Skip to content

Jak nie upuścić telefonu?

20 de lipiec de 2021
shutterstock 718372786 1024x469 1

Szkło wróciło, kochanie. A szkło powraca na plecy. Większość nowych telefonów z wyższej półki w tym roku — takich jak iPhone X i Galaxy S9 — ma szklane ekrany i plecki. Może to oznaczać kosztowne naprawy, więc wróćmy do podstaw i zobaczmy, jak nie upuścić telefonu.

Użyj Grippy Case

Szkło jest cudowne. Tak jedwabiście gładka. Tak piękna… ups, oto mój telefon.

Większość smartfonów z wyższej półki jest nieco za duża, by wygodnie trzymać je w jednej ręce. Niektóre potwory, takie jak iPhone 8 Plus, ledwo czują się komfortowo z dwoma. Oznacza to, że jeśli nie masz czegoś przyczepnego do trzymania się, Twój telefon jest zawsze narażony na poślizg. Małe potknięcie podczas chodzenia, krótka chwila nieuwagi, gdy wyciągasz go z kieszeni, lub tylko sekundowy brak koordynacji wzrokowo-ruchowej i miażdżenie.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje prosty sposób na rozwiązanie tego problemu: za pomocą sprawy.

1626795596 316 Jak nie upuscic telefonu


Chociaż ukrywanie czystych linii nowego iPhone’a X w etui może wydawać się świętokradztwem, nadal wygląda lepiej niż iPhone X z pękniętym ekranem lub tyłem. O ile nie obsługujesz telefonu tak, jak Tom Brady obsługuje piłkę nożną, lepiej w przypadku.

Dostępne są setki różnych przypadków, niektóre dobre, niektóre okropne. Zalecamy zastanowienie się, jak skutecznie zawiesiłeś swój stary telefon. Bardzo rzadko upuszczam telefon, więc czuję się całkiem dobrze, trzymając go w cienkim etui z małą wargą nad ekranem. Jeśli częściej upuścisz telefon, umieść go w czymś, co przetrwa nuklearną apokalipsę.

Należy zauważyć, że wiele plastikowych pudełek nie będzie bardziej przyczepnych niż szkło — w rzeczywistości mogą być mniej przyczepne— ale zapewniają pewną ochronę, jeśli upuścisz telefon. Jeśli chcesz czegoś naprawdę przyczepnego, co nie zapewnia tak dużej ochrony, wybierz silikonowe etui, takie jak ten od Apple.

Użyj funkcji takich jak osiągalność

Duża część problemu z dużymi telefonami polega na tym, że jesteś zmuszony niezręcznie sięgać do górnej części ekranu, co daje idealną okazję do przypadkowego rzucenia go na ziemię.

Przynajmniej Apple pomyślał o tym i dodał funkcję o nazwie Reachability. Dwa lekkie naciśnięcia przycisku Home na iPhonie 8 lub starszym, a cała zawartość ekranu przesunie się w dół, aby był łatwo dostępny. Na iPhonie X nie jest domyślnie włączony, ale możesz go włączyć, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> Dostępność. Gdy to zrobisz, lekkie przesunięcie w dół w obszarze gestów na dole ekranu iPhone’a X uruchamia go.

1626795596 587 Jak nie upuscic telefonu1626795596 845 Jak nie upuscic telefonu

Google, niestety, nie dodał do Androida żadnych funkcji podobnych do Reachability, ale niektórzy producenci, tacy jak Samsung, stworzyli własne. Trzy szybkie dotknięcia przycisku Początek lub przesunięcie po przekątnej z prawego dolnego rogu powoduje zmniejszenie ekranu, co ułatwia dotarcie do rzeczy.

W ogóle nie używaj telefonu jedną ręką

O wiele łatwiej jest wypaść telefon z jednej ręki niż z dwóch, nawet przy takich funkcjach jak Reachability. To może być kuszące, gdy masz w drugiej ręce coś takiego jak kawę, aby wyciągnąć telefon, aby sprawdzić powiadomienia lub zmienić piosenkę, ale to zły pomysł. Po prostu kusisz los.


O ile nie masz ku temu dobrego powodu, oprzyj się uzależnieniu od ekranu i poczekaj, aż będziesz mógł używać dwóch rąk z telefonem. Znane mi osoby, które najczęściej upuszczają telefony, to te, które nie mogą zostawić powiadomienia bez nadzoru przez kilka minut.

Kup dobry pasek, jeśli ćwiczysz

Co jakiś czas wpadam na głupi pomysł, żeby znów zacząć biegać. Nienawidzę biegać z pasją; nudzi mnie do łez. Jedynym sposobem, w jaki mogę zebrać motywację do spędzenia godziny samotnie we własnej głowie, jest ustawienie w kolejce muzyki, podcastów lub audiobooków do słuchania podczas (powoli) stukania w chodnik. Chodzi o to, że przepychające się szuranie podczas joggingu jest absolutnie idealne, aby uwolnić telefon z dowolnego miejsca.

Jeśli zamierzasz ćwiczyć i chcesz zabezpieczyć swój telefon, zainwestuj w dobry pasek na ramię lub pasek pasuje do Twojego ciała i telefonu (nawet gdy znajduje się w etui). Lepiej wydać dodatkowe 20 dolarów na dobry pasek, niż biegać ostatnie kilka kilometrów bez muzyki i rozbitego telefonu.

Bądź ze sobą szczery

Nie jestem niezdarną osobą. Zepsułem jeden ekran (na moim iPhonie 3GS) w ciągu dekady posiadania iPhone’ów. Wiem o tym, więc czuję się całkiem w porządku, zabierając ze sobą telefon na wieczorne wyjścia. Prawie zawsze wraca w lepszym stanie niż ja.

Z drugiej strony mam znajomego, który w ciągu ostatniego roku przejrzał dwa telefony, iPada i laptopa. Mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będzie miała dziecka, ponieważ jestem prawie pewna, że ​​rzuci to pierwszego dnia. Nazwijmy ją Mel, głównie dlatego, że ma na imię Mel.

Jeśli jesteś bardziej Mel niż ja, to musisz zaakceptować to w pewnym momencie, prawdopodobnie rozbijesz swój telefon. Problem polega na tym, że jeśli masz nowy telefon z wyższej półki, masz dwie strony do rozbicia. Oznacza to, że musisz podjąć pewne kroki, aby zakryć swój tyłek, kiedy to się stanie.


Jeśli masz iPhone’a, prawdopodobnie powinieneś kupić AppleCare+. Za opłatą z góry otrzymujesz wysokie zniżki na naprawy. Zamiast kosztować 549 USD, jeśli rozbijesz tył swojego iPhone’a X, będzie to tylko kosztowało cię 99 dolarów. Naprawa ekranu będzie całkowicie rozsądna 29 USD. To prawda, płacisz 199 dolarów z góry, ale uznaj to za niezdarny podatek.

Jeśli masz telefon z Androidem, sprawy są o wiele bardziej skomplikowane. Nie ma prostego punktu kompleksowej obsługi. Zamiast tego powinieneś poszukać polisy ubezpieczeniowej, która pokrywa przypadkowe uszkodzenia, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, abyś mógł twierdzić, że ekran pękł z powodu wady produkcyjnej, a nie twoich palców. Coś, czego należy unikać, to rozszerzone gwarancje; są one prawie zawsze zawyżone.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić niezależnie od używanego telefonu, jest:trzymaj drugi telefon na wielkie wieczory lub w innym czasie jesteś bardziej narażony na upuszczenie cennego smartfona. W ten sposób, przynajmniej jeśli upuścisz telefon, nie upuszczasz dobrego telefonu.

„Po prostu nie upuszczaj telefonu” to dość prosta rada, ale dla większości ludzi nie jest realistyczna. Zamiast tego musisz podjąć kilka bardziej proaktywnych kroków, takich jak korzystanie z etui, być może trochę ostrożniej, aw najgorszym przypadku rozwidlenie AppleCare + lub plan ubezpieczeniowy.

Źródło obrazu: PhuShutter/Shutterstock

Czy ten post był pomocny?