Skip to content

Jak odtwarzać dźwięk Bluetooth tylko z określonej aplikacji na Galaxy S8?

28 de lipiec de 2021
1494606019 picsay 650x300

Bluetooth 5.0 jest taki fajny. Pozwala robić rzeczy z dźwiękiem Bluetooth, które były na naszych listach życzeń od dłuższego czasu – na przykład oddzielić dźwięk od określonej aplikacji (powiedzmy, Muzyka) i odtwarzać go tylko przez połączenie Bluetooth, zachowując inne dźwięki z multimediów (takie jak dźwięki nawigacji ) na telefonie.

Galaxy S8 to pierwszy telefon, który ma tę funkcję, więc prawdopodobnie jest nowy dla wielu użytkowników – w rzeczywistości założę się, że jest spory udział użytkowników S8, którzy mogą nawet nie wiedzieć, że ta funkcja istnieje! Oto, co to jest i jak go włączyć.

W S8 ta funkcja nosi nazwę „Aplikacja oddzielnego dźwięku” i na pierwszy rzut oka jest trochę myląca, co to w ogóle oznacza – dopiero po zagłębieniu się w to zaczyna mieć sens. Aby rozpocząć, rozwiń obszar powiadomień i dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu.

Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

W menu Ustawienia przejdź do Dźwięki i wibracje.

1627495117 190 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

Przewiń do samego dołu i wybierz Oddzielna aplikacja dźwiękowa.

1627495117 753 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

Śmiało i dotknij przełącznika w prawym górnym rogu, aby aktywować funkcję. Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz wybrać aplikację i urządzenie audio. Dotknij „Wybierz”.

1627495117 868 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na


Tutaj musisz wybrać swoją aplikację – w tym samouczku używam Muzyki Google Play.

1627495117 966 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

W następnym kroku zostaniesz poproszony o wybranie urządzenia wyjściowego – pamiętaj, że w tym momencie urządzenie Bluetooth musi być podłączone (pokaże się tylko wtedy, gdy jest podłączone), więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to .

1627495117 278 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

Po wybraniu zarówno aplikacji, jak i urządzenia wyjściowego, wszystko powinno być ustawione. Aby się jednak upewnić, zacznij grać w coś z aplikacji wybranej powyżej, a następnie ponownie opuść obszar powiadomień.

Stuknij w „Wyjście audio” i upewnij się, że wybrano „Mój telefon” – w zasadzie zapewni to, że wybrana aplikacja jest jedyną rzeczą, która może wysyłać dźwięk multimedialny do urządzenia Bluetooth, a wszystkie inne aplikacje będą odtwarzać przez telefon.

1627495117 496 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na1627495118 550 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

Uwaga: dźwięk powiadomień to nie to samo, co dźwięk multimediów, więc nadal będzie przesyłany przez urządzenie Bluetooth.

Warto również zauważyć, że jeśli w dowolnym momencie masz podłączone to konkretne urządzenie Bluetooth i chcesz, aby inna aplikacja (poza wstępnie wybraną w aplikacji Osobny dźwięk) odtwarzała dźwięk multimedialny przez Bluetooth, musisz wybrać urządzenie Bluetooth jako podstawowe źródło wyjściowe. Możesz to łatwo zrobić, gdy urządzenie odtwarza dźwięk, pociągając obszar powiadomień, dotykając „Wyjście audio” i wybierając aktualnie podłączone urządzenie Bluetooth. Spowoduje to odtworzenie wszystkich dźwięków multimedialnych przez połączenie Bluetooth.

1627495118 779 Jak odtwarzac dzwiek Bluetooth tylko z okreslonej aplikacji na

Czy ten post był pomocny?