włączona), a następnie powiedz coś w stylu „John Smith jest moim hydraulikiem”. Oczywiście zastąp nazwę i związek tym, co konfigurujesz. Możesz używać zawodów (takich jak hydraulik, lekarz i mechanik), relacji (takich jak mama, tata, siostra i najlepszy przyjaciel), a nawet innych słów. To naprawdę działa tylko wtedy, gdy użyjesz jednego słowa jako pseudonimu, ale wydaje się, że to jedyny prawdziwy limit.

1625650885 309 Jak nauczyc Siri kim sa ludzie dla szybszego dzwonienia

Po chwili zastanowienia Siri poprosi cię o potwierdzenie związku. Kliknij lub powiedz „Tak”.

1625650886 844 Jak nauczyc Siri kim sa ludzie dla szybszego dzwonienia

Siri następnie wyświetli stronę potwierdzenia, która zawiera listę wszystkich utworzonych relacji.

1625650886 60 Jak nauczyc Siri kim sa ludzie dla szybszego dzwonienia


Teraz wszystko, co musisz zrobić, to aktywować Siri i powiedzieć „Zadzwoń do mojego hydraulika” (lub cokolwiek), aby Siri zrobiła swoje.

1625650886 360 Jak nauczyc Siri kim sa ludzie dla szybszego dzwonienia

I to wszystko. Potrzebujesz tylko trochę planowania, a będziesz mógł zadzwonić do każdego, do kogo potrzebujesz, bez zagłębiania się w listę kontaktów. Oczywiście możesz również wejść do swoich kontaktów i ręcznie wprowadzić pseudonimy, jeśli chcesz to zrobić w ten sposób. To po prostu nie jest tak zabawne (lub tak szybkie).

Ponadto, jeśli chcesz usunąć którekolwiek z tych powiązań, musisz edytować swój własny kontakt. Po prostu przewiń stronę w dół, a zobaczysz, gdzie znajdują się relacje. Niestety, nie możesz usunąć relacji po prostu mówiąc Siri, że się skończyły.

Czy ten post był pomocny?