Skip to content

Jak odtwarzać nagrane mobilne audio (.AMR) w Evernote bez RealPlayerPlay

7 de lipiec de 2021
image247 1024x358 1

Jeśli kiedykolwiek utworzyłeś notatkę głosową w kliencie mobilnym Evernote, a następnie próbowałeś odtworzyć pliki za pomocą Evernote na pulpicie systemu Windows, prawdopodobnie widziałeś nieprzyjemny komunikat, który mówi Ci, aby zainstalować RealPlayer. Tak, jakbyśmy tego chcieli!

Komunikat mówi „Aby odtwarzać notatki dźwiękowe przy użyciu mobilnego formatu audio AMR, musisz zainstalować odtwarzacz audio, taki jak RealPlayer, który obsługuje pliki AMR. Biorąc pod uwagę fakt, że przycisk faktycznie prowadzi do strony głównej RealPlayer, należy się zastanowić, dlaczego Evernote zdecydowało się użyć tego formatu do mobilnego nagrywania dźwięku zamiast otwartego formatu, który można odtwarzać bezpośrednio.

Zamiast tego skonfigurujemy VLC do odtwarzacza plików .AMR, a następnie użyjemy hackowania rejestru, aby zmusić Evernote do rozpoznania VLC jako odtwarzacza plików .AMR.

Uwaga: istnieje pewna szansa, że ​​nie zobaczysz tego komunikatu, a Twój komputer może być poprawnie skonfigurowany. W takim razie dlaczego czytasz ten artykuł? Sprawdź How-To Geek ETC, aby uzyskać zabawne linki.

Przypisz VLC do odtwarzania plików .AMR

Zanim zrobisz cokolwiek innego, upewnij się, że masz VLC zainstalowany na twoim komputerze. W końcu to szwajcarski scyzoryk wśród odtwarzaczy multimedialnych.


Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to zapisać załącznik na pulpicie, otwierając notatkę i wybierając Plik -> Zapisz załączniki i zapisując go na pulpicie.

1625680221 237 Jak odtwarzac nagrane mobilne audio AMR w Evernote bez RealPlayerPlay

Jeśli ikona typu pliku jest pusta, tak jak moja, oznacza to, że VLC nie jest obecnie przypisany jako domyślny odtwarzacz dla tego typu pliku.

Uwaga: przypisanie typu pliku mogło już nastąpić podczas instalacji VLC, ale może nie. Jeśli tak, przejdź dalej.

1625680221 42 Jak odtwarzac nagrane mobilne audio AMR w Evernote bez RealPlayerPlay

Jeśli klikniesz plik prawym przyciskiem myszy i wybierzesz Otwórz za pomocą, możesz wybrać odtwarzacz multimedialny VLC z listy i zaznacz pole „Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego rodzaju pliku”.

1625680221 544 Jak odtwarzac nagrane mobilne audio AMR w Evernote bez RealPlayerPlay

Skonfiguruj hack rejestru, aby zmusić Evernote do odtwarzania .AMR w VLC

Jeśli w tym momencie możesz odtwarzać swoje pliki bezpośrednio w Evernote, ciesz się. Wszystko dobrze. Jeśli nie, otwórz regedit.exe za pomocą pola wyszukiwania lub uruchamiania menu Start i przejdź do następującego klucza:

HKEY_CURRENT_USER Oprogramowanie Klasy

Tam będziesz chciał utworzyć klucz o nazwie .amr, klikając prawym przyciskiem myszy Klasy i wybierając Nowy -> Klucz. Następnie utwórz jeden pod nazwą OpenWithList, a drugi pod nazwą vlc.exe.

1625680222 749 Jak odtwarzac nagrane mobilne audio AMR w Evernote bez RealPlayerPlay


Lub… możesz po prostu pobrać ten plik, rozpakować go i kliknąć go dwukrotnie, aby wprowadzić informacje do rejestru.

Pobierz VLC .amr Evernote Fix Registry Hack z howtogeek.com

Uruchom ponownie Evernote

Jest to prawdopodobnie rozsądne, aby robić to co jakiś czas, ale będziesz chciał całkowicie wyjść z Evernote, wybierając Plik -> Zakończ lub wybierając go z ikony na pasku zadań.

1625680222 201 Jak odtwarzac nagrane mobilne audio AMR w Evernote bez RealPlayerPlay

Po ponownym uruchomieniu Evernote powinno być możliwe dwukrotne kliknięcie dowolnego mobilnego pliku audio i odtworzenie go w VLC.

1625680222 462 Jak odtwarzac nagrane mobilne audio AMR w Evernote bez RealPlayerPlay

Po raz kolejny hacki rejestru uratowały dzień. Przynajmniej na moim komputerze.

Czy ten post był pomocny?