Skip to content

Jak oglądać filmy z YouTube na Plex

3 de sierpień de 2021
watching fun

Dodałeś wszystkie swoje multimedia do serwera Plex i jest świetny, ale teraz chcesz oglądać swoje ulubione filmy z YouTube w tym samym interfejsie. Czy to jest możliwe? Tak!

Plex ma funkcję Watch Later, której można użyć do kolejkowania filmów, podobnie jak Pocket. Lub, jeśli wolisz, dostępna jest wtyczka innej firmy, która umożliwia przeglądanie subskrypcji YouTube bezpośrednio w interfejsie Plex.

Jest to miłe, jeśli Plex na HTPC jest głównym sposobem oglądania filmów, ale jest tu zaleta, nawet jeśli używasz skrzynki strumieniowej: YouTube jest okropny na Apple TV i Roku, ponieważ wymuszają interfejs internetowy na tych platformach. Plex działa o wiele lepiej na tych urządzeniach, więc wypróbuj to, jeśli masz problemy.

Zakładka PlexIt: Znajdź filmy na komputerze, oglądaj je na telewizorze

Powiedzieliśmy Ci, jak zapisać wideo w Plex do późniejszego przeglądania i jest to całkiem proste: przeciągnij bookmarklet na pasek zakładek w przeglądarce, a następnie kliknij go podczas oglądania wideo. Okazuje się, że jest to najłatwiejszy sposób na obejrzenie filmu z YouTube na Plex.

Po prostu otwórz wideo w przeglądarce, a następnie kliknij bookmarklet. Wyskakujące okienko dodaje wideo do kolejki Plex „Obejrzyj później”.

1627990138 565 Jak ogladac filmy z YouTube na


Możesz także udostępnić wideo znajomym Plex, jeśli chcesz, ale skupmy się tylko na Obejrzyj później. Znajdziesz go u dołu ekranu w najnowszych wersjach Plex.

1627990138 735 Jak ogladac filmy z YouTube na

Tutaj znajdziesz wszystkie filmy dodane do Twojej listy.

1627990138 859 Jak ogladac filmy z YouTube na

Po prostu wybierz cokolwiek, aby zacząć oglądać.

YouTube TV: przeglądaj swoje subskrypcje w YouTube

Sekcja Do obejrzenia jest łatwa w użyciu, ale nie pozwala na takie rzeczy, jak przeglądanie subskrypcji YouTube, gdy siedzisz przed telewizorem z uruchomionym klientem Plex. Na szczęście jest YouTube TV dla Plex, wtyczka umożliwiająca przeglądanie oraz oglądać filmy na YouTube.

Instalacja jest stosunkowo prosta. Najpierw, pobierz najnowszą wersję. Następnie wyodrębnij folder z katalogu ZIP, a następnie zmień jego nazwę tak, aby kończyła się na .bundle. Teraz przeciągnij ten folder do katalogu wtyczek Plex, który można znaleźć w systemie Windows, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań Plex, a następnie klikając polecenie „Otwórz folder wtyczek”.

1627990138 450 Jak ogladac filmy z YouTube na

Możesz także przeglądać bezpośrednio do folderu w następujących miejscach:

  • Okna: %LOCALAPPDATA%Plex Media ServerPlug-ins
  • System operacyjny Mac: ~/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins
  • Linux: $PLEX_HOME/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins

Po zainstalowaniu wtyczki przewiń w dół spód Plex na telewizorze.

1627990139 468 Jak ogladac filmy z YouTube na


Otwórz wtyczki i znajdziesz swój nowy kanał YouTube.Najpierw musisz autoryzować swoje konto Google.

1627990139 772 Jak ogladac filmy z YouTube na

Zostanie wyświetlony kod, który należy wprowadzić w google.com/urządzenie.

1627990139 517 Jak ogladac filmy z YouTube na

Możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu, na którym zalogowane jest Twoje konto Google: na telefonie, innym laptopie, to nie ma znaczenia. Gdy to zrobisz, będziesz mógł przeglądać swoje subskrypcje YouTube w Plex.

1627990139 108 Jak ogladac filmy z YouTube na

Możesz oglądać filmy właśnie tam.

1627990139 466 Jak ogladac filmy z YouTube na

Będziesz mieć również dostęp do swoich playlist YouTube, lubianych filmów i historii oglądania. To świetny sposób na obejrzenie kilku filmów na koniec dnia, więc ciesz się.

Czy ten post był pomocny?