Skip to content

Jak odblokować trudność mapy Minecraft?

3 de sierpień de 2021
img 551d68de6252f

Minecraft 1.8 wprowadził nową funkcję mapy funkcji: możliwość trwałego zablokowania ustawienia trudności mapy. Chociaż jest to świetny sposób, aby zachęcić Cię do gry bez oszukiwania, jest to również frustrujące, jeśli poziom trudności jest zablokowany na ustawieniu, którego nie chcesz. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak na stałe zmienić ustawienie i odblokować.

Jaka jest blokada poziomu trudności?

Są szanse, że jeśli znalazłeś ten artykuł za pomocą zapytania wyszukiwania, wiesz dokładnie, na czym polega blokada trudności i jesteś gotowy, aby się jej pozbyć. Aby przyspieszyć wszystkich innych: blokada trudności to funkcja wprowadzona w grze Minecraft 1.8, która umożliwia graczom trwałe zablokowanie ustawienia trudności w grze przetrwania bez użycia kodów.

Ta funkcja została wprowadzona po tym, jak gracze o to poprosili, ponieważ uniemożliwia zmianę poziomu trudności w ucieczce z owłosionej sytuacji. Tak więc, jeśli ustawisz grę na przetrwanie, brak cheatów i wysoki poziom trudności, nie możesz zmienić poziomu trudności gry z chwilą upuszczenia kapelusza, aby się uratować (np. zmienić go na poziom trudności „Pokojowy”, aby zmusić wszystkie potwory do znikać po tym, jak znajdziesz się beznadziejnie zagubiony i głodny w opuszczonym szybie kopalnianym).

Domyślnie trudność gry nie jest zablokowana, ale możesz znaleźć odpowiednie ustawienie, naciskając klawisz „ESC”, aby wyświetlić menu ustawień, a następnie przechodząc do podmenu „Opcje”.

Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Blokada trudności (widoczna powyżej na niebiesko) znajduje się tuż obok przycisku wyboru trudności. Po naciśnięciu tego przycisku blokady i potwierdzeniu wyboru poziomu trudności mapy nie można zmienić za pomocą ustawień w menu i można go zmienić tylko poprzez włączenie kodów do gry za pomocą pewnego rodzaju sztuczki z tylnymi drzwiami lub edycję rzeczywistego pliku gry. Przyjrzyjmy się teraz obu metodom.

Zmiana poziomu trudności za pomocą sztuczki LAN

Jeśli chcesz po prostu zmienić ustawienie trudności i nie obchodzi cię, czy faktycznie je odblokujesz, jest mała sztuczka, która polega na otwarciu gry do gry w lokalnej sieci LAN. Nie ma znaczenia, czy w rzeczywistości nie grasz z inną osobą (lub jeśli w Twojej sieci jest nawet inny komputer). Kiedy otwierasz grę do gry w sieci LAN, masz możliwość zmiany trybu gry (np. Survival to Creative)oraz możliwość włączania i wyłączania kodów.


Najpierw spójrzmy na ustawienie trudności w naszym świecie testowym.

1627975238 717 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Obecnie jest ustawiony na „Twardy” i zablokowany. Nie ma możliwości zmiany opcji za pomocą menu w grze, a kliknięcie ikony kłódki lub przycisku wyboru trudności nie daje żadnych rezultatów. Czas wypróbować starą sztuczkę open-to-LAN, aby obejść blokadę.

1627975238 800 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Aby to zrobić, naciśnij klawisz „ESC”, aby wyświetlić menu ustawień, kliknij „Otwórz na LAN”, a następnie po wyświetleniu opcji gry LAN wybierz „Zezwalaj na kody: WŁ.”, jak widać na powyższym zrzucie ekranu.

Po włączeniu kodów możesz użyć poleceń konsoli, aby zmienić ustawienie trudności pomimo blokady. Wróć do gry i naciśnij klawisz „T”, aby otworzyć okno czatu/konsolę.

1627975238 621 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Wpisz polecenie „/trudność pokojowa”, aby zmienić poziom trudności. (Oznaczenia poziomów trudności to odpowiednio „spokojny”, „łatwy” i „trudny” lub „0”, „1”, „2”).


Teraz, gdy ponownie zajrzysz do menu ustawień, zobaczysz, że poziom trudności został dostosowany na podstawie parametru polecenia konsoli.

1627975238 593 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Pamiętaj jednak, że poziom trudności jest nadal zablokowany. Poza otwarciem gry w sieci LAN i włączeniem kodów za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz grę, aby wprowadzić dowolne zmiany, nie będziesz w stanie dostosować poziomu trudności.

Jeśli chcesz dokonać tylko jednej zmiany, na przykład jeśli odkryjesz, że nie podoba ci się wyższy poziom trudności i chcesz po prostu cofnąć go na stałe do niższego poziomu, ta sztuczka jest idealna i nie wymaga żadnego zewnętrznego oprogramowania; zmiana będzie trwała przez pewien czas, nawet jeśli opuścisz grę i utracisz włączony tryb oszukiwania otwartego na LAN. Jeśli chcesz odblokować samą blokadę (a nie tylko dostosować ustawienie za kulisami za pomocą polecenia konsoli), musisz użyć edytora poziomów Minecraft.

Odblokowanie blokady poziomu trudności

Podczas gdy wcześniej opisana sztuczka bez dodatkowego oprogramowania będzie prawdopodobnie wystarczająca dla większości ludzi, którzy chcą tylko raz zmienić ustawienie trudności, dla tych z was, którzy lubią dostosowywać poziom trudności w locie bez uciekania się do poleceń konsoli, a następnie bardziej trwałą poprawkę jest w porządku.

Aby wprowadzić trwałe zmiany w trybie blokady, musisz edytować rzeczywisty plik gry, level.dat. Nie możesz jednak po prostu uderzyć pliku w edytorze tekstu, ponieważ Minecraft używa określonego formatowania znanego jako Named Binary Tag (NBT). W tym celu musimy odwołać się do narzędzia, które możesz przypomnieć z poprzedniego samouczka Minecrafta, Jak zmienić świat Minecrafta z Survival na Creative na Hardcore, NBTExplorer.

NBTExplorer to darmowa, wieloplatformowa platforma zaprojektowana specjalnie do edycji plików gier Minecraft opartych na NBT. Wersje dla systemów Windows, Mac i Linux znajdziesz na strona NTBExplorer GitHub lub przeczytaj więcej na ten temat na oficjalny wątek na forach Minecraft.


Uwaga: Chociaż ta technika jest bardzo bezpieczna i bardzo mało prawdopodobne, aby uszkodzić Twoje dane,zawsze wykonaj kopię zapasową danych ze świata przed ich edycją. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym tworzenia kopii zapasowych danych Minecrafta tutaj.

Pobierz i uruchom aplikację. Domyślnie szuka danych światowych w domyślnym folderze zapisów Minecrafta, ale jeśli chcesz edytować zapis znajdujący się poza domyślnym katalogiem, zawsze możesz go wyszukać za pomocą polecenia Plik -> Otwórz, aby zlokalizować plik.

1627975239 199 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Nasz świat testowy dla tego samouczka nazywa się, wystarczająco twórczo, „Testem blokady I”. Aby uzyskać dostęp do ustawienia blokady trudności, rozwiń zarówno wpis dotyczący pliku zapisu, który chcesz edytować, jak i kolejny wpis „level.dat”, jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

1627975239 734 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft

Wpis, którego szukamy, wśród dziesiątek znalezionych w pliku level.dat, znajduje się na samej górze: „Zablokowany poziom trudności”. Wartość domyślna to „0” lub odblokowane; zmienia się na „1”, gdy zablokujesz ustawienie trudności w grze.

Aby trwale odblokować ustawienie trudności, wystarczy dwukrotnie kliknąć wpis „Trudność odblokowana” i zmienić „1” na „0”. Kiedy skończysz, upewnij się, że zapisałeś zmiany za pomocą Plik->Zapisz (CTRL+S lub równoważny skrót klawiaturowy w Twoim systemie). Załadujmy naszą grę z powrotem i sprawdź ustawienia trudności.

1627975239 847 Jak odblokowac trudnosc mapy Minecraft


Ustawienie wyboru trudności jest odblokowane i możemy swobodnie zmieniać ustawienie trudności bez uciekania się do poleceń konsoli lub edycji plików.

Masz duże lub małe pytanie dotyczące Minecrafta? Wyślij nam e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?