Skip to content

Jak oglądać wydarzenia Apple Live Stream w systemach Windows, Android i Linux?

28 de lipiec de 2021
img 57ca193d72a3a

Firma Apple w przeszłości blokowała ludziom możliwość oglądania ich wydarzeń, chyba że korzystają z przeglądarki Safari, ale teraz możesz je oglądać w dowolnym systemie operacyjnym.

Aktualizacja: Właśnie zmieniły się minimalne wymagania Apple i teraz wygląda na to, że możesz oglądać także za pomocą przeglądarki Chrome lub Firefox:

Ten strumień najlepiej działa na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch za pomocą przeglądarki Safari w systemie iOS 10 lub nowszym; komputer Mac używający przeglądarki Safari w systemie macOS Sierra 10.12 lub nowszym; lub komputer z systemem Windows 10 i Microsoft Edge. Przesyłanie strumieniowe do Apple TV przez AirPlay wymaga Apple TV (2. generacji lub nowszej) z najnowszym oprogramowaniem Apple TV lub tvOS. Inne platformy mogą również mieć dostęp do strumienia za pomocą najnowszych wersji przeglądarki Chrome lub Firefox (wymagane MSE, H.264 i AAC).

Jeśli więc chcesz oglądać wydarzenie Apple w dowolnej przeglądarce, po prostu przejdź na oficjalną stronę dzisiejszego wydarzenia na dowolnym urządzeniu. Oczywiście jeszcze tego nie przetestowaliśmy, więc jeśli pojawią się problemy, czytaj dalej, aby poznać pozostałe szczegóły , a po rozpoczęciu wydarzenia zaktualizujemy adres URL strumienia VLC.

https://www.apple.com/apple-events/wrzesień-2018/

Możesz też po prostu udać się doapple.comw ulubionej przeglądarce, a będziesz mógł oglądać go tak, jak każdy inny film w witrynie. Na Apple TV pobierz bezpłatną aplikację „Apple Events”, aby ją przesyłać strumieniowo. Jeśli oglądasz go na urządzeniu Apple, możesz również użyć AirPlay do odzwierciedlenia ekranu na Apple TV.

Dlaczego więc nie możesz przesyłać ich gdzie indziej? Wydarzenia na żywo Apple to po prostu normalne filmy na stronie internetowej, prawda? Niezupełnie: Apple używa protokołu o nazwie „Przesyłanie strumieniowe HTTP na żywo (HLS)“. Działa w przeglądarce Safari firmy Apple i przeglądarce Edge firmy Microsoft, ale nie działa w przeglądarce Google Chrome ani Mozilla Firefox. Istnieją jednak inne sposoby oglądania strumienia wideo.

Użytkownicy systemu Windows 10: zawsze możesz po prostu korzystać z Microsoft Edge

Wraz z wprowadzeniem systemu Windows 10 wydarzenia Apple stały się znacznie łatwiejsze do streamowania w systemie Windows. Jeśli używasz systemu Windows 10 i nie możesz uruchomić wydarzenia Apple w przeglądarce Chrome lub Firefox, możesz po prostu uruchomić dołączoną przeglądarkę internetową Microsoft Edge, przejdź do Witryna Applei zacznij oglądać — tak jak w Safari na platformie Apple.


To „po prostu działa”, ponieważ Microsoft Edge obsługuje funkcję przesyłania strumieniowego na żywo HTTPS.

Jak ogladac wydarzenia Apple Live Stream w systemach Windows Android

Użytkownicy systemów Windows 7/8/10, Android i Linux: chwyć transmisję za pomocą VLC

Jeśli korzystasz z systemu Windows 7 lub 8 lub chcesz oglądać go na telefonie lub tablecie z systemem Android, nadal możesz dzięki odtwarzaczowi multimedialnemu VLC. Niektóre inne odtwarzacze multimedialne mogą również działać, ale lubimy VLC.

UWAGA: Twój przebieg może się różnić w przypadku tej sztuczki. Oglądanie streamu za pomocą oficjalnego rozwiązania zwykle działa lepiej, chociaż w przeszłości VLC działał dla nas całkiem dobrze.

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego VLC na swoim urządzeniu, pobierz VLC dla twojego komputera lub VLC dla Androida.

Uruchom VLC na swoim urządzeniu. W wersji VLC dla systemu Windows lub Linux kliknij opcję Media > Otwórz strumień sieciowy. W wersji na Androida dotknij przycisku menu i dotknij „Strumień”.

1627461253 563 Jak ogladac wydarzenia Apple Live Stream w systemach Windows Android


Skopiuj adres Apple Live Stream i wklej go w polu.Apple używa innego adresu URL dla każdego wydarzenia na żywo, więc będziesz potrzebować innego adresu dla każdej transmisji na żywo, gdy będzie się toczyć.

WWDC 4 czerwca 2018 r.:

https://appleliveevents-i.akamaihd.net/hls/live/222436/18oijbasfvuhbfsdvoijhbsdfvljkb6/master/2500/2500.m3u8

Oto adres URL konferencji WWDC Keynoteon 5 czerwca 2017 r.:

https://p-events-delivery.akamaized.net/17qopibbefvoiuhbsefvbsefvopihb06/m3u8/hls_mvp.m3u8

Kliknij „Odtwórz”, a wydarzenie na żywo powinno rozpocząć się natychmiast w VLC, zakładając, że wpisałeś poprawny adres URL dla bieżącego wydarzenia i że Apple aktualnie transmituje wydarzenie na żywo. Jeśli spróbujesz dostroić się nieco wcześniej, możesz zobaczyć czarny ekran, ale wydarzenie powinno rozpocząć się automatycznie, gdy się rozpocznie.

1627461254 716 Jak ogladac wydarzenia Apple Live Stream w systemach Windows Android

Teraz możesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami Apple, nawet jeśli nie korzystasz z ich urządzeń.

Czy ten post był pomocny?