Skip to content

Jak otwierać karty z ostatniej sesji przy każdym uruchomieniu przeglądarki?

24 de lipiec de 2021
00 lead image firefox and chrome tabs

Czy w przeglądarce zawsze masz otwartych wiele kart? Jeśli Twoja przeglądarka się zawiesiła lub chcesz po prostu pozostawić te karty otwarte przy następnym uruchomieniu komputera, nie panikuj. Jest rozwiązanie.

Pokażemy Ci, jak sprawić, by każda z pięciu głównych przeglądarek otwierała wszystkie karty z ostatniej sesji przeglądania za każdym razem, gdy otworzysz przeglądarkę, aby zawsze kontynuować od miejsca, w którym została przerwana.

Chrom

Aby automatycznie ponownie otwierać karty, które były otwarte podczas ostatniego otwarcia Chrome, kliknij przycisk menu Chrome (trzy poziome paski) i wybierz „Ustawienia”.

1627137394 223 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Ekran Ustawienia otworzy się w nowej karcie, chyba że wybrałeś otwarcie ustawień Chrome w osobnym oknie. W sekcji Po uruchomieniu wybierz opcję „Kontynuuj w miejscu, w którym przerwałeś”.

1627137394 781 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Zmiany ustawień są zapisywane automatycznie. Aby zamknąć kartę Ustawienia, kliknij „X” po prawej stronie karty lub naciśnij Ctrl + W na klawiaturze.

1627137395 90 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Firefox

Firefox nie tylko zapamiętuje, jakie karty były otwarte podczas ostatniej sesji przeglądania, ale także wszystkie otwarte okna, jeśli masz otwartych wiele okien Firefoksa. Aby automatycznie otworzyć wszystkie okna i karty otwarte podczas ostatniej sesji przeglądania przeglądarki Firefox, kliknij przycisk menu Firefox (trzy poziome paski) w prawym górnym rogu okna i kliknij „Opcje” w menu rozwijanym.

1627137395 711 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki


Opcje zostaną wyświetlone na nowej karcie. Upewnij się, że ekran Ogólne jest aktywny na karcie Opcje. W sekcji Uruchamianie wybierz „Pokaż moje okna i karty z ostatniego razu” na liście rozwijanej „Kiedy Firefox się uruchamia”. Kliknij OK”.

1627137395 819 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Zmiany ustawień są zapisywane automatycznie. Aby zamknąć kartę Ustawienia, kliknij „X” po prawej stronie karty lub naciśnij Ctrl + W na klawiaturze.

1627137395 558 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Opera

Aby Opera otworzyła karty z ostatniej sesji, kliknij menu Opera w lewym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego.

1627137395 372 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Na nowej karcie pojawi się Ustawienia. Na ekranie podstawowym w sekcji Po uruchomieniu kliknij opcję „Kontynuuj od miejsca, w którym skończyłem”.

1627137395 182 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Zmiany ustawień są zapisywane automatycznie. Aby zamknąć kartę Ustawienia, kliknij „X” po prawej stronie karty lub naciśnij Ctrl + W na klawiaturze.

1627137395 494 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Internet Explorer

Aby otworzyć wszystkie karty z ostatniej sesji przeglądania w Internet Explorerze, kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu okna i wybierz „Opcje internetowe” z menu rozwijanego.

1627137395 88 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki


Na karcie Ogólne w sekcji Uruchamianie wybierz „Rozpocznij z kartami z ostatniej sesji”. Następnie kliknij „OK”.

1627137396 68 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Microsoft Edge

Aby otworzyć wszystkie karty z ostatniej sesji przeglądania w Microsoft Edge, kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna i wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego.

1627137396 688 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Okienko Ustawienia wyświetla się po prawej stronie okna przeglądarki. W obszarze Otwórz za pomocą wybierz „Poprzednie strony”. Kliknij w dowolnym miejscu po prawej stronie okienka Ustawienia, aby je zamknąć.

1627137396 265 Jak otwierac karty z ostatniej sesji przy kazdym uruchomieniu przegladarki

Teraz nie stracisz otwartych kart, jeśli przeglądarka ulegnie awarii lub jeśli przypadkowo ją zamkniesz.

Czy ten post był pomocny?