Skip to content

Jak otworzyć aplikację w systemie OS X za pomocą kombinacji klawiszy skrótu

2 de sierpień de 2021
img 55808e4e08a8f

Wygląda na to, że OS X ma skrót klawiaturowy do prawie wszystkiego i możesz zmienić większość z nich, jeśli nie odpowiadają Twoim gustom. Jeśli jednak chcesz uruchomić aplikację za pomocą klawiatury, musisz użyć dodatkowego oprogramowania.

Quicksilver od dawna jest postrzegany jako realna alternatywa Spotlight, ale może też znacznie więcej. Zapowiadany jako aplikacja zwiększająca produktywność Quicksilver umożliwia przeglądanie komputera Mac za pomocą słów kluczowych, zarządzanie zawartością, dostęp do dokumentów, muzyki, a nawet uruchamianie aplikacji bezpośrednio z klawiatury.

Aby to zrobić, musisz utworzyć to, co Quicksilver nazywa wyzwalaczami, które, jak można się domyślić, „wyzwalają” otwieranie aplikacji za pomocą kilku naciśnięć klawiszy.

Jest to bardzo przydatne, jeśli masz rutynową procedurę aplikacji, którą przechodzisz każdego ranka w pracy, lub używasz notorycznego urządzenia do marnowania baterii na komputerze Mac, takiego jak Chrome. Po zakończeniu możesz łatwo zamknąć Chrome, używając „Command + Q”, a następnie możesz po prostu otworzyć go ponownie później za pomocą własnego niestandardowego wyzwalacza klawisza skrótu.

Tworzenie wyzwalaczy aplikacji za pomocą Quicksilver

Jeśli nie zainstalowałeś jeszcze Quicksilver, to przejdź na stronę pobierania i zainstaluj wersję która jest odpowiednia dla Twojej wersji OS X.

Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji


Po zainstalowaniu Quicksilver zastąpi on normalny skrót klawiaturowy „Command + Space”, który otwiera Spotlight, lub możesz go również uruchomić ze skrótu Dock lub folderu Aplikacje.

Po otwarciu aplikacji Quicksilver kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i kliknij „Wyzwalacze” z menu rozwijanego.

1627889847 93 Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji

W panelu Wyzwalacze kliknij „+” u dołu, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

1627889847 571 Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji

Każdego dnia pracy mamy kilka aplikacji, które zawsze otwieramy jako pierwsze, w tym Chrome, Parallels, Skitch i naszego ulubionego klienta komunikacyjnego, Slack. Pokażemy Ci, jak utworzyć szybki wyzwalacz klawisza skrótu, aby otworzyć Slack.

Najpierw w panelu „Wybierz element” wpisz literę lub kilka liter nazwy aplikacji, a zobaczysz wybór wyników do wyboru.

Na poniższym zrzucie ekranu wybrany jest Slack, a „Akcja” zostanie pozostawiona jako „Otwórz”, ponieważ właśnie tego chcemy, aby aplikacja zrobiła.

1627889847 142 Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji


Po wybraniu aplikacji musisz teraz dodać wyzwalacz. Kliknij obszar wskazany na zrzucie ekranu poniżej, aby otworzyć okno dialogowe skrótów klawiszowych.

1627889847 122 Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji

Istnieje wiele opcji, które możesz skonfigurować, na przykład, czy musisz powtórzyć lub przytrzymać kombinację klawiszy. Po prostu klikniemy „Edytuj” i wprowadzimy „Command + Shift + S”.

1627889848 162 Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji

Następnie możesz przejść i powtórzyć ten proces dla każdej aplikacji, do której chcesz przypisać wyzwalacz klawisza skrótu, jednak upewnij się, że testujesz każdą kombinację pod kątem konfliktów i pamiętaj, że później możesz napotkać problemy.

1627889848 540 Jak otworzyc aplikacje w systemie OS X za pomoca kombinacji

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zmienić lub dostosować wyzwalacz, możesz po prostu kliknąć go w okienku „Wyzwalacze niestandardowe” i zrobić to. Teraz, gdy masz uruchomiony Quicksilver w tle, powinien przechwycić klawisze skrótu i ​​uruchomić odpowiednią aplikację.

Jeśli nie chcesz używać Quicksilver, możesz też spróbować Alfreda, który jest podobną aplikacją do Mac OS X. Alfred zebrał wiele pochlebnych recenzji, ale aby w pełni wykorzystać jego potencjał, musisz kupić osobny zasilacz. Natomiast Quicksilver jest całkowicie darmowy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny i teraz możesz szybko otwierać swoje ulubione aplikacje za pomocą zaledwie kilku dotknięć klawiatury. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, które chciałbyś wnieść, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?