Skip to content

Jak oglądać telewizję na żywo na komputerze, konsoli do gier i innych urządzeniach za pomocą HDHomeRun

29 de lipiec de 2021
img 59a85671051cb

Nie ma nic lepszego niż darmowa telewizja za pomocą anteny. Ale czy nie byłoby miło, gdybyś mógł oglądać transmisję na żywo na swoim komputerze, tablecie lub Xboksie? Dzięki prostemu sprzętowi możesz.

Karty tunera i zewnętrzne pudełka nie są dokładnie nową technologią, ale technologia i łatwość użytkowania przesunęły się o lata świetlne. To, co kiedyś było ogromnym kłopotem, teraz jest sprawą typu „plug and play”, którą możesz skonfigurować i cieszyć się w ciągu kilku minut.

Tak więc uzbrojony w antenę (lub abonament kablowy) i Tuner TV HomeRun z Silicon Dust, możesz przesyłać na żywo lokalne transmisje telewizyjne na każdym urządzeniu w domu. Piękno systemu HomeRun, w przeciwieństwie do zakupu karty tunera do komputera, polega na tym, że jest to całkowicie samodzielna jednostka, która działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez konieczności uruchamiania komputera, aby inne urządzenia w sieci miały dostęp do Strumień telewizyjny.

HomeRun jest dostępny w trzech wersjach: Połączenie HDHomeRun (~80 USD), Rozszerzenie HDHomeRun(~150 USD), a HDHomeRun Prime (~130 USD). Pierwsze dwa, Connect i Extend, to praktycznie identyczne tunery OTA, z wyjątkiem tego, że Extend oferuje lepszą technologię Wi-Fi (AC przez tylko N dla szybszej łączności) i, co ważniejsze, zaawansowaną kompresję wideo h.264 ( zamiast tylko surowego przesyłania strumieniowego mpeg2). Prime to tuner zaprojektowany dla kompatybilnych cyfrowych usług kablowych (dzięki czemu oferuje ten sam streaming w całym domu do dowolnego urządzenia, ale z dostawcą telewizji kablowej jako źródłem zamiast lokalnych stacji telewizyjnych). Na potrzeby tego samouczka skonfigurujemy HDHomeRun Extend. Jeśli chcesz dokładniej porównać funkcje, sprawdź tabela porównawcza i szczegółowe specyfikacje tutaj.

Lokalizowanie i aktualizowanie HDHomeRun

Proces konfiguracji HomeRun jest tak łatwy, że spędzisz więcej czasu na rozpakowaniu i umieszczeniu urządzenia w domu niż na jego konfiguracji. Nie pomijaj tego kroku, ponieważ lokalizacja Twojego urządzenia ma znaczący wpływ na jakość korzystania z niego.


Rzućmy okiem na tył HomeRun, aby zapoznać się z bardzo prostym układem. Z tyłu urządzenia znajdziesz jedno gniazdo koncentryczne (do którego podłączasz kabel koncentryczny wychodzący z anteny), jedno gniazdo Ethernet (do podłączenia urządzenia do sieci domowej) z kontrolką sieci oraz gniazdo zasilania dla zasilacza, wszystko widoczne poniżej od lewej do prawej.

1627558180 578 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Przede wszystkim Twoje urządzenie potrzebuje dostępu do anteny. Jeśli masz starą nieużywaną antenę podłączoną do komina lub coś podobnego, nadszedł czas, aby zdmuchnąć jej przysłowiowy kurz. Większość ludzi nie wie, że te duże stare anteny na dachach są fantastyczne do ściągania sygnałów cyfrowych – sprzęt tunera zmienił się wraz z najazdem telewizji cyfrowej, ale podstawowa konstrukcja anteny nie. Ponieważ HomeRun przesyła sygnał telewizyjny przez sieć domową, nie jest ważne, aby znajdował się tam, gdzie oglądasz strumień, ale gdzie może uzyskać najlepszy sygnał z anteny.

Jeśli to oznacza umieszczenie go w domowym biurze na piętrze, aby miał wyższą wysokość i wyraźniejszy sygnał, niech tak będzie. Jeśli oznacza to podłączenie go do piwnicy, aby można było podłączyć starą antenę koncentryczną bezpośrednio do pudełka, to również jest idealne. Ponownie, dla podkreślenia, nie musisz umieszczać go pod telewizorem jak tradycyjnego domowego centrum multimedialnego, chyba że ta lokalizacja jest pomysłem, ponieważ masz dostęp do kabla koncentrycznego i sieci na wyciągnięcie ręki

Po znalezieniu idealnego miejsca na HomeRun, podłącz kabel koncentryczny, kabel Ethernet i zasilanie. Zanim jednak zaczniesz bawić się tunerem, zaktualizuj oprogramowanie, aby cieszyć się płynnym działaniem. Aby to zrobić, przejdź domój.hdhomerun.comz przeglądarki internetowej na komputerze podłączonym do sieci lokalnej. Zobaczysz komunikat podobny do poniższego:

Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Białe pole po lewej stronie wskazuje wersję sprzętową HomeRun, aktualny numer wersji oprogramowania układowego i liczbę kanałów, które odbiera przez źródło anteny. Aby zaktualizować oprogramowanie, odwiedź ten link i pobierz odpowiednie oprogramowanie komputerowe dla twojego systemu operacyjnego. Uruchom instalator. Po zakończeniu instalatora kreator instalacji HomeRun uruchomi się automatycznie, natychmiast skanując sieć w poszukiwaniu urządzenia HomeRun i inicjując aktualizację oprogramowania układowego. (Jeśli z jakiegoś powodu urządzenie nie zostanie od razu znalezione, zawsze możesz kliknąć przycisk „Skanuj ponownie”, aby ponownie rozpocząć proces.)

1627558181 533 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Po zakończeniu aktualizacji oprogramowania układowego urządzenie uruchomi się ponownie i zobaczysz jego listę w panelu sterowania. Możesz kliknąć „Dalej” w dolnym rogu, aby kontynuować, lub po prostu wybrać następną kartę na pasku nawigacyjnym u góry (kreator po prostu poprowadzi Cię przez karty, aby upewnić się, że konfiguracja w każdej z nich została zakończona).

1627558181 455 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier


W zakładce „Cyfrowa antena” kliknij „Skanuj”, aby rozpocząć proces skanowania.

1627558181 463 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Po zakończeniu zobaczysz listę dostępnych kanałów w Twojej lokalizacji. Na marginesie zabawy, jeśli masz już zainstalowaną aplikację na swoim komputerze, taką jak popularny odtwarzacz wideo VLC, który może obsługiwać strumienie wideo UDP, jeśli klikniesz niebieską nazwę kanału z hiperłączem dla dowolnego kanału, ten strumień kanału zostanie załadowany w odtwarzaczu wideo.

1627558181 227 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Po ponownym kliknięciu „Dalej” zostaniesz poproszony o skonfigurowanie zaawansowanych ustawień DVR dla urządzenia. Funkcjonalność DVR, jeśli używasz ich oprogramowania, ma: 35 USD rocznie za subskrypcję. Jeśli interesuje Cię nagrywanie programu telewizyjnego, możesz opłacić abonament lub skorzystać z narzędzia innej firmy, takiego jak NastępnyPVR, narzędzie, którego używamy w naszym przewodniku po oglądaniu i nagrywaniu telewizji na żywo za pomocą Kodi Media Center. Dla naszych celów po prostu stworzyliśmy sieć telewizji na żywo w całym domu, możemy na razie pominąć funkcję nagrywania i po prostu kliknąć „Zakończ”.

1627558181 717 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Po kliknięciu „Zakończ” kreator zapisze ustawienia konfiguracji i zamknie się.

Dostęp do HomeRun

Po zakończeniu procesu konfiguracji i zablokowaniu HomeRun na lokalnych kanałach najtrudniejsza część się skończyła, a teraz korzystanie z transmisji na żywo z praktycznie dowolnego urządzenia w domu jest bardzo proste. Ponieważ właśnie zakończyliśmy proces konfiguracji (i jednocześnie zainstalowaliśmy aplikację komputerową HomeRun), rzućmy okiem na to najpierw. Uruchom nowy program HDHomeRun na swoim komputerze.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, aplikacja HDHomeRun natychmiast wejdzie w lokalne kanały, wyświetlając pierwszy kanał na pełnym ekranie, a przy okazji prawdopodobnie zada ci pytanie, dlaczego chciałeś oglądać telewizję na żywo w pierwszej kolejności. Czy wiesz, że Maury wciąż był w telewizji? My też nie.

1627558181 937 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Oprócz oglądania transmisji na żywo na komputerze, możesz również skorzystać z jednej z wielu aplikacji dostępnych na różne platformy, aby oglądać telewizję na żywo na innych urządzeniach. Dostępna jest aplikacja HomeRun dla iOS, Android, FireOSdla tabletów Amazon Fire i Fire TV oraz Aplikacja Xbox One w sklepie Windows App Store. Ponadto możesz uzyskać dostęp do kanałów telewizyjnych dostarczonych przez HomeRun z dowolnego urządzenia obsługującego strumieniowanie DLNA (takiego jak PlayStation 3, PlayStation 4 lub dowolny inteligentny telewizor z obsługą DLNA). HomeRun pojawi się na liście dostępnych serwerów DLNA jako „HDHomeRun DMS”.

Oto jak wygląda odtwarzanie w aplikacji iOS działającej na iPhonie:

1627558182 798 Jak ogladac telewizje na zywo na komputerze konsoli do gier

Będziemy pierwszymi, którzy przyznają, że nasza prezentacja systemu w najgorszych godzinach w telewizji nie jest sprawiedliwa — ale jeśli szukasz prostego, bezproblemowego sposobu na zdobycie ulubionego programu lub wydarzenie sportowe na wszystkich urządzeniach, dzięki czemu możesz oglądać hokej lub ulubiony program policyjny w dowolnym miejscu, bez kabli, HDHomeRun naprawdę świeci.

Czy ten post był pomocny?