Skip to content

Jak ograniczyć wykorzystanie przepustowości na swoim Roku

26 de lipiec de 2021
roku bandwidth limits 1

Czy przesyłanie strumieniowe wideo na urządzeniu Roku uniemożliwia korzystanie z Internetu wszystkim innym domownikom? Czy przekraczasz limit przepustowości swojego dostawcy usług internetowych i chcesz ograniczyć wykorzystanie danych? Jeśli tak, prawdopodobnie przeglądałeś ustawienia Roku w poszukiwaniu limitu przepustowości i nic nie znalazłeś.

Ale Roku oferuje ogólnosystemowe ograniczenie wykorzystania przepustowości: jest tylko trochę ukryte. Na pilocie Roku musisz nacisnąć określoną serię przycisków we właściwej kolejności. Musisz nacisnąć:

  • ten Dom przycisk pięć czasy.
  • ten Przewijanie do tyłu przycisk trzy czasy.
  • I wreszcie Szybkie przewijanie do przodu przycisk dwa czasy.

Jak ograniczyc wykorzystanie przepustowosci na swoim Roku

Naciśnij te przyciski w kolejności, a zostaniesz przeniesiony do ekranu „Bit Rate Override”, ukrytego panelu, który pozwala ustawić limity przepustowości na Roku.

1627315221 546 Jak ograniczyc wykorzystanie przepustowosci na swoim Roku

Pamiętaj, że ustalając limit, ograniczasz to, jak dobrze będą wyglądały Twoje strumieniowe filmy. Wiele witryn wideo może oferować treści w rozdzielczości 720p z limitem 3,5 megabitów na sekundę, co jest najwyższym limitem oferowanym tutaj. To nie jest full HD, ale też nie jest okropne. Przejdź jednak znacznie poniżej 3,5 Mb / s, a Twoje filmy będą prawdopodobnie oferowane w SD lub gorzej.

Oczywiście jest to cały punkt ograniczenia przepustowości. Twoje filmy nie będą wyglądać tak dobrze, ale będą też znacznie mniej zatykać „tuby”. Jeśli ten kompromis jest dla ciebie wart, ten ukryty ekran może ci pomóc, nawet jeśli użyjesz go tylko pod koniec miesiąca, gdy nie masz limitu przepustowości.

Czy ten post był pomocny?