Skip to content

Jak odtwarzać muzykę na wielu głośnikach Amazon Echo (takich jak Sonos)

17 de lipiec de 2021
1626520607 image 1024x469 1

Amazon jest trochę spóźniony na imprezę audio w całym domu. Ekosystemy, takie jak AirPlay i Sonos, przez jakiś czas je pokonały, ale Amazon w końcu dodał możliwość odtwarzania muzyki na wielu Echos jednocześnie. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak skonfigurować system w całym domu za pomocą głośników Echo.

Aby rozpocząć konfigurację całego domu, potrzebujesz tylko dwóch lub więcej głośników Amazon Echo, Echo Dot lub Echo Show. Obecnie zupełnie nowa funkcja audio w całym domu jest dostępna tylko dla tych trzech głośników wyprodukowanych przez Amazon – ale nie martw się, jeśli masz urządzenie Alexa innej firmy, takie jak Eufy Genie. Amazon ma narzędzia programowe, które pomagają producentom głośników innych firm zintegrować ich głośniki z konfiguracją całego domu Alexa. Narzędzia są obecnie w fazie rozwoju, a do końca roku powinny pojawić się aktualizacje dla głośników innych niż Echo.

Mając pod ręką dwa lub więcej głośników Echo, przejdźmy do bezbolesnego procesu konfiguracji. Upewnij się, że głośniki są włączone, podłączone do tej samej sieci i mają łatwe do przeanalizowania pseudonimy, więc grupowanie ich jest bezbolesne. Jeśli nigdy nie zawracałeś sobie głowy zmienianiem nazw produktów Echo z domyślnego nazewnictwa (co jest niejednoznaczne, jak „Jason’s Echo Dot”, „Jason’s Second Echo Dot”), zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym zmiany nazw wszystkich urządzeń Echo na bardziej opisowe nazwy.

Następnie otwórz aplikację Amazon Alexa na telefonie lub tablecie albo naciśnijalexa.amazon.comz przeglądarki po zalogowaniu się na swoje konto Amazon, aby zakończyć konfigurację. Oba mają identyczne menu i identyczne kroki (ale nasze zrzuty ekranu poniżej pochodzą z aplikacji na iOS).

Najpierw dotknij ikony menu, aby wyświetlić menu nawigacyjne po lewej stronie.

1626520605 356 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

Następnie wybierz „Ustawienia” z paska bocznego.

1626520605 167 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak


Przewiń w dół w menu Ustawienia, aż zobaczysz wpis „Grupy audio”. Wybierz jedyny wpis w tej grupie: „Muzyka Multi-Room”.

1626520605 987 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

Na ekranie konfiguracji grupy wybierz nazwę grupy wraz z listą urządzeń Echo należących do tej grupy. Stuknij w „Wybierz nazwę grupy” u góry.

1626520606 550 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

Nie wpisujesz jednak nazwy ręcznie. Zamiast tego wybierz żądaną nazwę z bardzo dobrze wypełnionej listy potencjalnych nazw grup. Pierwszą grupą, którą powinieneś stworzyć, jest „Wszędzie”, aby natychmiast ujednolicić system audio w całym domu.

1626520606 159 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

Następnie sprawdź wszystkie swoje urządzenia Echo (w końcu jest to konfiguracja „Wszędzie”), a następnie kliknij „Utwórz grupę”.

1626520606 838 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

W tym momencie, jeśli wszystko, czego chciałeś, to zsynchronizowane każde Echo, gotowe. W przeciwnym razie możesz ponownie kliknąć „Utwórz grupę” na ekranie Grupy wyświetlonym po zakończeniu tworzenia pierwszej grupy i utworzyć dodatkowe grupy (takie jak „na górze”, „na dole”, „na zewnątrz” itd.).

1626520606 877 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

Po utworzeniu grupy „Wszędzie” nadszedł czas na przetestowanie systemu. Składnia systemu audio w całym domu to „Alexa, graj [valid audio source command], [group name]”. W momencie premiery poprawnymi źródłami dźwięku są Amazon Music, TunIn, iHeartRadio i Pandora (po drodze obsługa Spotify i SiriusXM), więc każde polecenie, którego wcześniej używałeś z wyżej wymienionymi usługami, będzie działać z systemem muzycznym multi-room.


Na przykład proste powiedzenie „Alexa, zagraj w Guns 'N Roses” na pojedynczym Echo, a jeśli jesteś subskrybentem Prime, zbierze listę odtwarzania Guns 'N Roses z biblioteki muzycznej Amazon Prime. Teraz możesz po prostu dołączyć polecenie do „Alexa, zagraj w Guns 'n Roseswszędzie”, aby dopasować nazwę grupy, którą właśnie utworzyliśmy.

1626520606 442 Jak odtwarzac muzyke na wielu glosnikach Amazon Echo takich jak

I boom, tak po prostu, jedna zunifikowana playlista jest przesyłana strumieniowo do wszystkich dostępnych urządzeń Echo zsynchronizowanych ze sobą. Niezależnie od tego, czy lubisz hard rock z lat 80. czy instrumentalne z lat 80., cały dom możesz wypełnić ulubionymi utworami za pomocą jednego polecenia głosowego.

Czy ten post był pomocny?