Skip to content

Jak odblokować „potencjalnie wrażliwą treść” na Twitterze?

28 de lipiec de 2021
img 5d3f45e00d09b

Twitter blokuje niektóre tweety z ostrzeżeniem o „potencjalnie wrażliwej treści”. Możesz wyłączyć to ostrzeżenie — nawet na iPhonie lub iPadzie, gdzie ta opcja nie jest normalnie dostępna. Możesz także wyłączyć ostrzeżenia o wrażliwych treściach we własnych tweetach.

Co to jest „treść wrażliwa”?

Świergot mówita etykieta ostrzegawcza dotyczy „treści potencjalnie wrażliwych . . . takich jak przemoc czy nagość”.

Mówiąc bez ogródek, Twitter jest bardziej uniwersalnym serwisem społecznościowym niż Facebook. Podczas gdy Twitter jest polityka dotycząca wrażliwych mediów zakazuje „nadmiernie krwawych” mediów, „mediów przedstawiających przemoc seksualną” i nielegalnych treści, prawie wszystko inne.

Domyślnie Twitter ogranicza te media z ostrzeżeniem typu „Te media mogą zawierać poufne materiały”, „Ten profil może zawierać potencjalnie wrażliwą treść” lub „Poniższe media zawierają potencjalnie wrażliwą treść”.

Jeśli nie masz konta na Twitterze, musisz je utworzyć i zalogować się, aby zmienić to ustawienie.

Jak pominąć ostrzeżenie o „wrażliwych treściach”?

Wyłączasz ostrzeżenie o treści wrażliwej w ustawieniach prywatności Twittera. Te opcje znajdziesz również w tym samym miejscu w aplikacji na Androida, ale nie są one dostępne w aplikacji Twitter na iPhone’a i iPada. Jeśli jednak zmienisz to ustawienie w Internecie, aplikacje Twittera na iPhone’a i iPada będą wyświetlać poufne treści bez żadnych ostrzeżeń.


Aby wyłączyć ostrzeżenie, przejdź do witryny Twitter i kliknij menu > Ustawienia i prywatność > Prywatność i bezpieczeństwo.

W obszarze Bezpieczeństwo włącz opcję „Wyświetl media, które mogą zawierać treści wrażliwe”, aby wyłączyć ostrzeżenie dla tweetów.

Wyłączanie wiadomości o poufnej treści na Twitterze

Jak wyświetlać „wrażliwe treści” w wyszukiwaniu

Tweety zawierające poufne treści są zwykle ukryte przed wyszukiwaniem, ale możesz je włączyć, jeśli wolisz.

Aby to zrobić, przejdź do witryny Twitter i kliknij menu > Ustawienia i prywatność > Preferencje treści > Content Ustawienia wyszukiwania. Odznacz „Ukryj poufne treści” tutaj.

Przeglądanie poufnych treści w wyszukiwaniach na Twitterze

Jak usunąć ostrzeżenie z własnych tweetów

Aby uniemożliwić Twitterowi oznaczanie przesyłanych przez Ciebie mediów jako poufnych, wybierz menu > Ustawienia i prywatność > Prywatność i bezpieczeństwo. Upewnij się, że opcja „Oznacz media, które tweetujesz, jako zawierające materiały, które mogą być poufne” nie jest zaznaczona.


Ta opcja jest dostępna w Internecie i aplikacji na Androida, ale nie w aplikacji Twitter na iPhone’a i iPada.

Pamiętaj, że Twitter zastrzega sobie prawo do trwałego włączenia tej opcji na Twoim koncie, jeśli nadużywasz tej opcji i przesyłasz poufne multimedia bez oznaczania ich jako takich. Jeśli nie możesz go wyłączyć, to dlatego.

Zapobieganie oznaczaniu własnych tweetów jako treści wrażliwych

Jeśli nie chcesz widzieć poufnych treści, nie martw się — to domyślne ustawienie na Twitterze. Po prostu upewnij się, że opcja „Wyświetl media, które mogą zawierać poufne treści” jest wyłączona, a opcja „Ukryj poufne treści” dla wyszukiwań jest włączona.

Czy ten post był pomocny?