Skip to content

Jak odzyskać kontrolę nad przejętym kontem na Twitterze?

17 de lipiec de 2021
img 59c010ea42624 1024x469 1

Ktoś zalogował się na twoje konto na Twitterze i to nie ty. Prawdopodobnie są spamerem, który ma nadzieję zasypać Twoich obserwujących śmieciami, lub „hakerem” (w bardzo luźnym znaczeniu), któremu płaci się za śledzenie innych kont. Możliwe, że celowo celują w ciebie i mają nadzieję, że źle wyglądasz. Niezależnie od okoliczności, chcesz wyrzucić ich z konta podwójnie. Oto jak.

Krok pierwszy: miej oko na swój e-mail

Twitter nie jest obcy próbom przejęcia, więc firma ma kilka wewnętrznych wyzwalaczy do wykrywania nietypowych zachowań. Jednym z nich jest powiadomienie e-mail o każdym nowym logowaniu przez sieć lub aplikację na Twitterze. Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

1626524305 781 Jak odzyskac kontrole nad przejetym kontem na Twitterze

Teraz, odkąd mieszkam w Teksasie i nie mam iPhone’a, szanse są całkiem dobre, że ktokolwiek zalogował się z Kalkuty przez aplikację Twitter na iPhone’a, to nie ja. Czas na trochę podstawowych zabezpieczeń.

Oczywiście ten krok (i zmiana hasła) nie pomoże, jeśli ktoś uzyskał również dostęp do Twojego konta e-mail. Ale jeśli tak jest, masz większe zmartwienia niż Twitter.

Krok drugi: Zmień hasło

Ten krok powinien być dość oczywisty. Zanim zrobisz cokolwiek innego, zmień swoje hasło. Otwórz witrynę Twittera w przeglądarce na komputerze stacjonarnym lub laptopie. (możesz to zrobić również z telefonu, to tylko trochę kłopotliwe: otwórz Twitter.com w „widoku pulpitu” i powiększ.)

1626524306 518 Jak odzyskac kontrole nad przejetym kontem na Twitterze


Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Ustawienia i prywatność” w wyskakującym menu. Kliknij „Hasło” w lewej kolumnie.

1626524306 497 Jak odzyskac kontrole nad przejetym kontem na Twitterze

Wpisz swoje obecne hasło w pierwszym polu, a następnie swoje nowe hasło w drugim i trzecim polu. Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących bezpieczniejszego hasła (a po prostu możesz, ponieważ Twoje konto zostało właśnie przejęte), zapoznaj się z tym przewodnikiem How-To Geek na ten temat.

Krok trzeci: cofnij dostęp do istniejących sesji

Niestety zmiana hasła nie spowoduje automatycznego wylogowania aplikacji i przeglądarek, które są już zalogowane, nawet jeśli używają do tego nieaktualnych danych logowania.

W menu Ustawienia i prywatność kliknij „Twoje dane na Twitterze” w lewej kolumnie. Musisz ponownie wprowadzić hasło, a następnie kliknąć „Potwierdź”.

1626524306 258 Jak odzyskac kontrole nad przejetym kontem na Twitterze

Ta strona pokaże Ci wszystkie Twoje różne dane osobowe, a także historię logowania. Przewiń w dół na środek strony do sekcji oznaczonej „Historia logowania”. Kliknij link „Zobacz swoje ostatnie 45 logowań”.

1626524306 352 Jak odzyskac kontrole nad przejetym kontem na Twitterze

W tym widoku możesz zobaczyć 45 ostatnich przypadków, w których aplikacje lub witryny Twittera korzystały z zapisanych danych logowania, aby uzyskać dostęp do usługi. (Każdy z nich niekoniecznie jest pełnym „loginem” z nazwą i hasłem, ponieważ większość aplikacji zapisuje te dane.) Moim zdaniem wyraźnie widzę dwa logowania od naszego tajemniczego użytkownika iPhone’a w Indiach, 6 września i ponownie 9 września. Pamiętaj, że informacje „Twitter dla iPhone’a”: to właśnie chcemy wiedzieć.


Kliknij „Aplikacje” w lewej kolumnie. Spowoduje to otwarcie listy wszystkich witryn i aplikacji, którym masz autoryzację dostępu do swojego konta i danych na Twitterze. Oczywiście w tym przypadku tonie byłty, który autoryzował dostęp.

1626524306 2 Jak odzyskac kontrole nad przejetym kontem na Twitterze

Znajdź aplikację lub usługę, którą zidentyfikowałeś jako punkt dostępu dla intruza na stronie „45 ostatnich logowań” i kliknij przycisk „Odwołaj”. W moim przypadku jest to aplikacja „Twitter dla iPhone’a”. Nie martw się, jeśli przypadkowo jest to jedna z aplikacji, z których korzystasz samodzielnie — wystarczy, że zalogujesz się ponownie z własnego urządzenia, tym razem przy użyciu nowszego, silniejszego hasła.

Krok czwarty: oczyść swoje konto

Teraz nadszedł czas, aby cofnąć wszelkie wybryki, jakie podjął nieznajomy, gdy miał dostęp do twojego konta. Sprawdź poniższe, aby sprawdzić, czy robisz coś, czego sam nie pamiętasz:

  • Nowe tweety i odpowiedzi
  • Nowe „chwile”
  • Prywatne wiadomości
  • Ulubione i „polubienia”
  • Nowo obserwowane konta

Nowo obserwowane konta i spam z prywatnych wiadomości to prawdopodobnie najczęstsze dodatki do Twojego konta, ponieważ są one najskuteczniejszym sposobem na nikczemną reklamę i płatnych obserwatorów. Po wyczyszczeniu tych tweetów na surowo, tak jak mama szoruje „tatuaż” z rąk mydłem do zmywarki, Twoje konto powinno wrócić do normy.

Jeśli chcesz temu zapobiec, możesz między innymi dodać uwierzytelnianie dwuskładnikowe do swojego konta na Twitterze. Sprawdź ten przewodnik How-To Geek na ten temat.

Kredyt obrazu: NeONMARKA

Czy ten post był pomocny?