Skip to content

Jak oglądać wideo Picture-in-Picture na macOS Sierra

28 de lipiec de 2021
img 57e15cb3127a9

Masz dość otwierania tej karty tylko po to, by obejrzeć film? W systemie macOS sierra możesz wyświetlić wideo w celu oglądania obrazu w obrazie (PiP), umieszczając je w dowolnym rogu pulpitu, kontynuując pracę nad rzeczami.

Obraz w obrazie działa tylko z Safari i może nie działać we wszystkich witrynach do strumieniowego przesyłania wideo. Zajrzyjmy teraz i pokażmy, jak to się robi.

Oto film, który chcemy odtworzyć w trybie obraz w obrazie na popularnej stronie Vimeo.com. Vimeo domyślnie obsługuje PiP, więc jest to dobry przykład na początek. Kiedy zaczynamy odtwarzać wideo, na pasku sterowania pojawia się PiPicon.

1627467932 959 Jak ogladac wideo Picture in Picture na macOS Sierra

Oto jak wygląda przycisk z bliska.

Jak ogladac wideo Picture in Picture na macOS Sierra

Po kliknięciu przycisku obrazu w obrazie wideo przeniesie się do rogu.

Możesz przewijać wideo tylko do tyłu i do przodu z okna źródłowego. Menu wysuwane pozwala tylko odtwarzać, wstrzymywać i zamykać wideo typu obraz w obrazie, które powraca do okna przeglądarki.

1627467933 703 Jak ogladac wideo Picture in Picture na macOS Sierra


Otwieranie filmów typu obraz w obrazie jest łatwe w witrynach takich jak Vimeo, które wyraźnie obsługują funkcję PiP, ale co z innymi witrynami, takimi jak ESPN lub YouTube, które nie obsługują?

Chociaż nie możemy mówić o każdej witrynie strumieniowej wideo w Internecie, możesz mieć dostęp do obrazu w obrazie za pośrednictwem ukrytego podmenu. Aby to zrobić, uruchom dowolny film z YouTube i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

1627467933 593 Jak ogladac wideo Picture in Picture na macOS Sierra

Gdy pojawi się menu kontekstowe YouTube, kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do następujących elementów sterujących. Wybierz „Wprowadź obraz w obrazie” z zaznaczonych opcji.

1627467933 828 Jak ogladac wideo Picture in Picture na macOS Sierra

Gdy film jest w trybie PiP, możesz przenieść go do dowolnego rogu ekranu i zmienić jego rozmiar, aby pasował do treści. Wideo pozostanie na wierzchu wszystkich innych okien i będzie trwałe od pulpitu wirtualnego (spacja) do pulpitu wirtualnego.

Ponownie, może to nie działać w przypadku każdej witryny wideo, ale warto spróbować, jeśli dana witryna domyślnie nie wyświetla przycisku obrazu w obrazie.

Działa to równie dobrze w przypadku filmów iTunes, takich jak filmy i wideo. Na pasku sterowania pojawi się przycisk obrazu w obrazie. To naprawdę bardzo proste i pamiętaj, że jeśli nie widzisz przycisku PiP, wypróbuj sztuczkę z prawym przyciskiem myszy i sprawdź, czy to pokazuje opcję.

Czy ten post był pomocny?