Skip to content

Jak oswoić wykorzystanie danych w tle Chromecasta?

18 de lipiec de 2021
SHIELD Screenshot 2017 12 27 11 18 13 1024x469 1

Chromecast firmy Google to doskonałe małe urządzenie do przesyłania strumieniowego, które oferuje łatwy i niedrogi sposób na pobieranie treści z małego ekranu na duży. Chodzi o to, że kiedy go nie używasz, może używać ponad 15 GB danych każdego miesiąca bezczynnie. To dość znacząca kwota dla każdego, kto korzysta z połączenia taryfowego.

Dlaczego to się zdarza?

„Dlaczego?” jest naturalnie pierwszym pytaniem, jakie większość ludzi ma, jeśli chodzi o wykorzystanie danych. Problem można podsumować jednym słowem: Backdrops.

Znasz te ładne zdjęcia, które pojawiają się na ekranie, gdy Twój Chromecast jest bezczynny? Są to tak zwane Backdrops. Są to obrazy w wysokiej rozdzielczości, które Chromecast pobiera co około 30 sekund, co może naprawdę przeżuć Twoje dane, gdy dni zamieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. To szalone, ile może zużyć — w niektórych przypadkach nawet 15 GB (w zależności od ustawień i innych).

Chociaż możesz łatwo dostosować ustawienia Tła, nie jest tak łatwo wyłączyć wszystkie opcje, które powodują, że Chromecast przestaje pobierać dane w tle – do tego potrzebujesz obejścia.

Opcja pierwsza: użyj portu USB w telewizorze do zasilania Chromecasta

Kiedy korzystasz z zasilacza dostarczonego z Chromecastem, zasadniczo przez cały czas zapewniasz urządzeniu stałe zasilanie. Wiesz co to oznacza? Tła są zawsze uruchomione, nawet gdy telewizor nie jest włączony.

Teraz, jeśli masz w domu nieograniczone połączenie danych, prawdopodobnie nie jest to wielka sprawa. Są też korzyści z pozostawienia Chromecasta włączonego przez cały czas, takie jak sterowanie głosowe Asystenta Google. Dopóki Chromecast jest włączony, a telewizor obsługuje HDMI-CEC, możesz powiedzieć „Hej Google, włącz telewizor” (lub jakąś jego odmianę), a telewizor włączy się. To całkiem niesamowite.

Ale jeśli ci to nie zależy, najlepiej jest po prostu zasilić Chromecasta jednym z portów UBS w telewizorze.Większość Telewizory wyłączają zasilanie portów USB po ich wyłączeniu, co skutecznie wyłącza Chromecasta, gdy telewizor jest wyłączony. Bez zasilania, bez tła. To tak proste, jak tylko rozwiązanie może być, naprawdę.

Aby dowiedzieć się, czy Twój telewizor wyłącza zasilanie Chromecasta, gdy jest wyłączony, wyłącz telewizor, a następnie uruchom aplikację Google Home na telefonie. Dotknij przycisku Urządzenia w prawym górnym rogu i przewiń listę, aby sprawdzić, czy Chromecast się wyświetla – jeśli tak, to nadal jest włączony. Jeśli nie, cóż, jesteś złoty.

1626629986 211 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Opcja druga: stwórz kilka małych obrazów specjalnie dla Twojego tła

Jeśli powyższa opcja nie działa z tego czy innego powodu — używasz sterowania głosowego lub telewizor nie wyłącza portu USB po wyłączeniu — masz inną opcję. Zasadniczo musisz utworzyć kilka obrazów 1 × 1, które możesz umieścić w folderze w Zdjęciach Google, który ustawisz jako tło. Dzięki temu Chromecast nie będzie używał zdjęć poza określonymi obrazami, co zasadniczo nie zajmie przepustowości.

Tak więc po pierwsze: po prostu pobierz ten plik zip. Zawiera dwa czarne obrazy 1×1. Śmiało i rozpakuj plik, aby móc wyciągnąć obrazy.

Następnie przejdź do Zdjęcia Google. Zaloguj się, jeśli jeszcze nie jesteś, a następnie kliknij przycisk Prześlij. Wybierz dwa obrazy 1×1 piksel.

1626629986 497 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta


Po przesłaniu kliknij przycisk Utwórz i wybierz „Album”.

1626629986 847 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Wybierz oba obrazy, a następnie kliknij Utwórz w prawym górnym rogu.

1626629986 919 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Kiedy nowy album się otworzy, nadaj mu nazwę – wybieram „Chromecast”. Kiedy skończysz, po prostu kliknij znacznik wyboru w lewym górnym rogu.

1626629986 698 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Pomijając to, chwyć telefon i otwórz aplikację Google Home, a następnie dotknij przycisku Urządzenia.

1626629987 989 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Znajdź swojego Chromecasta, a następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu jego karty. Wybierz Ustawienia tła.

1626629987 20 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta1626629987 797 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Stuknij w Zdjęcia Google, a następnie wybierz tylko folder Chromecast.

1626629987 721 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta1626629987 68 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta


Następnie upewnij się, że wyłączyłeś wszystkie inne opcje w Ustawieniach tła. Po prostu przejrzyj listę i wyłącz wszystko. Jeśli naprawdę chcesz, aby była minimalna, możesz nawet wyłączyć opcję pogody, ale nie powinna używać tak dużej ilości danych, jeśli ją zostawisz.

1626629987 854 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta1626629988 362 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Proszę bardzo. Od teraz Twój Chromecast będzie po prostu czarnym ekranem przez cały czas bezczynności. Może nie jest tak ładna, ale zaoszczędzi ci całkiem przyzwoitą ilość gęsi, co jest warte kompromisu, jeśli mnie o to poprosisz.

1626629988 349 Jak oswoic wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Czy ten post był pomocny?