Skip to content

Jak odszyfrować i zgrać płyty DVD za pomocą hamulca ręcznego?

31 de lipiec de 2021
handbrakedvdlede 650

Masz w domu mnóstwo płyt DVD, ale nawet nie pamiętasz, kiedy ostatnio widziałeś odtwarzacz DVD, a Twój laptop nie ma już nawet napędu. Czas unowocześnić swoją kolekcję. Tutaj pokażemy Ci, jak zgrać DVD na komputer za pomocą szwajcarskiego scyzoryka narzędzi do konwersji wideo: hamulca ręcznego.

Krok zero: Zainstaluj hamulec ręczny i libdvdcss, aby odszyfrować płyty DVD

Głównym narzędziem, którego będziemy używać do zgrywania płyt DVD, jest Hamulec ręczny, który możesz pobrać tutaj. Po wyjęciu z pudełka hamulec ręczny może zgrać każdą płytę DVD, która nie jest chroniona przed kopiowaniem… ale prawie wszystkie płyty DVD kupione w sklepie kopia zabezpieczona. Obejście tego jest dziwnie szarą strefą legalnie, mydlane aplikacje, takie jak Handbrake, nie mogą legalnie zawierać oprogramowania potrzebnego do odszyfrowania płyt DVD chronionych przed kopiowaniem. Możesz jednak pobrać go osobno — o ile używasz tego tylko do oglądania filmu na swoim komputerze i nie rozpoczynasz działalności związanej z bootlegowaniem, obiecujemy, że nie powiemy ci o tym.

Będziemy używać darmowej biblioteki odtwarzania DVD o nazwie libdvdcss. Pozwoli to Handbrakeodczytać zaszyfrowane płyty DVD i zgrać je na komputer. Proces jest nieco inny dla użytkowników systemów Windows i Mac, więc każdy z nich omówimy osobno. Zauważ, że nie musisz tego robić za każdym razem, gdy zgrywasz DVD — po zainstalowaniu libdvdcss możesz przejść do kroku pierwszego za każdym razem, gdy zgrywasz nową płytę.

Jak zainstalować libdvdcss w systemie Windows

Najpierw musisz pobrać libdvdcss na swój komputer. W przypadku 32-bitowych wersji systemu Windowspobierz tę wersję. 64-bitowi użytkownicy powinni pobierz tę wersję. Jeśli nie masz pewności, którą wersję systemu Windows posiadasz, zapoznaj się z tym artykułem.

1627752725 227 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Skopiuj plik .dll do folderu programu Handbrake. Jeśli użyłeś domyślnych ustawień instalacji, powinno to znajdować się w C:Program FilesHandbrake.

1627752725 366 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego


Następnie Handbrake będzie mógł odczytać zaszyfrowane płyty DVD.

Jak zainstalować libdvdcss na macOS

Instalacja libdvdcss jest nieco bardziej skomplikowana na macOS, ponieważ El Capitan wprowadził funkcję bezpieczeństwa o nazwie Ochrona integralności systemuto nie pozwoli ci zainstalować libdvdcss bez niewielkiej pomocy. Jeśli jesteś na Yosemite lub starszym, możesz pobierz plik pakietu libdvdcss tutaji kliknij go dwukrotnie, aby go zainstalować.

Jeśli jednak korzystasz z El Capitan lub nowszego, użyjemy narzędzia wiersza poleceń o nazwie Homebrew, aby je uzyskać. Jeśli nie znasz Homebrew, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak go zainstalować tutaj. Na szczęście wystarczy kilka poleceń terminala, aby zainstalować Homebrew, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Gdy skończysz, wróć tutaj.

Aby zainstalować libdvdcss, naciśnij Command + Space i wyszukaj Terminal, aby uruchomić okno wiersza poleceń. Następnie wpisz brew install libdvdcss i wciśnij Enter.

1627752725 404 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Homebrew pobierze i zainstaluje bibliotekę libdvdcss. Gdy wrócisz do wiersza poleceń, biblioteka zostanie zainstalowana.

1627752725 945 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Po zakończeniu hamulec ręczny powinien być w stanie odczytać wszystkie zaszyfrowane dyski DVD.

Krok pierwszy: otwórz DVD w hamulcu ręcznym

Po zainstalowaniu libdvdcss nadszedł czas na zgrywanie. Otwórz hamulec ręczny i wybierz napęd DVD z wyświetlonego paska bocznego.

1627752725 688 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego


Handbrake zajmie chwilę, aby zeskanować tytuły na twoim DVD. Poczekaj, aż ten proces się zakończy. Powinno to zająć tylko chwilę. Jeśli libdvdcss nie został zainstalowany niepoprawnie, zobaczysz błąd mówiący, że zamiast tego nie można odczytać płyty.

1627752725 177 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Nie bój się skomplikowanego okna hamulca ręcznego — większość z nich powinna być całkiem prosta. Po otwarciu dysku DVD przejdź do menu rozwijanego „Tytuł” ​​i wybierz tytuł, który chcesz zgrać. Domyślnie hamulec ręczny wybierze film, ale jeśli chcesz zgrać jakieś specjalne funkcje lub usunięte sceny, możesz tutaj zmienić cel, który chcesz zgrać. Możesz także zmienić rozdziały, które chcesz zgrać, jeśli chcesz tylko część filmu.

W obszarze Miejsce docelowe kliknij Przeglądaj, aby wybrać miejsce, w którym chcesz umieścić film po zgraniu.

1627752726 601 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Krok drugi: wybierz swoje ustawienie jakości

Następnie musisz zdecydować o jakości pliku wyjściowego. Im wyższa jakość filmu, tym więcej miejsca zajmie na dysku twardym. Jeśli masz wiedzę techniczną, możesz użyć kart Obraz, Wideo i Dźwięk, aby dostosować te ustawienia, ale większość ludzi wystarczy kliknąć tylko jedno: ustawienie wstępne.

Po prawej stronie okna hamulca ręcznego zobaczysz wybór ustawień wstępnych (jeśli ich nie widzisz, przeciągnij róg okna hamulca ręcznego i rozwijaj go, aż to zrobisz). Istnieją ustawienia wstępne dla prawie wszystkiego, czego możesz potrzebować: Apple TV, telefony z Androidem, PlayStation i wiele innych. Jeśli oglądasz na komputerze, użyj jednego z ustawień wstępnych „Ogólne” — „Szybko” i „Bardzo szybko” będą miały niską jakość, ale mały rozmiar, natomiast „HQ” i „Super HQ” będą miały wyższą jakość, ale zajmują więcej miejsca. więcej przestrzeni.

1627752726 920 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego


Jeśli zgrywasz płytę DVD sprzedawaną w USA, wybierz ustawienie wstępne 480p. Europejskie płyty DVD mają zwykle 576p. Nie wybieraj większych ustawień wstępnych, takich jak 720p lub 1080p dla płyt DVD — nie poprawią one wyglądu Twojego wideo, tylko powiększą plik.

Krok trzeci: Rozpocznij zgrywanie!

Po wybraniu tytułu i ustawienia wstępnego kliknij Rozpocznij kodowanie u góry okna. Następnie zjedz przekąskę.

1627752726 59 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Na dole zobaczysz pasek postępu, który poinformuje Cię, ile czasu pozostało Ci w ripie. Zgrywanie wyższej jakości zajmie więcej czasu, więc zechcesz pozwolić swojemu komputerowi działać przez jakiś czas.

1627752726 930 Jak odszyfrowac i zgrac plyty DVD za pomoca hamulca recznego

Po zakończeniu zgrywania powinieneś być w stanie kliknąć go dwukrotnie, aby go obejrzeć! Lub, jeśli używasz programu biblioteki filmów, takiego jak Plex, śmiało dodaj film do swojej biblioteki.

POLECANE STANOWISKA

Co zrobić, jeśli zapomnisz hasła do iPhone'a lub iPada?
Co zrobić, jeśli zapomnisz hasła do iPhone’a lub iPada?

Jak sprawdzić, czy Twój dostawca usług internetowych ogranicza Twoje połączenie internetowe?
Jak sprawdzić, czy Twój dostawca usług internetowych ogranicza Twoje połączenie internetowe?

Jak można ominąć szyfrowanie za pomocą zamrażarki?
Jak można ominąć szyfrowanie za pomocą zamrażarki?

Czy Twój iPhone może zostać zhakowany?
Czy Twój iPhone może zostać zhakowany?

Jak złe są wady procesorów AMD Ryzen i Epyc?
Jak złe są wady procesorów AMD Ryzen i Epyc?

Jak skonfigurować domowy serwer multimediów, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia?
Jak skonfigurować domowy serwer multimediów, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia?

Czy ten post był pomocny?