Skip to content

Jak odblokować inteligentną blokadę Kevo bez telefonu?

1 de sierpień de 2021
IMG 7411 copy

Kwikset Kevo opiera się głównie na smartfonie do blokowania i odblokowywania, ale co, jeśli Twój telefon zginął lub po prostu zapomniałeś go zabrać ze sobą po wyjściu z domu? Nie masz pecha, a dzięki kilku środkom zapobiegawczym możesz spać spokojnie, wiedząc, że nadal możesz odblokować drzwi, nawet jeśli telefon nie jest w stanie pomóc.

Kevo w dużym stopniu polega na wygodzie zamykania i odblokowywania drzwi bez konieczności posiadania fizycznego klucza. Zamiast tego wykorzystuje połączenie Bluetooth, Wi-Fi i GPS telefonu, aby wykryć, czy dotarłeś do domu i jesteś blisko drzwi wejściowych. Jeśli tak, możesz dotknąć blokady, aby szybko ją odblokować. Jeśli nie, to Kevo pozostaje odblokowane.

Jeśli jednak rozładowała się bateria telefonu, zapomniałeś telefonu lub go zgubiłeś, możesz się zastanawiać, jak do cholery dostaniesz się do własnego domu. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Użyj swoich rzeczywistych kluczy (duh)

1627845953 415 Jak odblokowac inteligentna blokade Kevo bez telefonu

Kwikset Kevo może nadal działać jak każda tradycyjna zasuwka – ma tradycyjny zamek, który odblokowuje się i blokuje za pomocą normalnego klucza (który jest dołączony do Kevo), całkowicie omijając spryt zamka. Więc nie, nie jesteś kompletnie przerąbany, jeśli twój telefon umrze lub nie masz go przy sobie.

Cóż, świetnie; teraz na wszelki wypadek musisz mieć przy sobie zapasowy klucz. Ale prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie i tak nosisz ze sobą breloczek pełen kluczy, zwłaszcza jeśli masz samochód. Tak więc problem z dodaniem kolejnego klucza do konfiguracji prawdopodobnie nie jest wielkim problemem.


Jeśli jednak nie nosisz ze sobą pęku kluczy, nadal dobrze byłoby mieć dostęp do zapasowego klucza, najlepiej ukrywając go gdzieś poza domem.

1627845953 82 Jak odblokowac inteligentna blokade Kevo bez telefonu

Teraz nie rób tego, co oczywiste i chowaj zapasowy klucz pod wycieraczką lub w oprawie oświetleniowej na werandzie, ponieważ są to oczywiste miejsca, w których złodzieje będą wyglądać. Zamiast tego ukryj go w miejscu, które nie jest blisko twoich drzwi wejściowych, na przykład gdzieś z boku domu. Stamtąd ukryj się w miejscu, o którym nikt by nie pomyślał, jak wnętrze grilla lub nawet gdzieś pod dużym klimatyzatorem.

Odzyskanie tego zapasowego klucza może być uciążliwe, jeśli zamkniesz się z domu… ​​ale przynajmniej będziesz mógł wrócić do domu.

Pożycz telefon znajomego

1627845953 462 Jak odblokowac inteligentna blokade Kevo bez telefonu

Jeśli nie masz dostępu do zapasowego klucza ani telefonu, wciąż jest nadzieja. W ostateczności możesz ładnie zapytać znajomego, czy możesz pożyczyć jego telefon, pobrać aplikację Kevo, zalogować się przy użyciu swoich danych logowania Kevo, a następnie użyć jego telefonu do odblokowania drzwi. Ponieważ cyfrowe eKeys są zablokowane na koncie Kevo, a nie na telefonie, to zadziała.

Oczywiście jest to rodzaj ostatniej próby i domyślam się, że przyjaciel nie byłby szczególnie zachwycony tym, że pobierasz aplikację na jego telefon. Mam nadzieję, że to dobry przyjaciel, który i tak ci pomoże.

Zamykanie drzwi bez telefonu

Jeśli chodzi o zamykanie drzwi, wychodząc z domu, wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć Kevo, aby je zamknąć, o ile masz telefon przy sobie. Więc jeśli się nie zablokuje, to wiesz, że prawdopodobnie zapomniałeś telefonu i możesz pobiec z powrotem, aby go zdobyć. I miejmy nadzieję, że jesteś na tyle sprytny, by nie wychodzić z domu z telefonem, który ma rozładowaną baterię.

1627845953 578 Jak odblokowac inteligentna blokade Kevo bez telefonu


Jednak w przypadku, gdy nie masz przy sobie telefonu lub jest on martwy i musisz zamknąć drzwi, możesz skorzystać z potrójnej blokady dotykowej, która jest funkcją Kevo, która pozwala zamknąć drzwi bez obecności telefonu.

Aby to zrobić, musisz zdjąć wewnętrzną pokrywę zamka i zlokalizować małą tablicę rozdzielczą (jak na zdjęciu powyżej). Stamtąd włącz przełącznik #2, biorąc długopis i naciskając mały przełącznik.

Stamtąd zostanie włączona blokada potrójnego dotyku, a wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć zamek trzy razy z rzędu, aby zamknąć drzwi.

Czy ten post był pomocny?