Skip to content

Jak oglądać lokalne pliki wideo na swoim Roku

27 de lipiec de 2021
1627403903 roku featured

Roku to urządzenie do przesyłania strumieniowego… i niewiele więcej. Na pokładzie nie ma miejsca na dysku twardym na osobiste filmy, a większość modeli nie ma nawet portu USB na dyski zewnętrzne. Nie oznacza to jednak, że nie możesz odtwarzać własnych filmów, słuchać własnej muzyki lub przeglądać kolekcja zdjęć.

Jeśli próbujesz jak najlepiej wykorzystać swój Roku, powinieneś poznać opcje przesyłania strumieniowego mediów lokalnych. Masz cztery główne opcje: konfiguracja serwera DLNA, korzystanie z Plex, korzystanie z kopii lustrzanej ekranu lub korzystanie z dysku USB (w Rokusie, który go obsługuje).

Zmień swój komputer w serwer DLNA: działa ze wszystkimi Rokusami, w większości prostymi

ten Odtwarzacz multimedialny Roku jest dołączony do niektórych odtwarzaczy Roku i można go bezpłatnie pobrać dla wszystkich innych. To narzędzie umożliwia odtwarzanie lokalnych multimediów w sieci przy użyciu standardu DLNA.

Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku

Nie panikuj — to nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Każdy komputer można szybko skonfigurować jako serwer DLNA, umożliwiając dowolnemu Roku w tej samej sieci strumieniowe przesyłanie z niego multimediów. Powiedzieliśmy Ci, jak zmienić komputer w serwer multimediów DLNA, korzystając z opcji wbudowanych w system Windows, a także korzystając z bezpłatnego oprogramowania, takiego jakSerwer multimediów PS3 dla systemów Windows, macOS i Linux. Po prostu kliknij ten przewodnik, a po udostępnieniu filmów otwórz Roku Media Player, aby zobaczyć wszystkie swoje filmy, muzykę i zdjęcia.

1627403902 920 Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku

Możesz szybko przeglądać i odtwarzać dowolne multimedia, które zostały legalnie nabyte przez lata.

1627403902 675 Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku


Nie jest to najlepszy interfejs na świecie, ale łatwo wykonuje swoją pracę, dlatego zalecamy go w pierwszej kolejności.

Plex: Działa ze wszystkimi Rokusami, wymaga pewnej konfiguracji

1627403902 740 Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku

Konfiguracja serwera DLNA jest szybka, ale interfejs Roku Media Player pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście jest Kanał Plex dla Roku.

Skonfiguruj serwer Plex i możesz przeglądać multimedia z pięknego interfejsu, wraz z notatkami pokazowymi i wieloma innymi. To trochę bardziej zaangażowane, ale wyniki są tego warte, jeśli masz bibliotekę filmów i programów, do których będziesz regularnie uzyskiwać dostęp.

Odbij swój ekran: szybko, ale potencjalnie błędnie

Czy konfiguracja serwerów brzmi jak więcej pracy, niż chcesz w tej chwili? Cóż, możesz zamiast tego wykonać kopię lustrzaną ekranu swojego urządzenia z systemem Windows lub Android na swoim Roku. Ta funkcja jest domyślnie włączona na wszystkich najnowszych urządzeniach Roku, ale możesz przejść do Ustawienia> System> Screen Mirroring, aby to sprawdzić.

1627403902 132 Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku

Po włączeniu tej funkcji możesz korzystać z usługi Miracast wbudowanej w systemy Android i Windows, aby wyświetlać na ekranie telewizora wszystko, co znajduje się na urządzeniu, wraz z dźwiękiem. To szybki sposób na oglądanie filmów, muzyki lub zdjęć na telewizorze. Minus: nie działa z urządzeniami Apple i może być błędny w zależności od konfiguracji Wi-Fi. Nie użylibyśmy tego do oglądania pełnometrażowego filmu, ale jeśli chcesz tylko pochwalić się krótkim klipem, będzie to najszybsza opcja.

Podłącz dysk USB: bardzo prosty, ale oferowany tylko przez niektóre urządzenia

W końcu dochodzimy do najprostszej opcji: odtwarzania multimediów z pamięci USB lub zewnętrznego dysku twardego. Dlaczego zostawiać to na koniec? Patrząc na cały asortyment Roku, zauważysz, że 100 USD Ultra to jedyny model, który obecnie to oferuje, a zdecydowana większość użytkowników Roku wybiera tańszy model.


Ale jeśli jesteś użytkownikiem Roku, jest dobra wiadomość: możesz podłączyć dysk zewnętrzny, a pojawi się to wyskakujące okienko.

1627403902 676 Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku

Spowoduje to otwarcie Roku Media Player, z którego możesz przeglądać swój dysk i otwierać dowolne pliki wideo, muzyczne lub zdjęcia, które na nim masz.

1627403903 992 Jak ogladac lokalne pliki wideo na swoim Roku

Jest szybki i działa — nawet jeśli interfejs nie jest doskonały. Czasami to wszystko, czego potrzebujesz.

Czy ten post był pomocny?