Skip to content

Jak odwołać dostęp do Face ID dla aplikacji

31 de lipiec de 2021
img 5bb28e6ccd7ff

Face ID to świetny dodatek do iPhone’a i iPada, a za każdym razem działa jak magia. Ale podobnie jak wcześniej Touch ID, może być konieczne uniemożliwienie aplikacjom korzystania z niego. Oto jak to zrobić.

Jeśli zezwolono aplikacji innej firmy na używanie Face ID jako mechanizmu uwierzytelniania, może to być świetne, aby ułatwić i przyspieszyć logowanie się do czegokolwiek, od aplikacji bankowej do listy zakupów. Może się jednak zdarzyć, że zechcesz cofnąć to uprawnienie. Bez względu na powód Twojej decyzji, uniemożliwienie aplikacji korzystania z Face ID wymaga zaledwie kilku dotknięć.

Odwoływanie dostępu za pomocą ustawień Face ID i kodu dostępu

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia, a następnie dotknij „Identyfikator twarzy i kod dostępu”.

1627754564 164 Jak odwolac dostep do Face ID dla aplikacji

Po wprowadzeniu kodu dostępu, aby uzyskać dostęp, dotknij „Inne aplikacje”.

Jak odwolac dostep do Face ID dla aplikacji

Tutaj zobaczysz listę wszystkich aplikacji, które zażądały dostępu do Face ID, a także jej aktualny stan. Przełącznik po prawej stronie nazwy aplikacji wskazuje, czy aplikacja ma obecnie dostęp do Face ID, czy nie. Przełącz dowolną aplikację, dla której chcesz cofnąć dostęp.

1627754564 78 Jak odwolac dostep do Face ID dla aplikacji

Odwołaj dostęp za pomocą ustawień aplikacji

Inną metodą osiągnięcia tego samego wyniku jest ponowne otwarcie aplikacji Ustawienia, przewijanie w dół, aż znajdziesz nazwę aplikacji, dla której chcesz odwołać identyfikator twarzy, a następnie dotknij jej.

1627754564 497 Jak odwolac dostep do Face ID dla aplikacji


Tutaj znajdziesz wszystkie uprawnienia tej aplikacji. Aby usunąć dostęp do Face ID, przełącz przełącznik do pozycji „wył.”.

1627754564 981 Jak odwolac dostep do Face ID dla aplikacji

Czy ten post był pomocny?