Skip to content

Jak obracać filmy na komputerze Mac

28 de lipiec de 2021
img 56bcde367cf44

Jeśli kiedykolwiek nakręciłeś film telefonem komórkowym, możesz później być przerażony, gdy odkryjesz, że jest bokiem, a nawet do góry nogami. Nie martw się jednak, możesz go łatwo obracać bez dodatkowego oprogramowania.

To smutne, ale przewaga możliwości wideo na naszych urządzeniach mobilnych nie zmieniła nas w kolejnego Scorsese czy Kubricka. Nikt nie chce odwracać głowy, aby patrzeć, jak ich dziecko zdmuchuje świeczki na urodzinowym torcie lub oglądać swoje psy przechadzające się po parku. Jest to jednak w porządku, ponieważ chociaż niewiele możemy zrobić, aby wstrząsnąć naszymi filmami, prosta sztuczka na dowolnym komputerze Mac szybko obróci je do właściwej orientacji.

Jeśli posiadasz komputer Mac, nie musisz szukać dalej niż stara niezawodna aplikacja QuickTime, aby uratować dzień. Dzięki QuickTime możesz obracać wideo, aż osiągnie pożądaną orientację, a następnie zapisać je, aby zawsze było odtwarzane poprawnie. (Wspomnieliśmy o tym krótko w naszych 8 rzeczach, które możesz zrobić również w artykule QuickTime).

Aby rozpocząć, otwórz film, który chcesz naprawić. Jak widać, musimy obrócić ten konkretny o 90 stopni w prawo.

1627471015 655 Jak obracac filmy na komputerze Mac

Kliknij menu „Edytuj”, a zobaczysz cztery opcje obracania (w lewo lub w prawo) lub odwracania (w poziomie lub w pionie) wideo. Wybieramy „Obróć w prawo” („Shift + Command + R”).

Jak obracac filmy na komputerze Mac


To wszystko, ten film będzie teraz odtwarzany z prawidłową orientacją. Teraz, gdy spróbujemy go zamknąć, będziemy mieli możliwość jego zapisania. Po prostu decydujemy, gdzie chcemy, aby trafił i nadajemy mu odpowiednią nazwę. Jeśli chcesz, możemy nawet dodać tagi, aby później łatwiej je znaleźć.

1627471015 717 Jak obracac filmy na komputerze Mac

Teraz wiesz, że jeśli masz komputer Mac i filmy, które przyciągają uwagę z niewłaściwych powodów, istnieje łatwy i bezpłatny sposób na ich naprawienie.

Czy ten post był pomocny?