Skip to content

Jak otrzymywać powiadomienia o komentarzach i zmianach w Dokumentach Google

21 de sierpień de 2022
google docs logo 675 1024x575 1

Logo Dokumentów Google na białym tle

Współpracując nad dokumentem Google, możesz chcieć wiedzieć, kiedy ktoś wspomni o Tobie w komentarzu lub wprowadzi zmianę, taką jak dodanie lub usunięcie treści. W Dokumentach Google możesz skonfigurować te typy powiadomień e-mail.

Notatka: Od lipca 2022 r. ustawienie jest dostępne tylko w Dokumentach Google w internecie, a nie w aplikacji mobilnej. Jednak po skonfigurowaniu powiadomień zobaczysz je w skrzynce odbiorczej Gmaila na dowolnym urządzeniu.

Skonfiguruj powiadomienia w Dokumentach Google

Przejdź do witryny Dokumentów Google i zaloguj się. Otwórz dokument, dla którego chcesz otrzymywać powiadomienia.

Przejdź do Narzędzia w menu i wybierz „Ustawienia powiadomień”.

W wyskakującym okienku zaznacz żądane opcje dla komentarzy u góry i edycji u dołu.

W przypadku komentarzy możesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich komentarzach, tylko tych, które wspominają lub dotyczą Ciebie, lub nie otrzymujesz żadnych powiadomień. Jeśli wybierzesz ostatnią opcję, zobaczysz po prostu plakietkę powiadomienia dla dokumentu.

Ustawienia powiadomień dla komentarzy

W przypadku edycji możesz otrzymywać powiadomienia, jeśli ktoś doda lub usunie zawartość. W przeciwnym razie możesz zrezygnować z otrzymywania powiadomień o zmianach.

Ustawienia powiadomień o zmianach

Po zakończeniu dostosowywania powiadomień kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Następnie możesz sprawdzić konto Gmail połączone z Dokumentami Google pod kątem tych powiadomień, które zdecydujesz się otrzymywać. Powinieneś zobaczyć, co się zmieniło, bezpośrednio w wiadomości e-mail, aby móc przejść do dokumentu, jeśli chcesz.

Powiadomienie e-mail z wprowadzonymi zmianami

Aby uzyskać więcej funkcji współpracy, zobacz, jak przypisywać zadania związane z dokumentami w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google oraz jak ukrywać lub usuwać komentarze w Dokumentach.

Czy ten post był pomocny?